TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.

Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« dnia: 02 Styczeń 2011, 05:56:08 »
Witam. Zrobiłem wczoraj format kompa oraz zainstalowałem Sevena który zastąpił wysłużonego już u mnie XP-ka. Wszystko poszło idealnie i wszyściutko jest jak się należy oprócz jednej rzeczy, mianowicie chodzi o odtwarzanie muzyki i tym podobne odtwarzanie dźwięków. Gdy podłączam słuchawki (na USB ponieważ panel przedni mam zepsuty z wejściami na mikro i słuchawki a do tylnego za krótki kabel) to wszysto jest OK. Muza leci i wszystko pięknie slychac. Gdy odłączam USB, włączam głośniki... cisza. Zgłośniam - nic, cisza. Wszedłem w "urządzenia do odtwarzania" są ustawione głośniki jako odtwarzanie czyli tam wszystko dobrze a ten wskaźniczek obok pokazuje, że głośniki grają bo te paseczki zielone latają. Poszukałem więc sterowników do mojej karty dźwiękowej Realtek-a (ALC 662) z myślą, że coś to pomoże lecz było to wątpliwe bo przecież słuchawki grają. Więc ściągnąłem je, zainstalowałem, resnąłem kompa bo po instalacji trzeba było to zrobić, odpaliłem muzyke - cisza. Wszedłem na "jutuba" i także cisza... Nie wiem już co mogę z tym zrobić dlatego proszę Was o pomoc. Przypominam iż sluchawki mam na USB a głośniki podłączone są do tylnego wejścia gdyż przednie jest zepsute.

PS. Zapomniałem wspomnieć jakie to głośniki, są to Logitech LS21 a słuchawki jakieś bezprzewodowe z biedronki (CLARUS HP-9521 ^^), kupiłem bo nie chciałem panelu przedniego wymieniać.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2011, 06:13:25 wysłana przez terrior95 »

Offline Jaroszy

  • *
  • 12
  • Daj Kamienia :D
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2011, 07:47:35 »
Hmm pewnie wyda się to śmieszne ale u mnie było tak samo i okazało się że mi kabelek nie łączy od głośników kopnąłem pare razy w kabel i chodzi często mi się tak robi ale wiem co jest grane.A u cb to nie wiem przeinstaluj sterowniki.Może coś to da albo głośniki może są uszkodzone bo na słuchawkach mówisz ze chodzi.

Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń 2011, 07:54:04 »
Tylko, że właśnie to jest dziwne, że mi głośniki bez problemowo na innym kompie działają lub jak są podłączone do telefonu/telewizora. Stery reinstalowalem i lypa ale przecież to nie może zależeć od sterów jeżeli słuchawki mi grają - tak mi sie wydaje. Nawet gdy robię test to nie dzialają a jak już wspomnialem chwile przed formatem na win xp wszystko pięknie śmigało.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2011, 10:18:54 »
na moje to cos z głosnikami nie tak - sprawdz dokładnie kable

nie ma opcji jak ci grają słuchawki to glosniki juz nie.

Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2011, 11:18:57 »
Jeszcze raz niedawno podłączyłem znów głośniki do przejsciówki na telefon i wszystko jest w jak najlepszym porządku a kable są w świetnej kondycji :) i nie da rady przerwac sygnału ruszając nimi, wczesniej byly podlaczone do laptopa na ktorym jest win 7 home premium i wszysciutko grało. Odłączając słuchawki podłączałem głośniki i na odwrót wszystko bylo supcio. Na pc mam ultimata ale znaczących różnic nie ma a na googlach znalazlem ze 2-3 takie tematy tylko bez zadnej odpowiedzi lub byla to w ich przypadku wina kabli. Wejście w kompie jest także w porządku. Naprawde nie wiem juz ocb ale może jeszcze jakies pomysły wam sie nasuną.

Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2011, 11:24:33 »
Nie wiem co sie przed chwilą stało ale nagle głośniki "ożył" ale nie działa aż tak cudnie. W realteku non stop mi sie wyświetla że gniazdo zostało podłączone/odłączone ale te informacje dotyczą panelu przedniego a do niego nic nie wkładam nawet, więc tak jakby wariują.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2011, 11:48:50 »
kliknij w menadzerze realteka kolor wejcia w jakie podłączasz głosniki ( domyslny 2:1 jest zielony) i daj odpowiednią opcje(domyslnie bedzie to głosnik przedni)

znajdz tez opcje odnosnie panelu przedniego - skoro go nie masz podłączonego - to powinien byc w menadzerze nieaktywny - sprawdz czy tak jest
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2011, 11:51:08 wysłana przez kamiton »

Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2011, 11:55:57 »
Jest już ok. W panelu tylnym zielone jest ustawione jako wyjście na głośnik przedni a w panelu tylnym który w którym jest "teoretycznie" według realteka coś podłączone ustawiłem na wejście liniowe i wszystko śmiga jak ta lala.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki na głośnikach.
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2011, 12:08:42 »
czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.