TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Winfast i Win 7

Winfast i Win 7
« dnia: 11 Listopad 2009, 23:42:14 »
Witam, ostatnio zmieniłem system - z XP na Windows 7 Professional i niestety mam problem :( Posiadam karte telewizyjną Winfast TV2000 XP Expert, którą używałem na XP, niestety na Sevenie nie do końca działa tak jak należy. Oprogramowanie instaluje się normalnie, kanały także skanują sie tak jak należy, ale po skanowaniu nadal nie mam żadnych kanałów, wygląda to tak jakby coś znalazł, ale nie mam obrazu ani dźwięku na żadnym kanale... Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak to naprawić?
Z góry dzięki ;)

Offline arek

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2009, 01:27:51 »
Wejdź na stronę producenta, zaktualizował sterowniki i program PVR2 specjalnie pod Windows 7

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2009, 20:38:01 »
Zrobiłem tak jak Poleciłeś i już myślałem że po ściągnięciu nowej wersji obejrzę sobie w końcu telewizję, ale okazało się że pod koniec skanowania kanałów w PVR2 program prestaje samoistnie działać! Wyświetla się komunikat " Program przestał działac..." i jednyną akcją którą moge wykonać to systemowo zamknąć program... :( Nie wiem co robić... W każdym razie dzięki za poradę Arek...  ;)

Offline arek

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2009, 22:05:59 »
a odinstalowałes wcześniej stare sterowniki i stary PVR? Jeśli to nie pomoże to zainstaluj PVR2 ze zgodnością z windows XP lub Vista.
p.s. musi Ci to działać ;) pokombinuj

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad 2009, 21:28:53 »
No cóż, już tracę siły do tego! >:( Odinstalowałem wszystko co było związane z tym programem, chyba z 3 razy zainstalowałem na nowo całe oprogramowanie i sterowniki, próbowałem zainstalować to na innym dysku, fragmentowałem te dyski, sprawdałem wszystkie tryby zgodności, czyściłem nawet rejestr i nadal za każdym razem po skanowaniu kanałów wyskakuje okno, że program przestał działać...  :P

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2009, 21:49:57 »

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2009, 00:26:55 »
Dziki314, niestaety to co mi podałeś niestety nie chce się odpalić, nie wiem co to dokładnie jest, co mi wysłałeś, ale nie działa... :(

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2009, 19:48:26 »
Mi natomiast nie działa dźwięk w Winfascie PVR2 :/ Mam najnowsze sterowniki do Win 7 x64 oraz kraj ustawiony na "Chiny", a dźwięku brak...

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2009, 23:49:43 »
laveta jaka masz kartę muzyczną? Jakie masz ustawienia dotyczące dźwięku w PVR2?

Offline topiq

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2009, 23:59:52 »
Mam Win7 HP x64 i nie mam z WinFastem żadnych problemów. Ale zamiast skanować wyeksportowałem listę programów do pliku, następnie zaimportowałem ją w nowym WinFastPVR2. Pozostało tylko pozmieniać na każdym kanale z PAL B na PAL D. Z dźwiękiem jest tak, że na np. Realteku trzeba w ustawieniach dźwięku w urządzeniach do nagrywania włączyć ukryte urządzenia. U mnie to było Audio CD (czy coś podobnego). I takie źródło dźwięku ustawiłem w PVR2. Fakt, że jak się WinFastPVR2 raz wykrzaczy to już potem są same problemy. Wyjściem może być poszukanie na piechotę sterowników przechwytywania od winfasta w system32 i po przejęciu na własność, wywaleniu ich i zainstalowaniu nowych. Albo inne wyjście, wklepanie kanałów po częstotliwościach, mozolna praca ale działa.

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2009, 12:39:22 »
a u mnie na tych najnowszych sterownikach i najnowszym PVR2 obraz się pierniczy, tzn. są jakieś dziwne kolory (głównie odcienie fioletu i zieleni)
nie wiem jak to zmienić, naprawić
wróciłem więc do przerobionych sterowników z Visty

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2009, 10:28:56 »
Odświeżam temat gdyż chyba znalazłem przyczynę mojego błędu, problem w tym że nie wiem jak to naprawić. Zauważyłem że Win 7 blokuje mi niezgodny sterownik od mojej karty telewizyjnej, a dokładniej to chyba do jego procesora wideo czy jakoś tak (To "coś" wyświetla mi się w kontrolerach dźwięku i wideo jako "conexant 2388x tuner" i jest napisane że znajduje się na mojej karcie telewizyjnej), oczywiście nie ma nowszych ani kompatybilnych sterowników bo już sprawdzałem, a gdy próbuje wyłączyć lub usunąć sterownik to i tak po restarcie kompa znów się pojawia! Proszę o pomoc!!!

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2010, 22:41:28 »
Mam ten sam problem.. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobic !! Próbowałem juz wszystkiego i dalej nie moge oglądać tv.. Najprawdopodobniej to chodzi wlasnie o ten sterownik Tuner TV i nie wiem czy będzie jego wersja na windowsa 7. Prosze o informacje?

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2010, 12:14:56 »
Miałem podobne problemy w win 7 ale do rzeczy. Po pierwsze udaj się na stronę Leadteka i pobierz najnowsze sterowniki do karty oraz program PVR 2
Następnie odinstaluj sterowniki które instalowałeś. Sterowniki do karty musisz zainstalować z prawami administratora bo inaczej będzie lipa ja też tak miałem. Dlatego PPM na ikonie instalatora sterowników-uruchom jako administrator dopiero wtedy możesz szukać w menadżerze urządzeń - kontrolery dźwięku video pokaże się "Winfast TV2000xp Expert (FM1216MK3)" a nie jak to bywało w poprzednich systemach że były trzy kontrolery. Następnie zainstaluj PVR 2. Kraj podczas skanowania ustawiamy na China inaczej dźwięk będzie charczał. Dodatkowo musisz uaktywnić urządzenia w dźwiękach z karty dźwiękowej. Walczyłem z tym też trochę chociaż kartę mam już ładnych parę lat i działa wzorowo a mam sygnał z kablówki.Radio też działa poprawnie. Można nagrywać zarówno telewizję jak i radio.

Odp: Winfast i Win 7
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Grudzień 2010, 12:39:38 »
Witam. Widzę, że nie znacie rozwiązania tego problemu? Bo też go teraz mam. Własnie postawiłęm nowy system. Na poprzednim działałem na tych przerobionych i oprócz skomplikowanej instalacji wszystko było ok. A teraz wziąłem oficjalne niby na kompatybilne z 7 i pojawia się właśnie ten komunikat o blokowaniu CxVCap. Da się to rozwiązać jakimiś oryginalnymi czy powinienem wrócić do tych przerobionych z Visty? Dodam, że radio działą prawidłowo - zarówno słuchanie i nagrywanie. TV nie sprawdzałem bo nie mam aktualnie tv na karcie.