TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z Menu Start

Problem z Menu Start
« dnia: 17 Grudzień 2009, 22:36:41 »
Mam problem z Menu Start w Win7 Ultimate 32 PL od pewnego czasu lewy panel Menu Start "stracił" zdolność rozwijania menu (przy przyciskach pozostały z prawej strony czarne trójkąty wywołania submenu ale nieaktywne).
Prawy panel działa poprawnie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, moje trzytygodniowe wysiłki przywrócenia tej funkcjonalności niestety skończyły się fiaskiem.
Nie zauważyłem po jakiej operacji, instalacji aplikacji czy podobnym działaniu pojawił się ten problem.
Mam nadzieję, że w tym gronie znajdzie się ktoś, kto zna lub potrafi znaleźć rozwiązanie

Offline Lalik

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 22:52:59 »
Próbowałeś przywracania systemu ???? rozumiem ze w własciwościach menu start zaznaczone opcje " przechowywaj i wyswietlaj niedawno itd."? i w dostosuj " liczba niedawno uzywanych elementów do wyswietlenia na listach szybkiego dostepu" jest tam conajmniej liczba 1????

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2009, 23:01:00 »
Nie próbowałem przywracania, zbyt dużo zainstalowałem w tym czasie, szkoda mi instalowanych w międzyczasie aplikacji.
"liczba niedawno uzywanych elementów do wyswietlenia na listach szybkiego dostepu" jest równa 10
:(

Offline Lalik

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2009, 23:06:02 »
szczerze mowiąc nie wiem co by ci doradzic ja jednak sprobowałabym przywracania i  przy każdej instalacji bacznie obserwowała ten pasek, tym sposobem przynajmniej byś doszedł do tego co go sknociło;)

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2009, 23:26:59 »
Przywracanie dla mnie to ostateczność ...tym bardziej, że nie mam pojęcia jak daleko musiałbym się cofnąć.
Ma ktoś może jednak jakiś pomysł?

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2009, 12:07:06 »
witam!
podepnę się także pod ten temat. bodaj po instalacji Office'a 2007 znikły mi WSZYSTKIE foldery z menu start/wszytskie programy. o dziwo, pełne menu start znajduję się w C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Menu Start.
czy może miało to związek z instalacją Office, albo z kompresowaniem dysku (bo włączyłem cały dysk, aby zaoszczędzić trochę danych.
mam dalej wersję RC 32-bity. czy da się gdzieś w rejestrze albo ustawieniach to po przywracać?
pozdrawiam!

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2010, 21:14:43 »
witam jeszcze raz!
odświeżę trochę wątek, gdyż problem ponowił się znowu.
problem znikł po odinstalowaniu paru programów/gier, lecz ponowił się, co mnie bardzo wkurza >:( nikt nie ma jakieś solucji, by zlikwidować ten "limit" zainstalowanych programów? bo przez to muszę szukać ikonek po całym komputerze, a mam lekki bajzel co doprowadza mnie na prawdę do... pasji.
pozdrawiam!

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2010, 21:52:13 »
proponuje program fixwin i tam jest pare fixów naprawiających menu start
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Problem z Menu Start
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2010, 10:38:53 »
witam!
mam dalej ten problem, i WinFix 1.1 nie pomógł... po prostu gdzy chcę naprawić "Taskbar JumpList is missing or doesn't store MRU file list" i klikam fix to program się zawiesza na 20 min. jedynym wyjściem jest wyłączenie go przez Menedżera zadań.
przypomniał mi się jeszcze jeden problem - w programie Sunrise Seven jest opcja odblokowania RAMu do nawet 128GB (oczywiście chodzi o to, że można do 4 i więcej...), mam 32-bit system, pisze mi że RAMu mam 4GB ale dostępnych 3,25. i kiedy klikam, żeby odblokować ten RAM, program dalej chodzi, ale w miejsce odblokowania jest dalej na czerwono "Uwaga! Proszę czekać" i tez tak w nieskończoność....
dla pewności dodam, że posiadam jeszcze wersję RC 7100, więc prawdopodobnie to może być problemem.
dziękuję i pozdrawiam!
ps. może to być spowodowane, że mam prawdopodobnie wyłączony UAC???
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2010, 10:40:25 wysłana przez misioo »