TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!

POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« dnia: 12 Listopad 2009, 14:43:44 »
Witam, posiadam Windows Xp Home Edition. Dwa dni temu zainstalowałem wszystkie najnowsze aktualizacje i mam problem.
System uruchamia się OK, ale po jakiś 5 minutach, gdy chcę uruchomić jakąś aplikację, to się nie chce uruchomić (żadna).
Przez cały czas procesor się wentyluje i jest bardzo gorący (mam wtedy uruchomioną tylko przeglądarkę internetową Safari) i poza tym system się wiesza. Myślałem, że to może jakiś wirus, więc przeskanowałem cały komputer (Pandą IS 2010) i okazało się, że żadnego wirusa nie ma. Potem odinstalowałem wcześniej zainstalowane aktualizacje, ale to nic nie pomaga.  POMOCY!!! Co mam zrobić???
Przeinstalować system? Kupić Sevena (chociaż teraz mnie nie stać)? Czy coś innego? Bardzo proszę o pomoc.     ~Marek.

Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2009, 14:50:42 »
Moze zacznij najpierw od sprawdzenia w menedzerze zadan procent uzycia procesora i czy czy czasem jakis plik wykonywalny nie zuzywa calej jego mocy obliczeniowej

Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2009, 15:39:06 »
Moze zacznij najpierw od sprawdzenia w menedzerze zadan procent uzycia procesora i czy czy czasem jakis plik wykonywalny nie zuzywa calej jego mocy obliczeniowej
Tylko najgorsze jest to, że menedżer zadań nie chce się w ogóle otworzyć.

Wreszcie się otworzył po 5 minutach, ale się zaciął. Jedyne co przeczytałem to że komputer zużywa ponad 50% mocy procesora i 500 MB RAM-u (obecnie mam 1,5 GB)
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2009, 15:49:26 wysłana przez nokian73me »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2009, 17:42:05 »
a dokładniej jaki proces ile pamięci i taktów proca?

Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2009, 20:56:35 »
Najwięcej ma proces bezczynności systemu (ponad 70), mimo że mam otwarte Safari i iTunes. Poza tym wszystko otwiera się bardzo bardzo wolno. Czym to może być spowodowane?


Nie wiem ale jakimś cudem wszystko wróciło do normy. Wielkie dzięki wszystkim tym, którzy zainteresowali się moim problemem.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2009, 21:08:12 wysłana przez nokian73me »

Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2009, 21:38:39 »
uruchom kompa w trybie awaryjnym. zobacz czy tak samo sie zachowuje. może to wina sprzętu (zrób defragmentacje, lub chkdsk)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: POMOCY!!!! DUŻY PROBLEM !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2009, 23:28:00 »
a nawiasem mówiąc to proces bezczynności jest w normie jeśli pożera tyle zasobów, normalka  ;)