TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Długie botowanie Windows 7

Offline rlz

Długie botowanie Windows 7
« dnia: 12 Kwiecień 2010, 23:02:52 »
Witam, mam taki problem iż mój system bardzo długo bootuje. Wygląda to tak: Wyświetla się "Uruchamianie systemu windows" i staje w tym momencie na ok 2 min po czym dalej idzie, znaczy pokazuje się to fruwające logo. I czym to może być wywołane?

W dzienniku 1 błąd:

Po załadowaniu: "Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami." (to od kasperskiego)

=============================================================================

Zamiesza się po załadowanie classpnp.sys i po 2 min idzie dalej


To się dzieje nawet to świeżym formacie.

Dodam, że to się zaczęło dziać po wymianie płyty główej z Asus m2n-xe na Gigabyte ga-ma770ud3.

Dzieje się to na wszystkich systemach x64 od xp po windows 7. x32 nie testowałem

Sprzęt:

amd 5200+
gigabyte ga-ma770ud3
4 gb ram kingston
8800GTS 512MB G92
Samsung 320gb
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2010, 06:43:46 wysłana przez rlz »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2010, 20:38:49 »
zmien w biosie:

1. Disable CPI APIC support
2. Under PCI/PnP settings, set Plug and Play O/S = YES.


...tylko to udało mi sie wygrzebac ,.,. oczywiscie w googlach

Offline rlz

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2010, 23:18:04 »
Problem rozwiązany, ale aż wstyd się przyznać. W biosie miałem wyłączoną myszkę.

PS. U mnie nie ma tych opcji:
zmien w biosie:

1. Disable CPI APIC support
2. Under PCI/PnP settings, set Plug and Play O/S = YES.


...tylko to udało mi sie wygrzebac ,.,. oczywiscie w googlach


Ale i tak dziękuję za chęci ;]

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2010, 12:44:24 »
To ja sie podlacze moze ;) Interesuje mnie czy mozna wylaczyc te napisy poczatkowe tzn: Pisze ile pamieci ma karta graf. i cos tam jeszcze :D i zanim mi sie wyswietli ekran wyboru systemu mija jakies 20-30 sekund a sam system startuje w drugie tyle czyli 25 sec srednio wiec jest szybko.Tylko wlasnie te napisy strasznie wydluzaja start systemu.A tacie kupilem ostatnio nowy laptop i tam odrazu system startuje az sie zdziwilem ze tak szybko startuje wiec pewnie da to sie jakos wylaczyc?

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2010, 20:22:07 »
Wojtaszek ; te napisy początkowe o których piszesz to wyświetla BIOS .
Więc nie da się ich uniknąć , wiesz przecież że przy niesprawnym BIOS-ie twój komputer nie wystartuje . Ciekawe kiedy wprowadzą na powszechną skale EFI zamiast BIOS-u  :-\
Ja też się podłączę pod ten temat ;
u mnie bootowanie windows 7 64-bity trwa prawie 2 minuty .
Nakręciłem komórką folmik .mp4 na którym widać jak długo trwają poszczególne fazy startu systemu

System KUPIŁEM  w środe i zaraz na czysto zainstalowałem .
Czy to normalne by 3-dniowy system startował 2 minuty  :-X
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2010, 20:27:51 wysłana przez wlodarek1 »

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2010, 20:43:10 »
To coś jest nie tak.Po pierwsze gdzie ekran "Trwa uruchamianie systemu Windows",po 2 jaka wersje systemu zainstalowales?

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2010, 21:18:18 »
Nie ma ekranu TRWA URUCHAMIANIE SYSTEMU WINDOWS ponieważ ustawiłem opcje ;
informacje o rozruchu systemu operacyjnego .
System jest 64-bitowy windows 7  .
Mam 2 GB RAM-u .
Jaki w moim przypadku powinien być optymalny plik stronicowania  :-\

Odp: Długie botowanie Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2010, 21:53:52 »
Uruchom wszystkie programy z jakich najczesciej korzystasz,sprawdź zajętość RAMu i dodaj, powiedzmy, 10% i masz wielkość SWAPu