TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?

Witam.

Piszę w sprawie porady i odpowiedzi na kilka intrygujących mnie pytań co do systemu Windows 7 professional.

1. Sprawa to ile przeważnie zajmuje świeżo po instalacji system Windows 7 professional (tak na serio) - sprostuje, że chodzi mi o pamięć RAM a nie o ilość miejsca na dysku :)

2. Pytanie to do ilu można zmniejszyć ilość zajmowanej przez system pamięci. Dotychczas po moich kombinowaniach i korzystania również z sunrise seven udało mi się zjechać do ok 730-780 Mb co raczej mnie nie satysfakcjonuje.

Proszę o pomoc i drobne wyjaśnienia w tej sprawie (Windows 7 professional używam od niedawna)
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2010, 10:38:08 wysłana przez nitroduxe »

Guest

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2010, 10:18:34 »
Cytuj
1. Sprawa to ile przeważnie zajmuje świeżo po instalacji system Windows 7 professional (tak na serio),

ok. 11GB

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2010, 10:38:49 »
Tzn. chodziło mi o pamięć a nie o miejsce na dysku. Już sprostowałem w temacie.

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2010, 13:35:45 »
Wyłącz usługi Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player i Bufor wydruku (jeśli nie korzystasz z drukarki). Wejdź w polecenie Uruchom wpisz msconfig wejdź na zakładkę Rozruch kliknij na Opcje zaawansowane postaw fajki przy Liczba procesorów i Maksymalna pamięć (liczba procesorów = liczba rdzeni na procesorze) ustaw prawidłowo liczbę procesorów, kliknij ok i zastosuj zmiany. W polecenie Uruchom wpisz regedit i przejdź do
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management kliknij Edycja wybierz Nowy następnie Wartość DWORD jako nazwę wpisz IoPageLockLimit kliknij Enter żeby zatwierdzić nazwę kliknij wartość 2 razy lewym p myszki w polu System ustaw na Dziesięty uruchom kalkulator i wykonaj następujące działanie Liczba MB RAM w twoim komputerze - 16 / 1024 wynik bez przecinków wklej do Dane wartości i kliknij OK. Możesz jeszcze wyłączyć harmonogram zadań w defragmentatorze dysków a także wyłączyć indeksowanie dysków wchodząc w właściwości każdej partycji i usuwając fajkę z pola Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików na tym dysku wraz z ich właściwościami. Po wykonaniu tych czynności system powinien przyśpieszyć ;) Sposoby sprawdzone sam ich używam.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2010, 16:07:34 wysłana przez robert79513 »

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień 2010, 15:52:20 »
Czyli jak mam 2GB to

Liczba MB RAM w twoim komputerze - 16 : 1024

2048 - (16/1024) = 2048 - 0,015625 = 2047,984375 czyli wkleić mam tam wartość "2047984375" ?

Czy dobrze rozumuję ?

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpień 2010, 16:06:44 »
Masz wkleić 1984375
2048 - 16 = 2032
2032 / 1024 = 1984375

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2010, 17:39:02 »
No jestem pod wrażeniem, dzięki za wskazówki. Udało mi się zejść do 560MB po uruchomieniu systemu.

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpień 2010, 18:02:14 »
Nie ma za co ;)

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik 2010, 16:54:26 »
Witam. Mam pytanie czy dla 4G wartość wynosi 3984375, bo jak wpiszę to okroiło mi pamięć do 3,25 G

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Październik 2010, 18:22:49 »
Dokładnie 3984375, co do obcinania pamięci to komputery mające 4GB ram nie mogą mieć ustawionej opcji Maksymalna pamięć bo to powoduje jej obcięcie. Piszę o tym tutaj http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,5014.0.html

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Październik 2010, 19:53:34 »
Dzięki. Twoje porady pomogły systemik zaczyna śmigać.  :)

Odp: Windows 7 professional - Wolna pamięć (do ilu można zjechać) ?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2011, 08:48:01 »
Witam .mam pytanie do Pana robert79513.

Wczoraj wykonalem opisana operacje :

Wyłącz usługi Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player. Wejdź w polecenie Uruchom wpisz msconfig wejdź na zakładkę Rozruch kliknij na Opcje zaawansowane postaw fajki przy Liczba procesorów i Maksymalna pamięć (liczba procesorów = liczba rdzeni na procesorze) ustaw prawidłowo liczbę procesorów, kliknij ok i zastosuj zmiany. W polecenie Uruchom wpisz regedit i przejdź do
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management kliknij Edycja wybierz Nowy następnie Wartość DWORD jako nazwę wpisz IoPageLockLimit kliknij Enter żeby zatwierdzić nazwę kliknij wartość 2 razy lewym p myszki w polu System ustaw na Dziesięty uruchom kalkulator i wykonaj następujące działanie Liczba MB RAM w twoim komputerze - 16 / 1024 wynik bez przecinków wklej do Dane wartości i kliknij OK. 

Nie wylaczylem tylko harmonogramu zadań w defragmentatorze dysków ale wylaczylem indeksowanie dysku C(system)

Moje pytanie brzmi czy dobrze zrobilem bo te operacje wykonalem na systemie windows 7 ultimate 64?

w rejestrze to DWORD jest 32 a chyba QWORD jest 64 ,nie za bardzo wiem o co chodzi i nie kombinowalem po swojemu tylko zrobilem jak napisales.



Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.