Inne > Windows Vista, XP i inne

Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"

(1/3) > >>

CzYwA:
Witam, korzystam ze zmodyfikowanego systemu Windows JG x32 (XP) i po instalacji zamiast folderu "Documents and Settings" mam "D & S". Wie może ktoś z forumowiczów jak trzeba by było przerobić obraz płyty systemu żeby przywrócić normalne ustawienie? Ewentualnie jak zmienić nazwę na zainstalowanym już systemie???

izaw:
Nie jest to prosta operacja. Nawa tego folderu używana jest wielokrotnie w rejestrze systemu i nieodpowiednia edycja doprowadzi do unieruchomienia systemu.

Nie wiem w czym ci to przeszkadza, wszelkie instalowane programy i tak powinny poprawnie działać.

jasiorr:
Na zainstalowanym już systemie jest trochę zabawy... ja bym to zrobił tak
Utwórz nowe konto z prawami administratora, przeloguj się na nie i zmień nazwę tego folderu. Następnie pozostaje w rejestrze wyszukać owe D & S, edytować wpis i zmienić na Document and setings, gdyż jakieś funkcje mogą się w dalszym ciągu odwoływać się do starej nazwy...
Uprzedzam wpisów może być dużo.... po wszystkim nowe konto możesz usunąć.

CzYwA:
Programy chodzą normalnie to się zgadza tylko że niektóre skompilowane skrypty nie uwzględniają takiej możliwości, przez co nie można ich poprawnie zainstalować i wyskakuje błąd. Co do pomysłu z drugim kontem to nie wydaje mi się on za bardzo realny bo nowe konto będzie również w katalogu "D & S" co nie rozwiązuję problemu. Najbezpieczniejszą opcją (i pewnie najprostszą) była by modyfikacja instalki i sprawdzenie tego na wirtualnej maszynie. Ewentualnie można by utworzyć i skopiować całą  zawartość "D & S" do nowego katalogu "Documents & Settings" i pozmieniać wpisy w rejestrze. Skopiować wszystkich plików by się nie udało, dlatego tutaj trzeba by było założyć drugie konto Administratora i się na nie zalogować, żeby przegrać pliki z pierwszego. Po za tym nie koniecznie wszędzie w rejestrze musi występować pełna nazwa - nie niektórych miejscach możliwe, że powinna być "Docume~1" co komplikuje nieco sprawę dlatego jest to dosyć ryzykowna opcja o ile nie zna się szczegółów.

izaw:
Na pewno nie na żywca. Zainstaluj drugą kopię i z niej podłącz gałęzie rejestru  do edytora i zmień nazwy. Przenosiłem już profile nawet na inne dyski i tu problem mały, choć trochę pracochłonny. Problemem są konta systemowe. One są zawsze zablokowane w pracującym systemie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej