TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

pytanie dot instalacji / aktualizacji windows 7 pod laptop sony

witam,
mam laptop sony vaio zakupiony w lipcu zeszłego roku z systemem windows vista home premium 32x, chciałbym go zaktualizować do windows 7 home premium. Windowsa jak wiadomo mam tylko i wyłącznie na recovery dyskach od sonego, czy będą jakieś kłopoty z aktualizacją? Czy mogę zainstalować aktualizację do systemu 64x bitowego?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: pytanie dot instalacji / aktualizacji windows 7 pod laptop sony
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2010, 18:50:21 »
Ktos na forum cytowal wypowiedz kogos z MS i podobno przejscie z x86 na x64 jest niezgodne z licencja. Takze wynika z tego, ze tylko upgrade z Vista HP x86 na 7 HP x86 jest zgodny z licencja.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: pytanie dot instalacji / aktualizacji windows 7 pod laptop sony
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2010, 19:53:13 »
to wszystko to tylko teoria. W praktyce klucz jest zamienny między poszczególnymi architekturami. I wszystko działa bez zarzutu.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: pytanie dot instalacji / aktualizacji windows 7 pod laptop sony
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2010, 21:11:18 »
Wiem o tym, ale jakbym miala oryginal, to chcialabym uzywac go zgodnie z licencja, a widac licencja mowi inaczej.
Tak samo kluczem oem w teorii mozna aktywowac tylko jeden komputer, a w praktyce wiele ;)