TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2009, 00:34:18 »
→lukas_gab
to programista decyduję jak ma wyglądać config a nie system operacyjny ;]
config może być w postaci pliku xml, skryptu w bashu lub co tam jeszcze nasz programista wymyśli ;]
może przyjąc (i czesto przyjmuje) coś na styl configów z ustawieiami w fluxboxie ;] co ciekawe, motywy do fluxboxa tez mają taką formę...
Jeśli coś będzie się kopało przez configi  /etc to raczej będzie to wina programisty ;] ponieważ forma tworzenia configów tutaj jest baaardzo swobodna ;]

_____________________
e:
sCooBy^

tu nie chodzi o rozrost rejestru tylko błędy jakie się w nim tworzą ;]

Dalej mi nie odpowiedziałeś ;p Czy to szada czy komoda ktoś tam ciuchy układa - tak samo linuks zmiania configu a czy to plik txt , conf czy klucz rejestru nie ma znaczenia , rejestr to tak jakby emacas z drzewem /etc , nie udowodniłes wyższości /etc nad rejestrem ;p

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:15:21 »
→lukas_gab
to programista decyduję jak ma wyglądać config a nie system operacyjny ;]
config może być w postaci pliku xml, skryptu w bashu lub co tam jeszcze nasz programista wymyśli ;]
może przyjąc (i czesto przyjmuje) coś na styl configów z ustawieiami w fluxboxie ;] co ciekawe, motywy do fluxboxa tez mają taką formę...
Jeśli coś będzie się kopało przez configi  z /etc to raczej będzie to wina programisty ;] ponieważ forma tworzenia configów tutaj jest baaardzo swobodna ;]

_____________________
e:
sCooBy^

tu nie chodzi o rozrost rejestru tylko błędy jakie się w nim tworzą ;]

A jakie to błędy mogą się tworzyć w najprostszej bazie danych jaka tylko jest możliwa??

Rejestr działa mniej więcej tak:

Zapis:
Registry.SetValue(@"HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop", "HungAppTimeout", 256, RegistryValueKind.DWord);

Odczyt:
int i = 0;
i = Convert.ToInt32(Registry.GetValue(@"HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop", "HungAppTimeout", 0));

i tu nie ma możliwości wystąpienia błędu

Jedyny błąd odnośnie rejestru to błąd programistów którzy nie potrafią tak zrobić de-instalatora żeby usuwał niepotrzebne klucze i przez to powstaje rozrost. A jedyny błąd jaki może wystąpić to zapis wartości klucza jednej aplikacji przez drugą no ale jakim debilem trzeba być żeby np. pewne ustawienie swojego programu zapisać w gałęzi np. HKEY_CURRENT_USER\Software\Skype.
Więc jedyne problemy jakie powstają to powstają przez niedbałych/bezmyślnych programistów softu pod Windows.

Tak samo ja Ci mogę zapisać ustawienie swojego programu w linuxie w pliku konfiguracyjnym kluczowym dla działania systemu podmieniając kluczową wartośc
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2009, 01:23:01 wysłana przez sCooBy^ »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:20:10 »
Nie chcę robić offtppu, ale w jaki sposób Windows 7 zarządza pamięcią ? Normalnie zżera mi ok 480mb ramu a gdy uruchamiam np. Unreal Tournament III potrafi zredukować zużycie pamięci do do ok 330mb ...
PC: Athlon64 2800+ 1.8Ghz, 1GB DDR RAM, ASUS K8N4-E Deluxe, GeForce 6600
OS: Microsoft Windows 7 Ultimate  Build 7100 x86 EN
Internet: 10Mb/s Chello UPC

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:20:22 »
→lukas_gab

wyjaśniłem xD ale trzeba minimum dedukcji aby to skumać ;]
po tym co napisałem można wywnioskować że to co jest w /etc to suma niezależnych struktur w przeciwieństwie do rejestru windowsa który jest jedną zwartą strukturą ;p

→sCooBy^

"A jakie to błędy mogą się tworzyć w najprostszej bazie danych jaka tylko jest możliwa??"

To Ty mi to powiedz xD
zaraz podeślę screen :)
________________________________

→Vezimir

7 ma tak samo jak vista mechanizm który dostosowuje pożeranie ramu przez system ;p tzn. zwalnia miejsce na grę xD
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2009, 01:22:16 wysłana przez gothmori »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:24:01 »
→lukas_gab

wyjaśniłem xD ale trzeba minimum dedukcji aby to skumać ;]
po tym co napisałem można wywnioskować że to co jest w /etc to suma niezależnych struktur w przeciwieństwie do rejestru windowsa który jest jedną zwartą strukturą ;p

→sCooBy^

"A jakie to błędy mogą się tworzyć w najprostszej bazie danych jaka tylko jest możliwa??"

To Ty mi to powiedz xD
zaraz podeślę screen :)
________________________________

→Vezimir

7 ma tak samo jak vista mechanizm który dostosowuje pożeranie ramu przez system ;p tzn. zwalnia miejsce na grę xD

Wróć do mojego postu ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:30:07 »
→lukas_gab

wyjaśniłem xD ale trzeba minimum dedukcji aby to skumać ;]
po tym co napisałem można wywnioskować że to co jest w /etc to suma niezależnych struktur w przeciwieństwie do rejestru windowsa który jest jedną zwartą strukturą ;p

→sCooBy^

"A jakie to błędy mogą się tworzyć w najprostszej bazie danych jaka tylko jest możliwa??"

To Ty mi to powiedz xD
zaraz podeślę screen :)
________________________________

→Vezimir

7 ma tak samo jak vista mechanizm który dostosowuje pożeranie ramu przez system ;p tzn. zwalnia miejsce na grę xD

Wróć do mojego postu ;)

poczekaj najpierw musze uruchomić 7'na na vboxie.. jeszcze chwilka...

Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:35:32 »
@gothmori

alez rejestr jest tak samo luźny hak \etc - chyba nigdy go nie modyfikowałes ;p

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:37:50 »
już się uruchomił xDD dobra... teraz instaluję program do optymalizacji i konserwacji windowsa ;]


→lukas_gab luźny tzn?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:41:11 »
już się uruchomił xDD dobra... teraz instaluję program do optymalizacji i konserwacji windowsa ;]


→lukas_gab luźny tzn?

Jeżeli ten błąd ma być spowodowany programem do optymizacji rejestru to nie ma o czym pisać. Miej żal do producenta że skopał program. Albo brak wersji dla Windows 7.
Osobiście nie używam takich badziewi bo to nie dość że nic nie daje (rejestr) to jeszcze robi więcej szkud niż z tego pożytku.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:46:39 »
nie... chodzi o ilość błedów jakie znajduje program w rejestrze ;] co prawda ten nie jest zgodny z 7 (żaden nie jest na razie) ale da prospekt tego jakie błędy mogą pojawić sie w rejesrze ;] jeśli to Cię nie zadowoli mogę pokazać xp ;]

zaraz będą screeny ;] wrzucę je w archiwum ;]

____________________________
e:

żeby nie było to są i z opisem ;];]

http://rapidshare.com/files/191349362/b__ae_dy_rejestru_w_7.tar.gz.html
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 14:43:07 wysłana przez Mirahz »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:05:38 »
nie... chodzi o ilość błedów jakie znajduje program w rejestrze ;] co prawda ten nie jest zgodny z 7 (żaden nie jest na razie) ale da prospekt tego jakie błędy mogą pojawić sie w rejesrze ;] jeśli to Cię nie zadowoli mogę pokazać xp ;]

zaraz będą screeny ;] wrzucę je w archiwum ;]

____________________________
e:

żeby nie było to są i z opisem ;];]

http://rapidshare.com/files/191349362/b__ae_dy_rejestru_w_7.tar.gz.html

To nie błędy tylko w większości odwołania do nieistniejących obiektów. Niektóre pozostawione dla kompatybilności wstecz - tak jak te od Net 1.0
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 14:43:17 wysłana przez Mirahz »
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:11:40 »
chcesz screen z xp?
pisałem że to tylko prospekt...
tam już będą konkrety ;p

_________________________

są błedy ;p na screenie 4 ;]
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2009, 02:15:52 wysłana przez gothmori »

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:12:42 »
Swoją drogą to ciekawe że system jest wogóle w stanie pracować przy 256mb...całkiem nieźle.

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:19:16 »
Swoją drogą to ciekawe że system jest wogóle w stanie pracować przy 256mb...całkiem nieźle.

ruszy i na 128 ;] sprawdzałem na vboxie ;] dopiero przy 64 był BSOD

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 na 256MB RAM - Rozwiązanie!
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń 2009, 02:20:25 »
No to musze przyznać że wynik całkiem niezły jak na "pamięciożerność" ;)