TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Bezpodstawne zawieszanie się systemu

Bezpodstawne zawieszanie się systemu
« dnia: 10 Luty 2011, 14:42:01 »
Witam.

Od długiego czasu borykam się z uciążliwym problemem. Mój laptop- Acer Aspire 5820TG z system Windows 7 Ultimate 64bit zawiesza się. Najczęściej podczas, gdy go nie używam, klapa jest zamknięta, a na laptop w tym czasie pobiera jakieś pliki bądź pracuje bezczynnie. Uprzedzając pytania- nie jest wtedy w stanie hibernacji. Następuje to jakoś po pół godziny, godzinie od mojego odejścia od komputera. Zdarza się to też, że podczas czynnej pracy na nim. Ekran 'zamarza', dysk przestaje pracować, a wiatrak chłodzi w takim samym stadium jak robił to sekundę przed zawieszeniem się. Jest identycznie, podczas sytuacji pierwszej, gdy podnoszę klapę monitora. Zauważyłem, że dzieje się to po aktualizacjach systemu Windows. Próbowałem odinstalować te, które wydały mi się zaszkodzić komputerowi, ale dziwnym trafem akurat tych nie dało się usunąć. Ten problem nawiedza mnie od samego kupna laptopa, czyli około 4 miesięcy. Czasami jego stan wraca do normy po jakieś aktualizacji, ale ile można czekać i sprawdzać, która aktualizacja będzie w stanie razem z jego poprawnym działaniem naprawić twoje zszargane nerwy.  Bazuje ciągle na ty samych programach na komputerze stacjonarnym jak i na laptopie, wiec sądzę, że to nie jest ich wina.

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc, miał ten sam problem lub wie jak to naprawić będę naprawdę bardzo, bardzo wdzięczny.

Specyfikacja komponentów:

Acer Aspire 5820TG
Intel Core i5 450M 2.4Ghz
ATI mobility radeon 5650HD
4GB RAM DDR3
500GB HDD

Przepraszam, umieściłem temat w niewłaściwym miejscu. Proszę moderatora o przeniesienie go do właściwego działu.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2011, 15:12:15 wysłana przez burza91 »

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: Bezpodstawne zawieszanie się systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2011, 15:50:46 »
Hmm.Ja bym postawił na nowo system i wgrał sp1 i sprawdził czy to nie rozwiązało problemu.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Bezpodstawne zawieszanie się systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2011, 22:02:24 »
Zawsze są podstawy często w boios lub w temp pc. A jak tam dr watson ma logi błedów?
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Odp: Bezpodstawne zawieszanie się systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2011, 23:13:53 »
Windows 7 Ultimate 64bit zawiesza się. Najczęściej podczas, gdy go nie używam, klapa jest zamknięta, a na laptop w tym czasie pobiera jakieś pliki bądź pracuje bezczynnie.

Cześć,

u mnie pomogło - rezygnacja z wygaszacza ekranu, we właściwościach zasilania ustawienie wszystkiego, by się nie wyłączało (dyski, wyświetlacz itd.), przy zmieniających się tapetach zmieniłem, by była tylko jedna tapeta i by się nie zmieniała - jak w temacie masz więcej, niż jedną tapetę windows od razu automatycznie je zmienia, jak jest jedna, wówczas przestaje je zmieniać. W SP1 na liście błędów jest właśnie ten problem - wieszanie przy screen saver czy podczas zmiany tła pulpitu - podobno rozwiązany problem, ja bym tak w to nie wierzył bo byłem up to date i w grudniu 2010 problem nadal występował - wtedy się skumałem, że freeze występował regularnie co x minut i pasowało mi na ten event zmiany tapety lub wybudzania ekranu.

Pozdrawiam,
Colin.