TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z hibernacją. Mianowicie po jej uruchomieniu przez kilka sekund komputer zachowuje się faktycznie tak jakby przechodził w stan hibernacji (dysk pracuje na pełnych obrotach), jednak po chwili okazuje się, że jedyne co się stało to blokada komputera (wyświetla ekran logowania).

Próbowałem już wyłączyć/włączyć hibernację, przeszukałem wszystkie urządzenia w menedżerze urządzeń, które mają opcję zasilanie, wyłączyłem Wake on LAN w biosie, a polecenie powerfcg /lastwake daje komunikat: Licznik historii wznowie - 0.

Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać?

Czy może mieć to związek z instalacją Linuksa (bootloader GRUB) obok Windowsa 7 ? Bo to jedyna rzecz jaka wydarzyła się na moim komputerze mniej więcej w podobnym czasie do tego, kiedy hibernacja przestała działać. No może oprócz instalacji łatek i jakichś nowych sterowników z Windows Update.

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2009, 02:25:59 »
Jeżeli mogłoby to mieć jakiekolwiek znaczenie to zauważyłem jeszcze, że plik hiberfil.sys zajmuje tylko 1,5GB, pomimo tego, że w laptopie mam 2 GB ramu.

Mógłby ktoś chociaż napisać ile u niego zajmuje takowy plik ?

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2009, 11:29:56 »
Wielkosc pliku bywa rozna.Ja w laptopie mam plik wielikosci 1,2 GB,a w desktopie 767 MB-to nie ma znaczenia ;).Sprobuj usunac plik poleceniem  powercfg -h off wpisanym w cmd a potem wlacz ponownie hibernacje powercfg -h on

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2009, 12:52:31 »
Już próbowałem i niestety nic to nie pomaga... Dalej komputer jedynie blokuje użytkownika.

Co ciekawe, gdy włączyłem uśpienie hybrydowe przestał działać stan uśpienia. Kiedy natomiast je wyłączyłem uśpienie działa normalnie. Nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale wygląda to na jakiś problem z zapisaniem danych na dysk?

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2009, 23:44:55 »
Wiem już co jest powodem mojego problemu. Hibernacja przestaje działać po zainstalowaniu Linuksa (Fedora 12), z bootloaderem GRUB.

Czy zatem ma ktoś jakiś pomysł odnośnie tego jak ją naprawić? Domyślam się, że może mieć to związek z tym bootloaderem. Pytanie tylko co z tym zrobić...

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2009, 00:04:59 »
Ha! Problem rozwiązany.

W moim wypadku wystarczyło w Linuksie, w jakimkolwiek menedżerze dysku ustawić partycję z Windowsem jako startową.

W GRUBie to nic nie zmieniło, bo i tak jest ładowany z MBR, natomiast hibernacja działa jak należy. :)

Nieznany

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2009, 19:13:23 »
Miałem ten sam problem, dzięki za podanie rozwiązania !

Mam Windows 7 Professional 64bit oraz Fedora'ę 12. Wystarczyło w Fedora'rze uruchomić program GParted a w nim dodać flagę boot dla pierwszej partycji Windows'owej (w moim przypadku jest to wolumin NTFS 100 MB). Hibernacja działa prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2013, 12:39:44 wysłana przez Mirahz »

firefighter1

Odp: Problem z hibernacją (blokuje ekran zamiast hibernować) w win7
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2010, 01:02:48 »
POdstawowy problem z hibernacją i brakiem startu systemu jest błąd w W7, czas startu dysków powyżej 1TB jest zbyd długi i system odczytuje to jako błąd. W tej chwili dostępna jest już poprawka.