TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

jak ustawić częstotliwość odświeżania 75hz w win7?

Odp: jak ustawić częstotliwość odświeżania 75hz w win7?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Wrzesień 2009, 18:05:13 »
czytalem.
jesli nadal bedziesz probowal z gruszki rwac jablka to powodzenia.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: jak ustawić częstotliwość odświeżania 75hz w win7?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Wrzesień 2009, 23:00:02 »
Zastanawiam sie po co ci te 75hz, wylacz synchronizacje pionowa (standardowo jest juz wylaczona) i w grach bedziesz mial nieograniczona ilosc klatek do niczego wiecej ci to nie potrzebne. A przy wl. synchronizacji 60 klatek/s wystarczy do komfortowego grania jedynie do multi lepiej jak jest wiecej. Stery pod viste do twojego monitorka http://support.euro.dell.com/support/downloads/download.aspx?releaseid=R198344&formatcnt=1&libid=0&fileid=276837 spokojnie sie zainstaluja po 7
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2009, 23:09:23 wysłana przez matys1 »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: jak ustawić częstotliwość odświeżania 75hz w win7?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Wrzesień 2009, 09:32:34 »
Przecież wyłączanie synchornizacji pionowej nie zmieni ilości wyświetlanych przez monitor klatek, a tylko powoduje brzydki efekt częściowego przykrywania jednej klatki drugą... Gra próbuje na jednej klatce odrysować więcej i widać wtedy, że np. górna połowa ekranu przedstawia jedną klatkę, a dolna kolejną i takie ścięcie na środku. :P Synchronizacja jest po to by tego efektu unikać, a jej wyłączenie tylko pogorszy jakość wyświetlania, a już na pewno nie zwiększy częstotliwości odświeżania wyświetlacza. :P

Ja jednak zalecam włączanie synchornizacji pionowej. Dla mnie wyjątkiem jest sytuacja, gdy chce się przetestować możliwości karty, ale do grania to się nie nadaje. :P

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: jak ustawić częstotliwość odświeżania 75hz w win7?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Wrzesień 2009, 17:31:29 »
Przecież wyłączanie synchornizacji pionowej nie zmieni ilości wyświetlanych przez monitor klatek, a tylko powoduje brzydki efekt częściowego przykrywania jednej klatki drugą... Gra próbuje na jednej klatce odrysować więcej i widać wtedy, że np. górna połowa ekranu przedstawia jedną klatkę, a dolna kolejną i takie ścięcie na środku. :P Synchronizacja jest po to by tego efektu unikać, a jej wyłączenie tylko pogorszy jakość wyświetlania, a już na pewno nie zwiększy częstotliwości odświeżania wyświetlacza. :P

Ja jednak zalecam włączanie synchornizacji pionowej. Dla mnie wyjątkiem jest sytuacja, gdy chce się przetestować możliwości karty, ale do grania to się nie nadaje. :P
Monitor wiecej klatek nie wydusi ale karta tak ;D
Na nie ktorych grach nie idzie grac tak obraz plywa, tez mam to wl. tylko zauwazylem wieksze pingi w call-u jak jest wyl.
Wracajac do rzeczy 60kl/s=60hz  wystarczy zeby gra plynnie chodzila lub film, wieksze tryby byly potrzebne tylko dla crt-kow zeby oko sie nie meczylo.