TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kilka ogólnych pytań o Windows7

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrzesień 2009, 12:08:25 »
Dlaczego? Madzia nie musi mieć z pracy legalnego klucza, co najwyżej na służbowym. Chociaż, jakby chciała, to by kluczyk znalazła, co jest też równoznaczne z piractwem :P
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrzesień 2009, 12:19:23 »
Drzwi otwieramy karta magnetyczna, a nie kluczem :D

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2009, 12:39:10 »
Bystra babka z tej Madzi ;D, szkoda że takich mało :o
Użytkownik Windows 7 RC 7100

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień 2009, 12:50:03 »
Bystra babka z tej Madzi ;D, szkoda że takich mało :o
Zakochales sie ;D?

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Wrzesień 2009, 14:04:53 »
Nie nie zakochałem bardziej mnie kreci widok nowej karty graficznej lub procesora tudzież płyty głównej takie zboczenie zawodowe ;D
Użytkownik Windows 7 RC 7100

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Wrzesień 2009, 14:12:02 »
Nie nie zakochałem bardziej mnie kreci widok nowej karty graficznej lub procesora tudzież płyty głównej takie zboczenie zawodowe ;D
Oprócz zboczeń zawodowych są też inne zboczenia, które posiada chyba każdy facet :P

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Październik 2009, 11:35:30 »
W moim MSDN jest coś takiego jak Windows Driver Kit for W7 oraz Windows Automated Installation Kit for W7. Ktoś wie o co chodzi?

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Październik 2009, 08:12:18 »
ile miejsca na HDD wymaga wersja Proffessional a ile Ultimate ?

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Październik 2009, 16:57:39 »
Ściągam wersję Ultimate x64 i mam pytanie. Każda zassana z netu wersja W7 działa przez 30 dni ?
I co to są te aktywatory OEM ? Mam jeden i jest na nim jakaś lista producentów sprzętu, po co ?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Październik 2009, 17:06:11 »
Każda działa 30 dni, oprócz triala Enterprise'a, która działa 90 dni.

Aktywatory OEM aktywuja za pomocą klucza, specjalnego certyfikatu danego producenta (stąd ten wybór) oraz jakiegoś loadera uruchamiającego system. Z listy wybierasz najprawdopodobniej automatycznie i klucz, i certyfikat.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Październik 2009, 17:12:02 »
Jest w każdej 30 dniowy trial, jak w każdym oryginalnym systemie od ms(vista i seven). Chyba że wersje nope, ale to już od ms nie jest :P Aktywatory oem są to cracki (w zasadzie loadery) ktore symulują że masz komputer np firmy hp czy lenovo albo dell. Instalowany jest emulator i certyfikat, a na końcu klucz OEM. Takie klucze podobnie jak vlk aktywują się od kopa i sa przeznaczone na wiele komputerów (w sensie coś takiego jak w marketach i w wielu innych miejscach na tym samym oem keyu) Sam klucz ci nic nie da, bo jest przeznaczony na maszyny firmowe z tabelą, wpisem slic. Więc od tego jest loader (w sensie emulator) aby  było że "masz" np maszynę hp. Do tego cert i klucz oem hp. W sumie nieważne jakiego wybierzesz producenta bo i tak legalności jeszcze nie sprawdzisz, ale polecam najnowsze wycieki. A dodatkowo często dołączone są tzw "oem logos" dodające logo i numery wsparcia jak jesteś maniakiem :P :P w sumie jak chcesz zdać się na automatykę, działania, minimalny twój udział w aktywacji to wybierz cracka windows 7 loader extreme 3.014. Uruchamiasz, aktywuje się automatycznie, resetuje automatycznie, a jak chcesz duuużo więcej opcji rto po aktywacji uruchamiasz ponownie program i masz pełen manual ustawień. W sumie dodam od siebie, że tylko ten aktywator aktywował mi na prawdę system, reszta była zwykłym picem i nie działała  :-\

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Październik 2009, 19:26:28 »
hmm a aktywując w ten sposób W7 będę miał możliwość pobierania aktualizacji i czy te aktualizacje będą miały wpływ na system ? Czy darować sobie update'y ?

Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Październik 2009, 19:37:07 »
Tak bedziesz mial mozliwosc korzystania z witryny Microsoft Update a aktualizacje mozesz pobierac byle tylko omijac te ze slowem Geniue ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Październik 2009, 21:44:44 »
Wcale nie! Prawda jest taka, że instalując loadera system identyfikuje się jako maszyna firmowa, a przez to jako legalna z genuine systemem. Na viście był prawie identyczny sposob i technika aktywacji. Aktywując loaderem możesz bez oporu pobierać aktualizacje dodatkowe, krytyczne, windows genuine advantage. Sprawdzając sobie oryginalność na microsoft.com/genuine pisze że masz legalny system. O zablokowanie kluczy sie nie boję już, bo pierwsze oem klucze w pierwszych wersjach loaderów będą pewnie dodane do czarnej listy, ale nowe wersje opierają sie na nowych kluczach, ktorych microsoft nie zablokuje gdyż płyty w tłoczni, nalepki na kompach, systemy poinstalowane, jednym słowem prawie gotowa sprzedaż. Ważne jest jedno. Aktywuj sevena nowymi wersjami loaderów, a będziesz miał legalny system po wieki ;) ;) ;) ;) możesz mi zaufać. Vista działała mi od 2006 do 2009 r na jednym loaderze, a teraz seven dziala już dluższy czas  :) ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kilka ogólnych pytań o Windows7
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Październik 2009, 22:58:35 »
Ale po co sie bawic w jakies loadery, skoro w sieci jest pelno kluczy, ktorych MS juz nie zablokuje :D Bez problemu aktywowalam online zarowno Viste i 7.