TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak uprawnień administratora.

Brak uprawnień administratora.
« dnia: 11 Październik 2010, 06:10:55 »
Witam, mam dość dziwny problem.
Otóż, dziś stworzyłem nowe konto, tak, by mama mogła pooglądać na nim film, żeby nie szperała mi na moim. Wszystko poszło dobrze, pozaznaczałem, że do przeglądania dysku C i D trzeba mieć uprawnienia administratora, zapisałem, wszystko grało, sprawdziłem - by otworzyć folder dysku C musiałem wpisać hasło i wszystko się ładnie otwierało.
Włączyłem ponownie komputer, już na swoim koncie administratora, chciałem usunąć coś z kosza i wyskakuje mi komunikat, że dysk C odmawia dostępu. Nie da się też otworzyć folderów C i D, mimo, że jestem na koncie administratora, cały czas komunikat, że odmowa dostępu. By stworzyć nowe konto, lub edytować to moje, też trzeba mieć uprawnienia administratora i co za tym idzie nic z tym nie mogę zrobić, mimo, że pokazuje wyraźnie, że jestem na koncie administratora - błędne koło. Wynika z tego, że będąc administratorem nie mogę przeprowadzać podstawowych czynności, bo nie mam uprawnień administratora :/
Mam na komputerze wiele danych, do których nie mam dostępu, co na dłuższą metę staje się uciążliwe.

Zrobiłem tak: uruchomilem kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci, wpisałem cmd, uruchomiłem jako admin (udało się), wpisałem komendę 'net user administrator /active:yes', potwierdzenie, że wpisałem pomyślnie. Utworzyło mi się konto admina. Stamtąd chciałem edytować pozostałe konta, otworzyć folder C i D ale... znowu lipa, nie da się po prostu. Znowu odmowa dostępu, a klikając na edytowanie innego konta nic się nie włącza, w ogóle, klikam bez celu. Spróbowałem na moim pierwotnym koncie, tam to samo, z tym, że nie da się uruchomić CMD jak admin

Proszę o pomoc.

Odp: Brak uprawnień administratora.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2010, 06:24:01 »
Spróbuj odpalić system w trybie awaryjnym a następnie po zalogowaniu się na konto administrator przejąć uprawnienia do dysków, z wyszczególnieniem poszczególnych kont

Odp: Brak uprawnień administratora.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2010, 06:43:37 »
próbowałem, jednak by to zrobić muszę być adminem (jestem nim), a wyskakuje mi, że potrzebuje uprawnień, czyli win7 uważa, że nim nie jestem, na każdym z kont.

Odp: Brak uprawnień administratora.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2010, 13:06:10 »
Dlatego w trybie awaryjnym jest jeste super-admin :) (Administrator)
jeśli po zalogowaniu się na to konto nie możesz przejąć uprawnień to pozostaje Ci podpięcie dysku pod inny komputer i tam ustawienie uprawnień dla folderów

Odp: Brak uprawnień administratora.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2010, 13:38:29 »
no niestety nie mogę, ale jeszcze nie porzucam nadzieji, ze ktos mi tu pomoże, bo mam laptopa, i ciężko bedzie z tym podpinaniem pod inny komputer...