TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Media Recovery Disk - czysta instalacja?

Windows 7 Media Recovery Disk - czysta instalacja?
« dnia: 05 Listopad 2009, 20:38:31 »
Witam!
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość  ;D
Dzisiaj zakupiłem laptopa (ASUS K70IO) z 64bitowym W7 Home Premium na pokładzie. Wszystko by było fajne gdybym nie miał tyle tego trialowego śmiecia na pokładzie tzn. Office 2007 Trial, jakiś tragiczny anty wirus no i dodatkowo wszędobylskie loga Asusa. Irytuje mnie to jak jasna cholera. Chciałbym mieć czystą "siódemkę" bez zbędnych dla mnie "bajerów". Kluczyk swój własny posiadam, dla wersji OEM. Problemem jest to, że zamiast zwykłej płytki z Windą dali mi jakie 'Windows 7 Media Recovery Disc" w wersjach 32 i 64-bit.
Mam dwa pytania:
1. Czy da się z tej płytki "Windows 7 Media Recovery Disc" zainstalować czystą "7"? Jeżeli nie to:
2. Czy wersja Ultimate posiada wszystkie wersje, które się instalują zależnie od wpisanego klucza? Czy może trzeba coś zmieniać w pliku .iso?
No i pytanie retoryczne:
Czy ja gdzieś mogę znaleźć w necie sklepowy obraz Windows 7 Home Premium PL 64-Bit, bo za "chiny ludowe" znaleźć nie mogę :P Wszędzie tylko Ultimate, albo HP w wersji angielskiej. Na to pytanie nie oczekuję odpowiedzi...:P

Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość

Pozdrawiam
FredDie

Odp: Windows 7 Media Recovery Disk - czysta instalacja?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2009, 12:18:39 »
Mogę odpowiedzieć na pierwsze pytanie. Media Recovery Disk nie służy do instalacji systemu. Producenci lapciaków nie chcą dodawać instalek do komputerów bo to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Płyta ta ma nam pomóc przywrócić system w razie jakiejś awarii.

TOSHIBA P305D-S8828, AMD Turion X2 RM-70 2.0 GHz, 4GB Samsung PC2-6400 800mhz, ATI Radeon HD3100, Chipset AMD M780V

Odp: Windows 7 Media Recovery Disk - czysta instalacja?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2009, 17:14:18 »
Dziękuję Panowie za odpowiedź. Już mam czystego Windows'a 7. Tylko coś mnie zastanawia.
Przy instalacji wpisałem klucz z naklejki, sprawdzałem dwa razy czy się nie pomyliłem, ale wyskakiwało mi że jest to błędny klucz. Musiałem dzwonić do M$ i aktywować z automatu. Dziwne trochę, ale to zagadnienie na inny topic chyba...