TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku

Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« dnia: 12 Wrzesień 2009, 23:47:15 »
Witam,

Mam problem z Areo Peek, a konkretnie z prostokątem znajdującym się obok zegara.
Ma załączonym zrzucie, widać, że jest strasznie szeroki, za szeroki. W sumie to by mi nie przeszkadzało gdyby
nie zmienił on swojej szerokości w trakcie użytkowania Win7. Zaraz po instalacji, system będąc czystym, AP - prostokąt wyglądał
normalnie - o połowę węższy, lecz w trakcie instalacji programów, po którymś z kolei zmienił swoją szerokość.
Na darmo próbowałem dojść jak przywrócić go do poprzedniej formy :(, bo po dłuższym oglądaniu tego anormalnego cudu zaczął mi szpecić pulpit.



Mam wobec tego chcę zapytać:

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i czy nadal boryka?
Czy da się go przywrócić do poprzedniego wyglądu i jak to zrobić?

Jeżeli ktoś wiedziałby jak mi pomoc, będę wdzięczny za wytłumaczenie mi jak pozbyć się tego problemu.

Dzięki z góry, Pozdrawiam :)


Offline Theo

  • ***
  • 118
Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2009, 08:21:19 »
Hehe. u mnie mam tak szeroki od razu po instalacji systemu. Też na początku się zastanawiałem dlaczego ale w końcu się przyzwyczaiłem. Chociaż jak Ktoś wie jak to zmienić na oryginalny wąski to byłoby super :D
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2009, 09:54:27 »
Gdy miałem wersję RC, pojawił mi się ten sam błąd. Pamiętam tylko, że to się stało chyba przy zmianie kompozycji. Zauważ, że szerokość tego prostokąta jest taka, jak w kompozycji Windows Klasyczny. Ale niestety, nie doszedłem, jak to naprawić, a w wersji RTM już się z tym nie spotkałem...

Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2009, 10:32:13 »
A dałoby radę zmienić to w shellu?? np bawiąc się z rejestrem lub innym cudem??

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Wrzesień 2009, 18:11:14 »
Nie wiem, czy to pomoże, ale może spróbuj uruchomić konsolę jako administrator i wpisać: mcbuilder. Następnie uruchom komputer ponownie.

Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2009, 18:42:04 »
Ten przycisk jest szerszy gdy wykryty zostanie monitor dotykowy (żeby łatwiej go było paluchem trafić  ;D ), może zainstalowałeś coś, co namieszało w systemie i myśli teraz, że ekran dotykowy jest podłączony. :)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2009, 18:58:25 »
A, rzeczywiście. Właśnie podłączyłem tablet i też mi tak rozszerzyło. :P

Odp: Problem z Aero Peek - Prostokąt jest szerszy niż na początku
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień 2009, 11:12:34 »
Ten przycisk jest szerszy gdy wykryty zostanie monitor dotykowy (żeby łatwiej go było paluchem trafić  ;D ), może zainstalowałeś coś, co namieszało w systemie i myśli teraz, że ekran dotykowy jest podłączony. :)

Dzięki wielkie, masz rację, bo na laptopie też mam postawionego Win7 i tez z tableta korzystam i taki sam problem na nim mam. W sumie to nie sądziłem, że to może być to. Raz jeszcze dzięki. Teraz to już mogę przywyknąć do tego.
Jak by nie patrzeć Ci w Redmond nawet pomyśleli, jeżeli tak miało być  :P