TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

drukarka sieciowa i sterowniki

drukarka sieciowa i sterowniki
« dnia: 03 Grudzień 2009, 19:00:16 »
Witam

 Proszę o poradę, która umożliwi mi skonfigurowanie drukarki sieciowej pod WIN7 HOME P.

OPIS PROBLEMU:

> DRUKARKA HP 959C - podłączona do komp z Win XP prof.

> notebok z WIN7 HOME P.

> W momencie wykrycia przez kreator drukarki i próby jej podłączenia następuje wyszukiwanie sterów w necie co kończy się klęską,

> kreator prosi o wskazanie katalogu ze sterami z określonej lokalizacji na kompie,

> no i teraz najlepsze - po podłączeniu drukarki do noteboka nastąpiła automatyczna instalacja sterowników dla WIN7 z witryny WinUpdate,

> I nie byłoby tego postu gdybym wiedział gdzie te stery się zagnieździły - GDZIE ICH SZUKAĆ ????

Odp: drukarka sieciowa i sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 15:29:39 »
Witam- start-panel sterowania-nenedżer urządzeń-klikąć pozycja HP prawym przyciskiem-własciwości i tam jest sterownik.Powodzenia.

Odp: drukarka sieciowa i sterowniki
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2010, 10:37:00 »
Mam analogiczny problem:
Drukarka HP LaserJet P2015d podłączona do XP i udostępniona. Wszystkie XP-eki w sieci bez problemu na niej drukują.
Kupiłem laptopa Compaq Presario CQ71 i Win7 i od 3-ech dni próbuje sie podłączyć do drukarki jak wyżej. Wszystko idzie standartowo:
Urządzenia i drukarki\Dodaj drukarkę\
udnajduje ją na komuterze w sieci.... łączy się z Windows Update ... nie znajduje sterownika... próbuje wskazać sterowniki ściągnięte ze strony hp ale wywala komunikat że nie może znaleść sterowników.
BTW przy próbie zainstalowania jej lokalnie znajduje sterownik w systemie :o.

Ktoś uporał się z podobnym problemem ?

Odp: drukarka sieciowa i sterowniki
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2010, 09:57:27 »
Mam analogiczny problem:
Drukarka HP LaserJet P2015d podłączona do XP i udostępniona. Wszystkie XP-eki w sieci bez problemu na niej drukują.
Kupiłem laptopa Compaq Presario CQ71 i Win7 i od 3-ech dni próbuje sie podłączyć do drukarki jak wyżej. Wszystko idzie standartowo:
Urządzenia i drukarki\Dodaj drukarkę\
udnajduje ją na komuterze w sieci.... łączy się z Windows Update ... nie znajduje sterownika... próbuje wskazać sterowniki ściągnięte ze strony hp ale wywala komunikat że nie może znaleść sterowników.
BTW przy próbie zainstalowania jej lokalnie znajduje sterownik w systemie :o.

Ktoś uporał się z podobnym problemem ?

Sterowniki pod Windows 7 x86

Sterowniki pod WIndows 7 x64

Do systemu x86 i x64 instalujesz "1 - HP Universal Print Driver for Windows PCL6" albo PCL5 trzeba sprawdzić :-)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2010, 09:59:06 wysłana przez kamil2993 »
Masz problem ? Pomogę ! Śmiało pisać na gg 6669185