TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Niepotrzebne pliki w systemie ?

Niepotrzebne pliki w systemie ?
« dnia: 03 Wrzesień 2009, 13:01:18 »
Czy są jakieś katalogi w win7 które spokojnie można wyczyścić? (jakieś kopie zapasowe plików po instalacji łatek lub sterowników)
Zainstalowałem paczkę poprawek z blogu użytkowników Win 7, 1 GB poszedł w plecy. Niby mało ale grosz do grosza ...

Czego jeszcze można się spokojnie pozbyć ?
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2009, 11:33:33 wysłana przez sCooBy^ »

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2009, 14:27:33 »
na poczatek C:\WINDOWS :D

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2009, 15:03:02 »
C:\Windows\Help - jeśli nie korzystasz z pomocy (ok. 44MB)
C:\Windows\Media - wywalenie dźwięków systemowych (ok. 13MB)
C:\Windows\Web\Wallpaper - usuń niepotrzebne tapety (ok. 39MB)

Jeśli nie korzystasz z hibernacji to:
cmd z uprawnieniami admina -> "powercfg -h off" zwolnienie tyle miejsca ile masz RAMu

Można wyłączyć Przywracanie systemu.

Jeśli masz więcej niż 3GB RAMu to wyłącz plik stronnicowania.

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrzesień 2009, 15:37:23 »
NIE wylaczaj pliku stronicowania!
co najwyzej ogranicz jego wielkosc, 512 MB powinno wystarczyc.

System w dziwny sposob gospodaruje pamiecia, w przypadku uzycia calej pamieci fizycznej - do czego czasem dojsc moze - system uzywa swapa jednoczesnie zmieniajac zagospodarowanie pamiecia, przy wylaczonym swapie w przypadku zapelnienia calej pamieci system glupieje, nie wlacza odpowiednio wczesniej algorytmow optymalizacji zuzycia pamieci i moze doprowadzic do konkretnego zwisu.
hp hdx 9130el
20,1' hd, c2d 2x2,2GHz, 3GB DDR2-800, 2x160GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 2600XT 256DDR3

hp tx 2550ew
12,1' tablet, turion ZM80Ultra 2x2,1GHz, 4GB DDR2-800, 320GB Seagate Momentus SATA, RadeonHD 3200

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2009, 20:00:11 »
Przeglądałem zawartość katalogu windows pod kątem katalogów systemowych i znalazłem folder Installer (C:\Windows\installer)
siedzi tam 1 GB plików wykonywalnych. można to deletnąć ? :D

kolejny

C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
Widać tam pliki CAB poprawek. Myślę że to też zbędne, ale wolę się upewnić.

Wiadomo, dyski są teraz duże. Ale od zawsze juz tak mam, że system musi być czyściutki :D bez niepotrzebnych śmieci.
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień 2009, 20:05:27 wysłana przez patchu »

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2009, 20:05:52 »
Mozna ale nie radze ;) bo nie bedziesz mogl odinstalowac niektorych programow nie majac dezinstalatorow.I nie radze usuwac wszystkich plikow.Radze skorzystac z tune up utilities program sam szuka pliki ktore mozna bezpiecznie usunac

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrzesień 2009, 20:09:55 »
Programem tym mozna usunac bezpiecznie pliki punktow przywracania pliki update backup czyli kopii zapasowej poprawek sporo miejsca mozna zwolnic pliki thumbinals

Odp: niepotrzebne pliki w systemie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrzesień 2009, 20:14:15 »
widzisz... a jednak śmietnik się robi. wywaliłem dziś aktualizacje "Remote Server Administration Tools for Windows 7" (222MB)

mimo tego jej pliki .cab nadal znajdują sie w katalogu (całe te 222MB, po co)
C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads

dlatego jednak wolę sobię takie rzeczy ręcznie porządkować