TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Brak dostępu do partycji

Brak dostępu do partycji
« dnia: 27 Październik 2009, 14:24:20 »
Witam,
wczoraj zrobiłem coś w Win 7 co sprawiło, że nie mogę jako administrator otworzyć drugiej partycji na dysku. Partycja C i E  otwierają się. Pojawia się komunikat D:\ is not accessible. Access is denied.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić ten problem i może sposób rozwiązania.
Pozdrawiam
Andrzej

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Brak dostępu do partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik 2009, 16:31:17 »
Na początek sprawdz czy działa jak klikniesz prawym i otwórz albo eksploruj. Jak nie to wejdz właściwości zabezpieczenia potem zaznacz grupe administratorzy, edytuj, administratorzy, zaznacz pełna kontrola, zastosuj i ok.

Odp: Brak dostępu do partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2009, 17:20:05 »
Próbowałem lecz nic z tego. Po kliknięciu prawym przyciskiem we właściwości  nie pokazuje się okienko "Zabezpieczenia".
Może to jest jakaś wskazówka: w folderze "Sharing" (mam wersje angielską) mam włączoną opcję "share this folders" na pozostałych partycjach ta opcja jest wyłączona. Niestety próby wyłączenia opcji kończą się komunikatem "Access is denied"

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Brak dostępu do partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2009, 14:01:42 »
nie masz we właściwościach wgl zakładki zabezpieczenia? nie dziwie sie że nie możesz wyłączyć udostępniania jak nie masz dysku przejetego na własność. Możesz jakiekolwiek aplikacje zainstalować na tej partycji?

Odp: Brak dostępu do partycji
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2009, 16:11:38 »
**mysticman** wszystko rozchodzi się o prawa dostępu oraz o to czy korzystałeś z BitLocker'a. Prawa można bardzo łatwo przywrócić z tym drugim nie wiem nie korzystam z tego g.wna (komputer jest mój nikogo więcej).

Retail 10.5.8 Leopard / Vanilla / Chameleon v2 / EFIv10
Asus R II E/Intel Ci7 920 D0/NH-U12P SE 1366/GTX 285 Zotac 1GB AMP! Edition/3x2GB 1600MHz HyperX CL9/1TB 7200.12/CFT-750-14C/WMP300N/VA9003BWS/W2448HC