TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kalibracja monitora w Win7

Kalibracja monitora w Win7
« dnia: 22 Styczeń 2010, 00:37:53 »
Witam,
od niedawna mam nowego laptopa - jest to Lenovo Y550 z systemem operacyjnym Windows 7.
Mam jeden mały problem, który nie wiem czy jest związany z systemem czy z samym laptopem, mianowicie mam strasznie wyśrubowany współczynnik Gamma przez co monitor jest niezwykle jasny - jest to o tyle uciążliwe że na niektórych jasnych stronach nie widać ich elementów. To samo jest w przypadku oglądania zdjęć - wszystko jest bardzo jasne a kolory wyglądaja dość nienaturalnie. Cały problem w tym że jak wchodzę w panel sterowania i kalibruje monitor (de facto zmniejszam jedynie Gamma), kończę kalibracje i nowe ustawinia dziłaja to po kolejnym uruchomieniu komputera wszystko wraca do normy i cały proces trzeba powtarzac.
Czy ktos z was spotkal sie z czymś takim ewentualnie wie jak ten problem rozwiązać?
Z góry dziękuje za pomoc!

Odp: Kalibracja monitora w Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2010, 12:59:26 »
Używam opcji systemowej korekcja gamma i nie mam takich problemów (ustawienia po restarcie nie resetują się). Jaką masz kartę graficzną? Ma ona jakieś dodatkowe oprogramowanie pozwalające na zmianę takich ustawień? Zalecam też instalacje najnowszych sterowników do karty graf.

Odp: Kalibracja monitora w Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2010, 16:20:35 »
Dzięki za odpowiedź - niestety problemu dalej nie udało się usunąć. Zainstalowałem najnowsze sterowniki Nvidi i skalibrowałem monitor poprzez panel sterowania karty graficznej. Po restarcie komputera monitor znów jest za jasny i wszystko wróciło do starych ustawień. Moją uwagę zwróciło to że na panelu sterowania Nvidi zaznaczona była opcja mówiąca że kolorami steruje inny program - dopiero jak zaznaczyłem że to Nvidia ma decydowac o kolorach wprowadziły się zmiany. Jakieś pomysły co z tym fantem dalej robić?

Pozdrawiam

Dodam jeszcze że jak zrestartowałem system i uruchomiłem go to przez chwile kolory na monitorze były właściwe - dopiero po chwili zmieniły się na te jasne - tak jakby faktycznie uruchomiła sie jakas aplikacja, która wprowadziła zmiany w ustawieniach monitora :(
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2010, 16:26:31 wysłana przez zuzwol »