TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Operating system not found w Acer Aspire 5542G

Operating system not found w Acer Aspire 5542G
« dnia: 09 Sierpień 2010, 07:15:21 »
Witam,

Miałem nadzieje nigdy nie szukać porad... cóż, nic nie trwa wiecznie.

Od 6 miesięcy mam opisanego w temacie laptopa. Wczoraj stało się "coś", mysle, że złego, proszę o opinię i ewentualna poradę jak działać.

Laptop chodził bez przerwy jakieś 2 dni. Podczas normalnego używania wczoraj wieczorem nagle zawiesiły się programy (Firefox, Best Player i eksplorator). Zamknąłem krzyżykiem i wtedy nagle pojawił się blue screen. Nie zdążyłem nic przeczytać. Od razu zniknął i pokazał się czarny ekran. Na nim oczywiście sporo cyferek i jakichś komend a jedyne co przykuło moja uwagę to "Operating system not found".

Stał tak sobie i cały czas migało, że myśli i pracuje, ikona procesora działała.

Po jakimś czasie wyłączyłem (z palca) i odpaliłem na nowo.

Pojawiło się jedynie logo Acer a po nim pustka. Czarny ekran i na nim nic. Tak jakby nie był aktywny.

Włączyłem raz jeszcze z "del" i wyświetlił się komunikat: Wybierz system operacyjny (był tam do wyboru W7) i uruchom test diagnostyki. Najpierw spróbowałem odpalić jako W7, ale nic się nie zadziało. Czarny, nieaktywny ekran. Następnie uruchomiłem test diagnostyki, został wykonany 100%, komunikat cały czas "Do tej pory nie znaleziono błędów." Po zakończeniu uruchomiło się "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia". W międzyczasie otworzyło się czarne okienko z jakąś komendą (system / cmd ??). Na chwilę obecną cała czynność trwa już 2 godziny i nic się nie dzieje.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy może ktoś mi coś poradzić w tej sytuacji?

Pozdrawiam, totalny laik.

Guest

Odp: Operating system not found w Acer Aspire 5542G
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2010, 08:42:34 »
Skorzystaj z Recovery (punktu przywracania)

Odp: Operating system not found w Acer Aspire 5542G
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2010, 09:01:44 »
Domyślam się, że w tym przypadku musiał bym uruchomić W7 przynajmniej w trybie awaryjnym. Tymczasem ja w ogóle do W7 nie mogę wejść.

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia "naprawia?" dysk już od 3 godzin.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Operating system not found w Acer Aspire 5542G
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2010, 09:55:05 »
Nie. Recovery z partycji lub plyty. W zaleznosci co dal producent.
A Recovery systemowe, to wiesz do czego sie nadaje.

Guest

Odp: Operating system not found w Acer Aspire 5542G
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2010, 14:28:24 »
Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia "naprawia?" dysk już od 3 godzin.

To narzędzie nigdy nie naprawi Ci systemu, bo to wielka lipa.  ;D


Recovery zaraz po uruchomieniu systemu naciśnij klawisz (spróbuj klawiszem F11, albo F10), który pozwoli ci na odtworzenie partycji.