TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dell M70, cos nie bangla z grafika-JUZ DZIAŁA

Dell M70, cos nie bangla z grafika-JUZ DZIAŁA
« dnia: 19 Styczeń 2009, 01:39:50 »
Witam, mam pewien problem, instalnalem Win7 na laptopie dziewczyny (d610), gdzie sprzet nie jest zaliczany do "szybkich", i chodzi stabilnie, wszystko sprawnie (poza aero, ktorego nie potrzebuje).

Natomiast na moim dellu, gdzie jest 2.0 GHz; 2MB; grafika dedykowana nv quadro fx 1400 256MB, dysk 7200 obr i 2 GB ram, komputer chodzi marniej niz na viscie...
odziwo mialem juz 4 NIEBIESKIE EKRANY  ;D po ktorych byl samoczynny reset. Na viscie nie bylo zadnych problemow ze sterownikami nvidi ktore sa dedykowane pod xp. Dzialalo nawet aero, a teraz na saperze mi przycina.  Moze macie jakis pomysl? Nie pamietam tez gdzie sie ustawia zeby winda sama wyszukiwala stery online... system zapowiedzial mi sie bardzo fajnie jednak nie moge go w tej chwili rozgryzc.


« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2009, 11:56:12 wysłana przez Szyszon »

Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2009, 11:10:40 »
Witam, mam pewien problem, instalnalem Win7 na laptopie dziewczyny (d610), gdzie sprzet nie jest zaliczany do "szybkich", i chodzi stabilnie, wszystko sprawnie (poza aero, ktorego nie potrzebuje).

Natomiast na moim dellu, gdzie jest 2.0 GHz; 2MB; grafika dedykowana nv quadro fx 1400 256MB, dysk 7200 obr i 2 GB ram, komputer chodzi marniej niz na viscie...
odziwo mialem juz 4 NIEBIESKIE EKRANY  ;D po ktorych byl samoczynny reset. Na viscie nie bylo zadnych problemow ze sterownikami nvidi ktore sa dedykowane pod xp. Dzialalo nawet aero, a teraz na saperze mi przycina.  Moze macie jakis pomysl? Nie pamietam tez gdzie sie ustawia zeby winda sama wyszukiwala stery online... system zapowiedzial mi sie bardzo fajnie jednak nie moge go w tej chwili rozgryzc.

Coś bardzo podobnego miałem u siebie (BSODy, cięcia na Saperze, ale u mnie nawet Experience Index nie działał). U mnie były to sterowniki od grafiki. Spróbuj zainstalować ORYGINALNE sterowniki NVidii w trybie kompatybilności z Windows Vista.

Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2009, 13:42:47 »
Chodzi o to, ze najnowsze sterowniki jakie istnieja do mojej karty pochodza z 2006 roku i sa dedykowane pod xp/2000. W tej chwili nie moge wlaczyc zadnego filmu, bo sie wiesza. Chyba czas na powrot do visty, ewentualnie xp...

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2009, 15:26:36 »
a próbowąłeś usunąć sterowniki od karty i zainstalwoć te z Windows Update?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2009, 15:29:19 »
Hm nie ma opcji recznej instalacji sterownika jak w 98?:) pamietam że zamiast do mojej tnt2 instalowałem stery do geforce chodzila ciut lepiej... :)

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:04:22 »
jasne że jest, w Start i wyszukiwarce słów trzeba wpisać add i wybrać add a device z podziałki z Control Panel.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Dell M70, cos nie bangla z grafika
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2009, 20:36:25 »
Tak więc Panowie mimo szczerej sympatii do seven, zmuszony jestem go usunac! MS w ogole chyba nie przewidzial tak rzadkiej karty graficznej bo on-line nie ma sterów. Ogolnie wszystkiego juz probowalem  ::)


mimo tego faktu, jesli ktos znalazlby mozliwosc rozwiazania problemu prosze o posty  8)

EDIT:

Panowie!!  ;D ;D ;D udało się, odinstalowalem stare stery, sprobowalem ostatnim rzutem na tasme sprawdzic on-line i okazalo sie ze juz sa!! Wszystko smiga jak nalezy. Jest aero, autocad sie uruchamia, chodzi wszystko jak nalezy! Tak więc ogromny szacun dla MS za on-line uptade, jeszcze nigdy nie dzialalo tak sprawnie jak w seven!




myslalem ze partycja 20 gb na system to wystarczajaco, niestety... :)
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2009, 22:40:46 wysłana przez Szyszon »