TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Uwaga posiadacze Laptopów

Uwaga posiadacze Laptopów
« dnia: 18 Październik 2009, 21:23:24 »
Mam na laptopie HP Pavilion HDX 9290 zainstalowaną Vistę x86 HP oraz dla testów Vistę x64 U i Win7 x64 U.
Podłączyłem do laptopa miernik poboru energii ( czyli miernik do sieci a zasilacz do miernika ) i na Viście x86, gdy nic nie robię a ekran się świeci na max, komputer pobiera około 40W.
Następnie uruchomiłem Win7 x64 w takiej samej konfiguracji i miernik wskazywał pobór 60W.
Pomyślałem, że może to, iż system jest 64 bitowy, więc uruchomiłem Vistę x64 i pobór mocy był na poziomie 40W.
Jeszcze sprawdziłem, jaki pobór mocy jest podczas pracy i na Viście maksymalnie pokazywało około 75W a na Win7 dochodziło do 105W :o
Cieńko widzę nasze akumulatory pracując na Win7 ???
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2009, 21:27:00 wysłana przez Polikon »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2009, 21:43:12 »
Musi sie zminic technologia akumulatorow, cokolwiek to znaczy ;D

Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2009, 22:02:14 »
Ja mam asusa x50z, mam Win7 Professional i obok Linux. Na obu systemach laptop pracuje tak samo długo na baterii. Można zmniejszyć pobór energii ustawiając np białą tapetę na ekranie itp.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2009, 22:03:48 wysłana przez hendrix_radek »

Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2009, 22:06:23 »
Musi sie zminic technologia akumulatorow, cokolwiek to znaczy ;D

Akumulatorów a zwłaszcza matryc.
Ale swoją drogą to jest prawie o 50% większy pobór mocy. Czyżby ta zwiększona wydajność w Win7 była tylko za sprawą większego wykorzystania procesora. No, bo co może tak drastycznie podnieść pobór prądu.
Chciałem kupić tą siódemkę, ale jak to ma mi o połowę skrócić pracę na akumulatorach to ja im bardzo dziękuję.
Jeszcze zrobię jeden test. Za tydzień ( brak czasu ) puszczę film na jednym i drugim systemie na baterii i zobaczę ile wytrzyma


Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2009, 22:19:04 »
Ja mam asusa x50z, mam Win7 Professional i obok Linux. Na obu systemach laptop pracuje tak samo długo na baterii. Można zmniejszyć pobór energii ustawiając np białą tapetę na ekranie itp.
Tak, ale nasze komputery znacznie się różnią.
Ja mam 20” ekran, dwa dyski, procesor Intela i sporo wyposażenia na pokładzie płyty głównej i systemy różnie mogą je obsługiwać. Chociaż na systemach Visty nie ma znacznej różnicy   

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2009, 07:19:18 »
Ja w porównaniu do XP na moim tyci netbooku mam identyczny czas pracy na baterii, więc wara od Sevena. Skargi przekazuj do HP :D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2009, 11:20:10 »
Win 7 ma usprawnioną technologię zarządzania energią w laptopach i testy tego dowiodły przynajmniej te które sam czytałem

może masz namieszane coś z profilami zarządzania energią?
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2009, 13:54:06 »
Win 7 ma usprawnioną technologię zarządzania energią w laptopach i testy tego dowiodły przynajmniej te które sam czytałem

może masz namieszane coś z profilami zarządzania energią?

Nic nie mieszałem, Vista x64 i Win7 x64 są tak jak po zainstalowaniu.
Ja też czytałem, że Win 7 na pobierać mniej energii i to minie właśnie dziwi.

Odp: Uwaga posiadacze Laptopów
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2009, 15:31:30 »
Mam na laptopie HP...

Na moim netbooku czas pracy na baterii XP vs 7 jest zbliżony. Różnica jest w tym, że przy XP korzystałem z programu zmniejszającego prędkość procesora, a na 7 jest tak jak M$ domyślnie ustawił. Wynika z tego, że jednak 7 jest bardziej dopracowany.

Phil