TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie wykrywa wszystkich partycji

Offline danet

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Luty 2010, 19:30:42 »
Danet, co to ma wspólnego z moim problemem ??!!

Gdyby nie miało, tobym nie pisał. Podczas instalowania se7en miałem to samo. Pokazało mi tylko c: i na nim zainstalowałem system. Później, okazało się, że Xp pozostał ale z inna literą partycji.  Obydwa systemy były do wyboru. Se7en pokazywał, że jest na C: a gdy byłem pod XP on również wskazywał na C: i byłem z tego zadowolony, chociaż partycje na której był XP chciałem przeznaczyć na Linuksa. Dlaczego tak się stał ...nie wiem i nie znalazłem na to pytanie odpowiedzi  ::)

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Luty 2010, 13:18:26 »
Jakim cudem po formacie partycji C (bo rozumiem takiej dokonałeś przed instalacją win7) pozostał na tej partycji jakikolwiek system?


Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Luty 2010, 14:33:20 »
Nic dziwnego.

Nie istnieje na dysku nic takiego jak partycja c, d, itd. Jest to wewnętrzne oznaczenie konkretnego systemu i tylko w nim mające sens. Każdy inny system, może inaczej przypisać litery. Ale wcale nie musi.

Dysk może zawierać do czterech partycji podstawowych, w tym jedna może być rozszerzona i zawierać partycje logiczne.
Każda partycja (poza rozszerzoną) może być sformatowana jakimś systemem plików. Ale też nie musi. Są systemy i programy korzystające z partycji niesformatowanej.
Każda partycja ma swój początek, rozmiar, ewentualnie system plików. Dodatkowo ma rekord startowy z dodatkowymi informacjami. Żadne inne dane nie istnieją, a w szczególności coś takiego jak litera partycji.

Zresztą i sam M$ tylnymi drzwiami wycofuje się z tego rozwiązania.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline danet

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Luty 2010, 21:01:34 »
Jakim cudem po formacie partycji C (bo rozumiem takiej dokonałeś przed instalacją win7) pozostał na tej partycji jakikolwiek system?



Przepraszm za małe zamieszanie ale dopiero post izawa uświadomił mi, ze użyłem programu Gparted. Z tego wynika, że se7en został zainstalowany na wolnej partycji ale sam system podczs instalacji pokazał ją jako C:, czego wynikiem było pozostawienie XP ale pod inną literą.

Odp: Nie wykrywa wszystkich partycji
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2010, 20:00:51 »
Po zaoraniu wszystkich partycji do zera i postawieniu wszystkiego od nowa - jest OK.