Windows 7, 8, 10 > Dyskusja ogólna

Integracja aktualizacji oraz sterowników z obrazem instalacyjnym Windows 7

<< < (2/5) > >>

sCooBy^:
Tego Ci nie powiem bo nie próbowałem ale najprawdopodobniej Tak  ;D

KilKr:

--- Cytat: arczi w 25 Sierpień 2009, 11:16:16 ---W opisie wystąpiła literówka w rozszerzeniu "MSU" czy też już zmieniono format na taki (zamiast MSI)?

Czy drivery (np. do specyficznej drukarki) także da się dodać tym sposobem, czy to raczej odpada?


pozdro
a.

--- Koniec cytatu ---
Rozszerzenie jak najbardziej się zgadza. Od czasów Visty mamy pakiety .msu .
Sterowniki jak najbardziej można zintegrować jeśli występują one w postaci pakietów .cab lub .msu. Polecenie wygląda mniej więcej tak:
dism.exe /image:X:\7Work\WIM /Add-Driver /driver:X:\7Work\Drivers /recurse
Wydanie tej komendy przeszuka X:\7Work\Drivers w poszukiwaniu plików .inf sterowników do zintegrowania. Aby dodać niepodpisane sterowniki na końcu komendy należy dodać /ForceUnsigned, ale nie jest to zalecane.

EDIT: sCooBy przynajmniej w części mnie wyprzedził ;D

SeBoLeX:
Jest też jakiś sposób na dodanie paru wpisów do rejestru w takim obrazie instalacyjnym?  :)

arczi:

--- Cytat: sCooBy^ w 25 Sierpień 2009, 11:16:52 ---MSU to poprawne rozszerzenie pakietu aktualizacji! Wprowadzono nowe pakiety od czasu Visty :)
--- Koniec cytatu ---

Kapuję ;)
Przyznam szczerze, że od "czasów Visty" absolutnie nie pobierałem samodzielnych aktualizacji - mam legalnego Ultimate x64 i wszsytko pobierąłem przez WU.
Ale dzięki za "naprostowanie" ;)


--- Cytat: sCooBy^ w 25 Sierpień 2009, 11:16:52 ---Co do driverów to zrobię oddzielny tutorial ;)

--- Koniec cytatu ---
Niechaj Bozia Ci to w dzieciach wynagrodzi Scobby :)))))
Super - czekam z niecierpliwością :)



pozdro
a.

sCooBy^:

--- Cytat: arczi w 25 Sierpień 2009, 11:47:00 ---
--- Cytat: sCooBy^ w 25 Sierpień 2009, 11:16:52 ---Co do driverów to zrobię oddzielny tutorial ;)

--- Koniec cytatu ---
Niechaj Bozia Ci to w dzieciach wynagrodzi Scobby :)))))
Super - czekam z niecierpliwością :)

pozdro
a.

--- Koniec cytatu ---

Tylko nie w dzieciach  :P
Tutorial uzupełniony o integrację sterów ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej