TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Powolne uruchamianie programów Mozilli: Firefoxa i Thunderbirda

Witam wszystkich.

Mam problem dosyć znany ale nigdzie nie znalazłem do niego rozwiązania. Otóż mam świeżo zainstalowany Windows 7 64x wszystkie nowo-zainstalowane pogramy działają bez najmniejszych zarzutów jednak pogramy Mozilli: Firefox i Thunderbird otwierają się około 20-30 sek. Oba programy zaktualizowane do najnowszych wersji, logi Hijack This czyste jak łza, antywirus nie wykrywa żadnych śmieci w systemie. Dodam że problem ten pojawił się od początku zainstalowania tych aplikacji.

Mój laptop:
AMD Athlon X2 Dual-Core QL-64 2.10 Ghz, 4GB RAM, ATI Radeon HD 3200

Podejrzewam, ze nie jest to jednak wina sprzętu bo na systemie XP problem ten nie występował.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2010, 22:43:57 wysłana przez termometr »

Odp: Powolne uruchamianie programów Mozilli: Firefoxa i Thunderbirda
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2010, 20:22:34 »
ATI Radeon HD 9200

Nie ma takiej karty graficznej popraw ATI Mobility Radeon 9200. Problem bardzo dziwny nie spotkałem się z czymś takim sprawdź czy nie masz błędów na dysku zdefragmentuj go. Jeśli to nie pomoże odinstaluj oba programy wyczyść rejestr ccleanerem i tuneupem 2010 i zainstaluj ponownie.

Odp: Powolne uruchamianie programów Mozilli: Firefoxa i Thunderbirda
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2010, 01:48:21 »
Z kartą graficzną mój błąd, miało być 3200 nie 9200. Już poprawiłem, dzięki.

Co do problemu zdefragmentowałem wszystkie partycje, usunąłem Firefoxa CCleanerem + ręcznie wywaliłem wpisy z rejestru związane z firefoxem które pozostały. Zainstalowałem wersję 32 i 64bitową. Problem z 32 pozostał taki sam jak do tej pory, a wersja 64bitowa nie włączyła się w przeciągu minuty więc dałem sobie spokój i killnąłem proces w Menedżerze zadań.

Co ciekawe gdy włączam firefoxa w Menedżerze zadań proces firefox.exe widoczny jest od razu, jednak na pojawienie się okna przeglądarki muszę czekać kilkadziesiąt sekund.

Jakieś pomysły?

Odp: Powolne uruchamianie programów Mozilli: Firefoxa i Thunderbirda
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2010, 09:59:08 »
Tak jak dla mnie jest jedno lekarstwo na takie przypadłości FORMAT :D I raczej nikt ci tutaj nic lepszego nie doradzi chyba że ktoś jakimś cudem sobie z takim czymś dał rade lub znalazł odpowiedź w internecie i się podzieli. Moim zdaniem coś z systemem coś się sypneło i format to najlepsze lekarstwo.

Odp: Powolne uruchamianie programów Mozilli: Firefoxa i Thunderbirda
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2010, 12:16:06 »
Bez przesady z tym formatowaniem  ;)

Dzisiaj coś ruszyło. Włączyłem komputer i nagle firefox zaczął śmigać aż miło. Ale zapomniałem ze (nie wiem dlaczego) przy włączaniu komputera Zapora sieciowa jest wyłączona i muszę ją uruchamiać ręcznie. Po jej odpaleniu znów było 30 sekundowe włączanie. Po wyłączeniu znów było dobrze a po kolejnym włączeniu... o dziwo tez dobrze ;o

czyli w skrócie kolejność działania
1. Wył. zapora - OK
2. Wł zapora - źle !!
3. Wył. zapora - OK
4. Wł. zapora - OK
i dalej już przy wszystkich ustawieniach zapory było w porządku

Spróbowałem drugi raz włączyć komputer ale przed pierwszym uruchomieniem ff włączyłem zaporę:

1. Wł. zapora - źle!
2. Wył zapora - OK
3. Wł. zapora - OK
4. Wył zapora - OK
i dalej przy wszystkich ustawieniach zapory było w porządku

Trochę to dziwne, wiadomo jednak że problem powoduje Zapora sieciowa. Prosiłbym o jakieś rady jak i podpowiedzi dlaczego za każdym uruchomieniem systemu zapora sieciowa jest wyłączona.

Zapomniałem dodać, firewalla używam windowsowskiego

Pozdrawiam