TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Service Pack 3 dla Windows XP

Odp: Service Pack 3 dla Windows XP
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwiecień 2008, 15:15:20 »
w moim wypadku to moja mama jest osobą, która pierwsza ma SP3 :P nawet nie jest świadoma co ma  :D

EDIT: mamy już oficjalne źródło z SP3: Link
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2008, 14:28:49 wysłana przez revanmj »

Odp: Service Pack 3 dla Windows XP
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2008, 23:49:54 »
Zainstalowałem SP3 Final PL jeszcze z nieoficjalnego źródła kilka dni temu. Oto co zauważyłem:

- Poprawki do XP, które pobierałem przed instalacją SP3 "zniknęły" z Dodaj/usuń programy, bo są zawarte w SP3, nie ma też Windows Installer bo w SP3 była wersja 3.1 R2, ani MSXML. To wszystko nadal jest w systemie, ale już się tego nie odinstaluje odddzielnie bo są to części SP3.

- Znikła opcja pasek adresu z paska zadań.

- W msconfig mamy taką dodatkową zakładkę jak w Viście.

- Podłączenie Pulpitu Zdalnego wygląda jakby było z Visty, bo jest z Visty ;)

- System odpala zauważalnie szybcjej. W fazie bootowania przed instalacją SP3 wyświetlał się przez kilkanaście sekund czarny ekran, a teraz od razu przechodzi do logowania. Po zalogowaniu programy z autostartu też nie namyślają się tak jak to było w SP2, tylko zaraz odpalają.

- Mam mniej bluescreenów wywołanych wylanymi kondensatorami na mobo, gdy pecet jest nierozgrzany.

- Musiałem od nowa patchować uxtheme.dll, bo style nie chciały działać, trzeba użyć specjalnego patcha do XP SP3 - info dla chcących instalować SP3

Ogólnie mówiąc jest fajnie, odczułem większą poprawę niż przy SP1 dla Visty, ale w sumie Viście na 512 Mb ram niewiele pomoże ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2008, 23:51:46 wysłana przez urban92 »

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Service Pack 3 dla Windows XP
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Lipiec 2008, 12:54:58 »
Windows XP SP3 wkrótce w Aktualizacjach automatycznych

Dodatek Service Pack 3 dla Windows XP został wydany pod koniec kwietnia, ale zgodnie z zapowiedziami nie był on od razu instalowany automatyczne razem z innymi poprawkami. Teraz Microsoft przypomina - ten moment nadszedł i już wkrótce Service Pack 3 będzie instalował się samoczynnie tam, gdzie włączona jest funkcja Automatycznych aktualizacji.

Co zrobić, by jeszcze odłożyć wdrożenie SP3, ale nie pozbawiać się innych aktualizacji? Należy skorzystać z narzędzia Windows Service Pack Blocker Kit, które umożliwi odłożenie w czasie instalacji dodatku nawet do 12 miesięcy od daty oficjalnej premiery.

Windows Service Pack Blocker Kit

Źródło: dobreprogramy.pl