TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?

Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« dnia: 05 Grudzień 2010, 06:34:56 »
Witam, szukałem w internecie około godziny rozwiązania mojego problemu, niestety nikomu coś podobnego chyba się nie przydarzyło.

2 dni temu znajomy wysłał mi na maila 2 zdjęcia z iPhona. Ściągnąłem je ale był jeden problem. Zamiast 2 plików były 4, po 2 tak samo się nazywały. Te "kopie" plików ważyły i nadal ważą 0 bajtów, nie mają żadnej ikony i nie da ich się usunąć. "Prawdziwe" pliki ze zdjęciami w formacie jpg już usunąłem bo nie są mi potrzebne, natomiast te pozostałe 2 dalej leżą na dysku D. Kiedy próbuję je usunąć widzę komunikat: "nie można znaleźć tego elementu. Prawdopodobnie elementu nie ma już w D:\. Sprawdź lokalizację elementu i spróbuj ponownie".

Jeśli ktoś wie jak ich się pozbyć to proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam!

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2010, 04:42:43 »
Spróbuj usunąć pliki za pomocą programu unlocker.
Programik możesz pobrać tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Program,Windows,12240.html

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2010, 07:18:17 »
Właśnie próbowałem unlockerem.
Też nie pomogło  :-[


Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2010, 15:18:51 »
Dziki niestety nie pomogło.
Wyłączyłem antywirusa i nie dało się skasować.
Potem ten plik uruchomiłem który jest tam podany, ponownie uruchomiłem komputer i nadal nie da się tego usunąć.

Jeszcze jakieś pomysły ?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2010, 15:32:25 »
uruchom komputer w trybie awaryjnym - przeczysc w tym trybie rejestr np. windows 7 managerem - uruchom ponownie komputer tez w trybie awaryjnym - powinny zniknąc

Offline dakon

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2010, 05:30:20 »
a ja bym sprawdził czy te pliki nie są używane przez jakiś inny program, zdarzyło mi się kiedyś coś podobnego. Możliwe, że otwierałeś kiedyś jpeg z iphona innym edytorem i powstały z tego pliki użytkowe innego programu, warto by sprawdzić taką opcje :)

  • Komp: Presario CQ61-420ew
  • OS: Windows 7 HP 64 Bit

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2010, 06:56:12 »
Kamiton zrobiłem dokładnie jak napisałeś - nie pomogło, niestety :(

Dakon próbowałem unlockerem i nie pomogło.
Czy chodziło Ci o coś innego niż unlocker ?
Jeśli tak to opisz dokładniej :)

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2010, 08:45:13 »
Już wiem skąd się bierze ten problem.
Mam już trzeci taki "nieistniejący" plik do kolekcji.
Przenosiłem pewną prezentację powerpointa z dysku D na pulpit.
Chyba przy okazji poskakałem trochę po folderach ale wrzucilem ją w końcu na pulpit.
Teraz na dysku D mam kolejny plik który nazywa się tak jak poprzedni, tylko nie zajmuje żadnego miejsca, nie da się go usunąć, jest taki jak te 2 poprzednie.

jakieś sugestie?

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień 2010, 09:01:30 »
Jest jeszcze taki program jak KillBox http://www.programosy.pl/program,pocket-killbox.html moze on zaradzi

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień 2010, 12:17:35 »
Próbując zainstalować/uruchomić killbox dostaję taki konunikat: "Component MSCOMCTL.OCX or one of its dependencies not currently registered: a file is missing or invalid"
Dostałem ten sam komunikat sciagajac starsze wersje killbox z innych stron.
Co teraz?

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień 2010, 12:37:48 »
Dziwne u mnie dziala bez problemu moze sprobuj tego rozwiazania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic751010.html

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień 2010, 13:58:15 »
Niestety nie pomogło. Nie da się otworzyć tego pliku nawet z wiersza poleceń, który na tej stronie dodali.
Co teraz? już zaczynam tracić nadzieję...

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień 2010, 14:39:20 »
teraz to juz tylko lepiej bedzie trzasnąc formata

Odp: Nigdy takiego problemu nikt nie widział !?
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudzień 2010, 11:01:02 »
możesz jeszcze wyczyścić rejestr np Registry First AID i spróbować usunąć zablokowane pliki.
jeśli to nie pomoże to zostaje użycie combofix-a i dopiero próba usunięcia, a jeśli to nic nie da to formacik będzie nieunikniony..