TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wersje Windows 7 za ok 400 zł ??

Odp: Wersje Windows 7 za ok 400 zł ??
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Październik 2009, 12:56:45 »
W trakcie aktywacji przesyłany jest zakodowany opis komputera, typ mobo, ilość pamięci ,nagrywarka, karta sieciowa itd. Nie jest to jednoznaczne i niewielkie zmiany są dopuszczalne.

Inaczej wyskakuje, że system nie jest aktywowany.


Można wymienić dysk i ponownie zainstalować system z tej samej płyty. Robiłem tak 2 razy, kiedyś aktywacja polegała na tym, że dzwoniło się do Microsoftu i rozmawiało z konsultantką, trzeba było przeczytać cały ten wygenerowany klucz. Pytali oczywiście a czemu to znowu chcę aktywować, ale jak powiedziałem zgodnie z prawdą, że dysk padł, kupiłem nowy, reszta kompa nietknięta no to chce znów używac systemu co od nich kupiłem - pani pomyślała chwilkę i podała klucz aktywacyjny, też słownie :)

Później znów aktywowałem ten sam system na tym samym kompie ale już wystarczyło tonowo wklepać cyferki i też aktywowali.

A podłaczenie dysku z systemem do innego kompa oczywiście nic nie da, system nie uruchomi się jak to już koledzy wyżej wyjasnili.


Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Wersje Windows 7 za ok 400 zł ??
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopad 2009, 18:36:43 »
Nawet gdyby sie uruchomi to i tak nic nie daje.
W wersji OEM nie ma również Supportu (cokolwiek on daje).
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W