TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

system zanimowil - pomocy

system zanimowil - pomocy
« dnia: 08 Sierpień 2010, 22:01:22 »
blad jaki wystepuje to blad "BOOTMGR is missing, Press Ctrl+Alt+Del to restart". Reset niestety nie pomaga. Klawisz F11 odpowiada za recovery ktore mam na partycji D: ale recovery tez cos nie chce ruszyc. Niestety nie posiadam CD z win7.
Komputer nie chce ruszyc, wszystkie mozliwe ustawienia w Bios juz przerobilem, teraz juz mi braklo pomyslow i nie mam pojecia jak to dalej ruszyc. moze ktos wiec co i jak z tym zrobic?
jestem juz na tyle zdesperowany ze moge zrobic formata na dysku c, tylko teraz to nawet format sie nie da zrobic.
moze jest cos do "rozruchu"?? chcoiaz zeby DOS sie wlaczył?
pozdrawiam i z gory dziekuje i przepraszma za brak PL znakow

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2010, 22:13:55 »
A dysk twardy zdrowy? Jeśli nie jesteś pewny przeskanuj dysk HDD Regeneratorem polecam wersję 1.71 ;) Dodam tylko że program nie potrzebuje windowsa startuje z płyty.

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień 2010, 22:22:10 »
z dyskiem jest wszystko OK, podobnie jak z pamiecia RAM - BIOSie wykonalem  "full test" hard disk i memory test, wiec o to sie nie obawiam. 

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień 2010, 23:12:36 »
Gdybyś miał płytę z systemem to jest sposób który może postawić twój system na nogi. Próbowałeś formatować dysk możesz napisać w jaki sposób?

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2010, 06:57:08 »
teraz to juz za bardzo inie pamietam dokładnie jakie było polecenie w BIOS - ale DISKPART było napewno i po DISCKPART było "format" a po słowie format cos jeszcze było ze znakami "=" - .
sciagnalem z neta jakies pliki ( lacznie okolo 160MB) miedzy innymi plik BOOTMGR i jakies inne do BOOt systemu - ustawilem w Bios, zeby na poczatku czytal pamiec USB i po uruchomieniu juz nie pokazuje sie blad z BOOTMGR tylko w prawym gornym rogu miga "spacja" - i po chwili komputer sie zawiesza, naciesniecie klawiatury powoduje dziwny dzwiek. jesli wyciagne pamiec usb
wszystko wraca do punktuy wyjscia czyli nadal problem z BOOTMGR.

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2010, 10:47:01 »
nastepnym krokiem desperacji bylo aqinstalowanie win XP - instalacja zaiwesza sie po okolo 3 minutach z blue screen:
 blue screen błąd 0x00000007b -z tego co doczytalem ten komunikat oznacza, że Windows XP nie jest w stanie zlokalizować partycji systemowej. wiec przynajmniej wiem  ze jak wyzej formatowalem - to nie formatowalem dysk tylko cos z partycjami porobilem. :'(

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2010, 12:26:05 »
Próbowałeś formatować i partycjonować dysk pod instalatorem windows xp? Miałem kiedyś podobny przypadek wtedy pomogło wypięcie dysku z laptopa i wpięcie go ponownie, możesz tego spróbować jak nie pomoże to HDD Regenerator i sprawdź dysk ja tam bym nie wierzył testom które zrobiłeś.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2010, 12:28:54 wysłana przez robert79513 »

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2010, 21:06:09 »
jesli chodzi o xp - to tylko napisalem ze jak mialem system xp to nigdy nie bylo problemow.
A problem teraz dotyczy WINDOWS 7 .
niestety ten program nie startuje ani z CD ani z pendrive USB - nawet po przestawieniu odpowiednich parametrow w BIOS.
Probowalem jedynie wypiac dysk na kilka minut ale to tez nie dalo nic, przy okazji zresetowalem tez BIOS, ale to tez nic nie pomoglo.
Zastanawiajacy jest fakt, ze isnatlka win xp startuje, ale sie zawiesza z bledem "blue screen".
formatowanie partycji o ktorym wyzej pisalem wykonane zostalo z poziomu DOS.

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień 2010, 10:10:49 »
Pobierz jakiś system startujący z płytki i spróbuj nim sformatować dysk np. Hiren's BootCD.

Odp: system zanimowil - pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień 2010, 10:27:39 »
System powstał. Dopiero dzisiaj dostalem instalke z win 7 - i z plyty elegancko wystartowal - nie bylo mozliwosci "naprawy" wiec tylko instalacja ruszyla - i wstepnie jak narazie wszystko dziala.
Wszystkim dziekuje za pomoc.
Mam jeszcze maly problemik ale zaloze juz nowy post - bo to nie w temacie:)
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje