TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zawieszanie się systemu.

Zawieszanie się systemu.
« dnia: 20 Wrzesień 2009, 18:53:32 »
Witam.

Mam oto taki problem, otóż dzisiaj zainstalowałem Windows Seven. Wszystko działa niby bez zarzutu lecz od czasu do czasu system się zawiesza ( dziwięk się zacina, myszka i klawiatura nie reaguje), i to nie ważne czy gram w coś czy przegladam internet. Ma ktoś jakąś diagnoze?

Offline run3

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2009, 19:53:21 »
daj wpisy z narzedzia administracyjne -zarzadzanie komputerem-zdarzenia systmowe. Masz tam napewno wpisaną przyczynę odmowy wykonania polecenia ,ewentualnie  sprawdź czy nie wywalił ci się sterownik lub antyvir nie blokuje bo nie napisałes czego używasz

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:28:13 »


o to chodzi? co dalej? nie zabardzo ogarniam jeszcze ten nowy system
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2009, 20:30:51 wysłana przez melman »

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:35:36 »
A kompa jak wyłączasz? Przyciskiem power czy grzecznie Start->Zamknij?
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2009, 20:39:57 »
Jak się zawiesi to nie mogę nic zrobić..kompletnie...

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2009, 10:35:53 »
mam ten sam problem

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrzesień 2009, 12:30:46 »
Cytuj
A kompa jak wyłączasz? Przyciskiem power czy grzecznie Start->Zamknij?

A co za różnica? Przy technologii ACPI klawisz Power ma to samo działanie. No chyba, że wyłączasz klawiszem na listwie lub wyciągasz wtyczkę z gniazdka...
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline run3

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrzesień 2009, 13:59:10 »
Cześć .Masz złe zarządzanie energią.Jeżeli wcześniej Ci działało to masz dwie możliwości .

Wyłączona usługa zarządzania energią (Zasilenie) oraz uszkodzenie samego zasilacza.Może jakis skok napięcia.Jezeli masz mozliwość to podłacz inny zasilacz i sprawdź .Jeżeli na drugim jest to samo to uszkodzenia należy szukać w oprogramowaniu lub  być moze zostały przestawione parametry biosu ,z powodu słabej baterii lub ingerencji użytkownika.
Na poczatek jednak bym sprawdził zasilacz ,gdyż ewidentnie  system nie potrafi normalnie zarządzać energią w twoim kompie .Dlatego radzę jak najszybciej znaleść przyczynę by nie skończyło się to tragicznie jeżeli jest to uszkodzenie sprzetowe..

Pozdraawiam

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrzesień 2009, 15:56:30 »
Zasilacza nie mam możliwości sprawdzić. Aczkolwiek dziwna diagnoza, win7 pobiera więcej prądu niż xp czy vista? Proszę o pomoc, ponieważ już mnie to drażni a nie chce rezygnować z tego systemu.

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrzesień 2009, 22:12:22 »
Cytuj
A kompa jak wyłączasz? Przyciskiem power czy grzecznie Start->Zamknij?

A co za różnica? Przy technologii ACPI klawisz Power ma to samo działanie. No chyba, że wyłączasz klawiszem na listwie lub wyciągasz wtyczkę z gniazdka...


Jak wciśniesz raz i poczekasz to oki. Ale jak przytrzymasz 8 sekund to zasilanie "odcinasz" w atx.
Można uszkodzić jakieś pliki.

Wracając do tematu:a co pisze w błędach Service Co..ś tam :) i EventLog?
I zobacz w biosie czynie masz możliwości zabawy w ustawieniach zasilania.
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrzesień 2009, 22:20:16 »
Z tym biosem zobaczę jutro. Dzisiaj zauważyłem dziwna rzecz, że system zawiesza się jak korzystam z przeglądarek insternetowych (chrome, firefox) i tylko wtedy... Grałem dzisiaj w Counter-Strike Source ze 2 bite godziny i nie minimalizowałem gry przez ten czas. Jednak gdy przełączyłem grę na przeglądarkę, system się zawiesił. Dziwne

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrzesień 2009, 22:58:13 »
@cendros Tak samo jak wciśniesz reset, albo kopniesz obudowę. Nikt normalnie nie wdusza przycisku parę sekund.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Zawieszanie się systemu.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik 2009, 21:08:42 »
Też mam podobny problem. Wszystko chodzi ładnie i nagle totalna zawiecha. Tylko reset. Wcześniej miałem Vistę i nie było takiego problemu. Co to może być, jak to znaleźć?

Cześć .Masz złe zarządzanie energią.Jeżeli wcześniej Ci działało to masz dwie możliwości .

Wyłączona usługa zarządzania energią (Zasilenie) oraz uszkodzenie samego zasilacza.Może jakis skok napięcia.Jezeli masz mozliwość to podłacz inny zasilacz i sprawdź .Jeżeli na drugim jest to samo to uszkodzenia należy szukać w oprogramowaniu lub  być moze zostały przestawione parametry biosu ,z powodu słabej baterii lub ingerencji użytkownika.
Na poczatek jednak bym sprawdził zasilacz ,gdyż ewidentnie  system nie potrafi normalnie zarządzać energią w twoim kompie .Dlatego radzę jak najszybciej znaleść przyczynę by nie skończyło się to tragicznie jeżeli jest to uszkodzenie sprzetowe..

Pozdraawiam

Nie wiem jak u melmana, ale u mnie dzieje się to zarówno z podłączonym zasilaczem, jak i z pracą na baterii.
Laptop Lenovo Y530. Wcześniej miałem Vistę i nie było takich problemów. Poradźcie coś bo nie chcę wracać do Visty. Ta lista ze zdarzeń administracyjnych wygląda tak samo jak u melmana na screenie wyżej. Odinstalowałem Energy Management Lenovo i dalej spotykam ten błąd. Zawiesza się tylko podczas normalnej pracy, nigdy pod obciążeniem.
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2009, 23:04:11 wysłana przez igork »