TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Stabilność Windowsa 7

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:22:28 »
a mi sie  udało ;p jak sie bawiłem w szkole pascalem to dałem żeby dzielił przez zmienną i starczyło wprowadzić w zmienną 0 i już błąd i zwiecha ;d

A jak mówił mój matematyk " Ty paskudna cholero nie dziel ku...a przez zero  ! "

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:26:27 »
a mi sie  udało ;p jak sie bawiłem w szkole pascalem to dałem żeby dzielił przez zmienną i starczyło wprowadzić w zmienną 0 i już błąd i zwiecha ;d

A jak mówił mój matematyk " Ty paskudna cholero nie dziel ku...a przez zero  ! "

dlatego ze pascal jest jezykiem ( o ile mozna go wogole tak nazwac ) interpretowanym ;) nic\nikt przed uruchomieniem programu nie sprawdza zawartosci zmiennych tak jak robi to kompilator.

A moj matematyk na studiach zachecał do dzielenia przez zero - twierdził że to działanie jest możliwe tylko nikt nie wie jak je wykonać i co się stanie kiedy komuś już się uda haha :)

Swoją drogą - czy komuś Win7 się zawiesił albo pokazał BS ?
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 19:31:34 wysłana przez Mercor »

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:35:09 »
Mi przy próbie odpalenia diablo II poszedł BSOD , ale zrzucił wsio z ramu na hdd więc sie normalnie przywrócił .

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2009, 19:53:19 »
a mi sie  udało ;p jak sie bawiłem w szkole pascalem to dałem żeby dzielił przez zmienną i starczyło wprowadzić w zmienną 0 i już błąd i zwiecha ;d

A jak mówił mój matematyk " Ty paskudna cholero nie dziel ku...a przez zero  ! "

dlatego ze pascal jest jezykiem ( o ile mozna go wogole tak nazwac ) interpretowanym ;) nic\nikt przed uruchomieniem programu nie sprawdza zawartosci zmiennych tak jak robi to kompilator.

A moj matematyk na studiach zachecał do dzielenia przez zero - twierdził że to działanie jest możliwe tylko nikt nie wie jak je wykonać i co się stanie kiedy komuś już się uda haha :)

Swoją drogą - czy komuś Win7 się zawiesił albo pokazał BS ?

Nie wierzy kolega ;> to niech kolega sobie to skompiluje i sam zobaczy
#include<iostream>;
#include<conio.h>;

using namespace std;

int a;

main (){
    a=0;
    cout<<4/a;
    getch();
     
     }

A tak na marginesie to pierwszy raz słysze ze pascla jest interpretowany ;p Pacal jest w pełni kompilowanym językiem z tego co wiem - inaczej po co by był kompilator ? Wystarczyło by jak w html czy php wejść w podgląd czy włączyć go po zapisaniu ;p

ziebal

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2009, 20:35:12 »
Widzę, że wszyscy szpanują kodem źródłowym, to i ja pokaże - oczywiście ukochany C#  ;D

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace Program
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {
            int a = 0;
            int b = 4;
            int wynik;
            wynik = b/a;
            Console.WriteLine(wynik);
            Console.ReadLine();
        }
    }
}

Po kompilacji, w trakcie debugowania:


Więc jak widać kompilator przepuszcza :P

Co do BS'ów - złe sterowniki je powodują, jest o tym na forum...
Co do stabilności - nie wiem jak z 7000, ale 6956 jest jak na wersje pre-beta ekstremalnie stabilny  :)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2009, 20:40:35 wysłana przez ziebal »

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń 2009, 20:50:23 »
a u mnie w visual c++ sie udało z tym ze spytał się mnie czy oby na pewno chcę to zrobić , ale po ten sypnał błędem i nie uruchomił ale za to jak dev pięknie chodzi  ;D

http://www.otofotki.pl/img5/obrazki/qrst2128469440i.jpg


[Off]
BTW chłopaki - jak z pod visuala pisać w allegro ? pytam sie bo widze że używacie visuala , w devie robi sie update bibliotek i sie ma a w visualu to pojęcia nie mam a wygodniejszy jest ;p .
[/Off]

ziebal

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń 2009, 20:57:30 »
[Off]
BTW chłopaki - jak z pod visuala pisać w allegro ? pytam sie bo widze że używacie visuala , w devie robi sie update bibliotek i sie ma a w visualu to pojęcia nie mam a wygodniejszy jest ;p .
[/Off]

Niestety ja nie używam Allegro - Visual Studio służy mi głównie do pisania w ASP.NET :)

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń 2009, 21:07:10 »
No ok , ale asp.net to do stron internetowych , a istnieje jakaś ładna , prosta i dobrze działająca z visual studio biblioteka graficzna ?

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Styczeń 2009, 09:28:58 »
u mnie system systematycznie robi restart po próbie włączenia filmu :P obojętnie jaki player, kodeki :P No cóż ale to beta :P

ziebal

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń 2009, 12:03:02 »
No ok , ale asp.net to do stron internetowych , a istnieje jakaś ładna , prosta i dobrze działająca z visual studio biblioteka graficzna ?

Dla WinForms jest Windows Presentation Foundation, dla ASP.NET jest Silverlight, a do tworzenia gier jest XNA...

Wszystkie są darmowe i wszystkie mają ogromne możliwości ;)
Wczoraj znalazłem jeszcze jedną dla aplikacji okienkowych, od firmy Telerik, ale pierwsze próby nie wypadły za dobrze - trochę niestabilnie działa :D
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2009, 12:09:24 wysłana przez ziebal »

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń 2009, 12:21:31 »
dzisiaj rano W7 umarł ;/

start/logowanie/czarny ekran ...

nic sie nie udalo zrobic ;/

wlasnie instaluje Viste Ultimate ;p
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń 2009, 13:50:27 »
Przykro nam, na prawdę... :-[
Mój sie jeszcze trzyma, już ponad tydzień ale "już nie mam światełek przy włączaniu" tylko zielony, brzydki pasek (oznaka agonii?)
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

ziebal

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń 2009, 14:07:49 »
Ja jadę 2,5 tygodnia na 6956 i mam wszystko nadal :P
Tylko nie szczególnie korzystam z laptopa z Windows 7 - wole stacjonarny ;D

Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2009, 17:19:36 »
umcs, robiłeś naprawe z płyty instalacyjnej ??

luto, często działo się tak pod Vistą, Microsoft wydał nawet artykuł bazy wiedzy na ten temat w którym polecali reinstalkę w takiej sytuacji :P Widocznie w Sevenie nie poprawili tego (jeszcze).

Offline luto

  • ***
  • 203
Odp: Stabilność Windowsa 7
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń 2009, 17:29:03 »
Vista zaraz po instalacji odmówiła posłuszeństwa :P
zresztą można się było tego spodziewać teraz już siedzę na czyściutkim XP SP2 i już jestem po MUpdate :D
wiec mam SP3 itp itd :D

poczekam trochę z tą 7mka i znowu zainstaluje i pooglądam co nowego :D
Netbook: Acer Aspire One, Intel Atom 1,6, 1 Gb Ram, Intel 950, W7 B.7100
LAPTOP HP530: 1,5 Ghz, 1,5 Gb Ram, Intel 950, XP Prof SP3
HOMEPC: 1,7 Ghz, 1 Gb Ram, GeForce 4, Vista Ultimate
HOMEPC: 500 Mhz, 256 Mb Ram, Riva TNT2, XP Prof SP3