TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.

Offline eli

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Windowsa 7 od jakiegoś roku (może mniej). Na laptopie Toshiba Satellite p300 (3GB|250GB|ati Radeon HD3470)

Korzystam z wersji 64bitowej systemu Windows7. Od jakiegoś czasu zaczął mnie dręczyć dość poważny problem utrudniający a czasami uniemożliwiający mi normalną pracę. Zdarza się (ostatnio coraz częściej), że parę minut po zalogowaniu się na moje konto komputer się "zwiesza". Kursor przyjmuje wygląd, który normalnie ma w przypadku wczytywania jakichś danych; mogę nim ruszać ale niestety nic więcej. Po zapuszczeniu restarta często sprawdzana jest spójność danych na jednej z partycji. Mam 3: na jednej jest system Unixowy, na drugiej W7,trzecia to partycja wspólna (NTFS). Problemy wykrywane są na tej z W7... Próbowałem sprawdzić czy przyczyną problemu nie jest czasem jakiś wirus. Fullscan Kasperskim/Avastem/NODem nie przyniósł żadnych rezultatów. Ani z poziomu W7 ani U. Podejrzewam więc, że problemu muszę szukać gdzie indziej. Generalnie to jeśli laptop nie zwiesi się w pierwszych 5 minutach po włączeniu (co ostatnio coraz rzadziej się udaje) W7 to raczej nie zwiesza się już w ogóle. Macie jakieś porady/schemat postępowania w tego typu sytuacjach? Wolałbym aby mogło obyć się bez restartu : /.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2010, 12:46:02 »
Czesto pomaga w takich przypadkach zwykly scandisk z wlaczona opcja naprawy bledow, moze sprawdz tez czy nie masz bad sectorow na dysku

Offline eli

Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2010, 06:10:08 »
ScanDisk z /f nie pomaga. Coś usuwa, coś indeksuje, nie wpływa to raczej na poprawne działanie laptopa. HDTune wykazał, że na dysku występują Bad Sectory  : / (2 bloki damaged).

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2010, 07:36:04 »
HDTune wykazał, że na dysku występują Bad Sectory  : / (2 bloki damaged).
No to masz przyczyne. Istnieja 3 sposoby na to:
1. Próba naprawy uszkodzonych sektorów (znikoma szansa)
2. Jezeli te bady sa na poczatku dysku mozna "wyciac" ten odcinek ale z doswiadczenia wiem, ze z czasem bs beda sie rozprzestrzeniac dlatego trzeba co jakis czas to kontrolowac
3. Zakup nowego dysku :)

Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2010, 13:15:35 »
Użyj HDD Regeneratora on ci dysk naprawi ale jeśli nadal problem się pojawi to kup nowy dysk.

Offline eli

Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2010, 13:21:25 »
1. Próba naprawy uszkodzonych sektorów (znikoma szansa)
Możliwe do spróbowania bez wykonania formatu?

2. Jezeli te bady sa na poczatku dysku mozna "wyciac" ten odcinek ale z doswiadczenia wiem, ze z czasem bs beda sie rozprzestrzeniac dlatego trzeba co jakis czas to kontrolowac
W połowie...

3. Zakup nowego dysku :)
Jak widzę ich ceny to ogarniają mnie słabości. Laptop jest niby na ubezpieczeniu, ale jak go oddam to pewnie na wymianę dysku poczekam sobie z 4 tygodnie. Ewentualnie obsługa spróbuje zarzucić HDReg i odda mi laptopa w takim stanie (z doświadczenia wiem, że zanim 'obsługa' da nowy sprzęt najpierw wypróbuje wszystkie, nawet najgłupsze sposoby i teorie odnośnie jego naprawy, nawet jeśli wie, że się nie sprawdzą), a następnie spróbuje mi wmówić, że BS powstały bo tłukiem laptopa młotkiem stołowym ...

Chciałbym sobie zaoszczędzić czasu i spróbować naprawić te sektory jeszcze przed nimi : ). Wtedy przynajmniej będą mieli jedną rzecz mniej do sprawdzenia.

Tak czy owak widzę, że opisałem problem na niewłaściwym forum, bo to nie jest wina systemu tylko HW.

PS:Bardzo Ci dziękuję za pomoc . :)

EDIT: Wam*. Zacząłem pisać posta nim przeczytałem odpowiedź napisaną przez robert79513
EDIT2: Po tym co przeczytałem HDD Reg raczej go nie użyję...
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2010, 05:05:22 wysłana przez eli »

Odp: Błąd spójności danych? Szczerze to nie wiem co dokładnie jest przyczyną.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2010, 15:05:33 »
PS: Dzięki HDD Regeneratorowi nie stracisz danych przy naprawie dysku ;)