TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...

Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« dnia: 01 Czerwiec 2010, 22:07:48 »
Witam Szanownych Grupowiczów.

Mam oto problem z którym nie bardzo potrafię sobie poradzić. Mimo prześledzenia wielu róznych forów i wyszukiwarek nie widać żeby ktoś się z czymś podobnym zetknął.

Sprawa dotyczy dziwnego, trudnego do rozpoznania błędu, który pojawia się przy zamykaniu systemu. Kiedy go zamykam, pojawia sie komunikat ERROR, ale obok tego, żadne dodatkowe informacje. Po prostu mała biała tabliczka informacyjna z opisem ERROR, poza tym w miejscu gdzie oczekiwalibyśmy opisu - tylko biała plansza. Żadnych dodatkowych informacji. Nie jestem do końca pewny, ale wydaje mi się że problem zaistniał po nieudanej próbie instalacji PINNACLE Show Center, to taki program do obsługi urządzenia do obsługi stream'ingu mediów. Próbowałem już przywracania systemu, próbowałem prześledzić zrzuty pamięci. I nigdzie nie mogę trafić na jkiś ślad. Odinstalowałem aplikację jak Bóg przykazał, niby wszystko powinno być OK. Ale nie jest...

Może ktoś już zetknął się z podobnym problemem. Może ktoś wie jak krokowo przeprowadzić zamykanie systemu (wtedy taki błąd można by było wyłapać). A może ktoś jest takim fachowcem, że z zamkniętymi oczyma powie mi: zrób to i tamto... i kłopot zostanie rozwiązany. Wtedy jego zdjęcie ustawię sobie na małym ołtarzyku i będę wznosił modły :)  

Choć problem to bardziej natury estetycznej niż praktycznej - nie zauważyłem bowiem jakiegoś przełożenia na ogólną sprawność systemu - to jednak irytuje dość mocno. Stąd też jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak pozbyć się tego gównianego komunikatu - będę bardzo zobowiązany.

Z góry dziękuję i pozdrawiam;
marco
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2010, 16:40:43 wysłana przez marco_ »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2010, 22:15:29 »
zrob screena z msconfig ( wpisz z menu start : uruchom : msconfig)  z zakładki uruchamianie

Odp: Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2010, 23:15:57 »
Nie ma tutaj nic szczególnego, raczej standardowe rzeczy :(

pozdr;
marco


http://zapodaj.net/c42ff2405d6c.jpg.html

Odp: Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2010, 11:17:14 »
Może w usługach coś siedzi? Zrób screena z zakładki usługi tylko zachacz "ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" ;)

Odp: Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2010, 11:40:00 »
No niestety, także i w usługach nie znalazłem niczego nadzwyczajnego. Raczej standardowe rzeczy, bluetooh, drukarka, antywirus, na obrazku widać.

http://zapodaj.net/5ab8d4bee499.jpg.html

Jakieś inne sugestie?

pozdrawiam

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Dziwny błąd przy zamykaniu systemu...
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2010, 20:36:29 »
albo w rejestrze. Podejrzyj autostart przez Autoruns. Bo rozumiem czyściłeś kompa z pozostałości?