TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z obrazem

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2009, 09:02:50 »
To co ty go pod elektromagnes podłączałeś? :D
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2009, 21:52:07 »
elektromagnes ma zupełnie inny wpływ na monitor... gdyby kolega podał  jego model... chociaz z drugiej strony monitor nie wygląda na stary... jesli pod innym systemem nie dzieje się coś podobnego to pewnie wina 7'na albo sterwów - w sumie to na jedno wychodzi... czasem podobne zachowanie daje uszkodzony kabel lub padająca karta ale skoro to dzieje się tylko na 7...
co do głośników w monitorze to bzdura! nie moga oddziaływać na monitor bo są weakranowane... chyba że kolega sam zmieniał ale gdyby tak było to obraz by mu się nie skopał tylko miałby tecze na monitorze... co do głośników to jeśli są to komputerowe głośniki to zapewne również sa wyekranowane (na99%)

____________________________________
e:
miałem kiedyś starego CRT'ka IBM'a i udało mi się na nim ustawić nawet 1600 x 1024 tylko że strasznie słabo odświeżało... wątpię żeby to była wina monitora... musiałby być z czasów kamienia łupanego...
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2009, 21:55:54 wysłana przez gothmori »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:26:01 »
No nie, ja zwiększyłem tą rozdzielczość tak, że obraz się "zapadł". Gdy kiedyś magnesy wziąłem pod ekran, to ekran do czasu zepsucia niego był wielokolorowy czyli: w niektórych miejscach fioletowy, gdzie niegdzie zielony. Ogólnie fany widok, tyle że ekran poszedł do piwnicy, gdzie go rozebrałem na części. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:38:16 »
możne mam odświeżenia za duże... ale sprawdzałem z 60hz i było to samo... rozdzielczość dałem na 1024x768 i też nic...

Normalnie mam 1280x1024, 85hz więc chyba normalnie :]

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Styczeń 2009, 23:04:15 »
Hej, u mojego ziomka zainstalowałem Windows 7 7000 i problem jest dość podobny. Tylko, że tam dzieje się to przypadkowo i po odzyskaniu sprawności pojawia się dymek: "Sterownik monitora przestał działać" czy coś w tym stylu. Może być to po prostu niedopracowany sterownik z serii WDDM.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Styczeń 2009, 23:08:10 »
robię reinstalke i się okaże :D

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2009, 00:00:29 »
→tbgkol Ty uważaj z takimi zabawami ;] bo mozna nieodwracalnie schrzanić ekran.. do pewnego momentu można rozmagnesować w serwinie i niby monitory tez mają taką opcję ale to wszystko do czasu ;]

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2009, 00:29:51 »
ponowna instalacja nic nie dała, aczkolwiek przynajmniej wiem co jest jego przyczyną... tuż po zakończeniu instalacja sterowników (chyba obrazu) na końcu instalacji Windowsa to się po raz pierwszy pojawia ten obraz... może jak zainstaluje z płyty to będzie inaczej, bo tam jest trochę inne kolejność instalacji. A sterowniki instalowałem prze rożne i nic :/

Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Luty 2009, 00:53:04 »
elektromagnes ma zupełnie inny wpływ na monitor... gdyby kolega podał  jego model... chociaz z drugiej strony monitor nie wygląda na stary... jesli pod innym systemem nie dzieje się coś podobnego to pewnie wina 7'na albo sterwów - w sumie to na jedno wychodzi... czasem podobne zachowanie daje uszkodzony kabel lub padająca karta ale skoro to dzieje się tylko na 7...
co do głośników w monitorze to bzdura! nie moga oddziaływać na monitor bo są weakranowane... chyba że kolega sam zmieniał ale gdyby tak było to obraz by mu się nie skopał tylko miałby tecze na monitorze... co do głośników to jeśli są to komputerowe głośniki to zapewne również sa wyekranowane (na99%)

____________________________________
e:
miałem kiedyś starego CRT'ka IBM'a i udało mi się na nim ustawić nawet 1600 x 1024 tylko że strasznie słabo odświeżało... wątpię żeby to była wina monitora... musiałby być z czasów kamienia łupanego...

Dziękujemy za info co wyjaśnia pewne kwestie, ale gdybyś przeczytał (możliwe, że czytałeś [ze zrozumieniem]) poprzednie posty to z tymi elektromagnesami to była ironiczna odpowiedź na post tbgkol'a :) tak dla sprostowania :P
Po pierwsze primo! Tak to jest windows7 i forum do niego, aczkolwiek nie zachowuj się jak lajk i nie zadawaj pytań "Czemu nie mam ikonki na pulpicie" Masz od tego wujaszka google, i ciocię Search.

Po drugie primo ! nie jestem tu by wku**iać ludzi tylko pomóc ile się da ;)

www.google.pl <- klik

Offline gothmori

  • ***
  • 172
  • Windows śmierdzi skarpetkami mojej babci
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Luty 2009, 01:01:10 »
była mowa o głośnikach ;p które są elektromagnesami  ;p

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Luty 2009, 01:24:00 »
To wina WDDM, od początku był problematyczny (szczególnie jeśli chodzi o nVidię). A miałeś na tym kompie Vistę? Tam jest podobny WDDM (jeśli nie ten sam) - zobacz czy pod Vistą problem się też pojawia...

No i widziałem, że instalowałeś sterowniki w wersji beta... Osobiście nie polecam, jeśli akurat o sterowniki idzie to lepiej mieć zawsze stabilną wersję, choćby nie wiem co w tej becie nowego było ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Luty 2009, 01:27:33 »
Visty nie miałem i nie mam... raczej masz racje wina leży po stronie WDDM, tylko czy da się to jakoś naprawić?

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Luty 2009, 01:32:57 »
Na Twoim miejscu zgłosiłbym problem zarówno do nVidii i Microsoftu. Spróbowałbym także zainstalować Vistę by zobaczyć czy to jakiś grubszy problem z modelem sterowników czy tylko ograniczony do tych drobnych zmian w 7.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Luty 2009, 01:46:38 »
heh czyli mnie namawiasz abym ściągnął (albo pożyczył) viste xD?

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Problem z obrazem
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Luty 2009, 01:49:42 »
Ja tylko sugeruję :D Żeby nie było że piractwo szerzę... xD
Chyba lepiej będzie pożyczyć... Bo ściągać 4GB, z których później się nie będzie korzystać... No chyba że masz 100mb/s ^^