TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista czy jednak Win7

Vista czy jednak Win7
« dnia: 05 Sierpień 2009, 07:39:32 »
A tak, na chwilę pozwolę sobie zagrać rolę "adwokata diabła" i wsadzić kij w mrowisko. Jakoś mnie tak naszło, po krótkich bojach z jednym z programów w Win7...

Mam parę wątpliwości, czy jednak ta wersja będzie ostateczną. OK, zgoda. Pewnie jest. Ale...

- niby wersja Ultimate, ale patrząc na to co ma w sobie Vista Ultimate a co ma Win7 Ultimate wydaje się być "dziwnie ubogi" - brak dodatków, dodatkowych gier, motywów, dreamscene i innych
- brak rozbudowanych wersji programów, które zostały umieszczone w Windows Live, np. Movie Maker Live i klient poczty Live, teoretycznie nie nadają się do użycia
- za dużo "kombinowania" by móc używać bardziej rozbudowanych wersji, tym bardziej, że i tak większość plików trzeba podmieniać z Visty - gdzie tu sens? No chyba, że MS będzie pobierać za nie dodatkowe opłaty
- nie wiem jak z Windows Messengerem Live... używa ktoś tego?

Można by rzec, że to wszystko będzie dostępne w momencie wejścia Win7 do sklepów. Pozostaje tylko w takim razie pytanie, po co wypuszczać wersję RTM bez tego wszystkiego, do czego ludzie się już przyzwyczaili. No chyba, że wersja Ultimate Visty, nie cieszyła się takim powodzeniem, jak spodziewał się MS i dlatego rezygnacja z tych wszystkich "bajerów".

Mogę się oczywiście mylić. Jednak używając dłuższy czas Visty Ultimate x64 i Win7 Ultimate x64, coś mi się wydaje, że dzisiaj wrócę do Visty. Jednak "brak kombinowania" przy chęci używania niektórych aplikacji, przedkłada się ewidentnie na wygodę użytkowania.

Chyba, że się mylę w całości i po prostu marudzę... Ale tego pewnie się dowiem z dyskusji, która się zaraz rozpocznie.  ;D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2009, 09:44:37 »
W 7 nic się nie zmieni po 22 października, jest już RTM i taki system będzie.

A teraz sobie odpowiedz: czy warto było wydawać tyle kasy na Vistę w wersji Ultimate i dostać garść dodatków do niej które i tak można było odpalić na słabszych wersjach systemu bez przepłacania?


Offline TrAnc

  • ***
  • 100
Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:03:07 »
windows live MSN dziala bo sam uzywam tej najnowszej wersji , a mam pytanie czy jest w rtm to niby sterowanie glosem co mialo byc???

Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:06:00 »
windows live MSN dziala bo sam uzywam tej najnowszej wersji , a mam pytanie czy jest w rtm to niby sterowanie glosem co mialo byc???
Tak jest sterowanie glosem ale tylko w wersji angielskiej i przy angielskim jezyku wyswietlania

Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:25:05 »
W 7 nic się nie zmieni po 22 października, jest już RTM i taki system będzie.
A teraz sobie odpowiedz: czy warto było wydawać tyle kasy na Vistę w wersji Ultimate i dostać garść dodatków do niej które i tak można było odpalić na słabszych wersjach systemu bez przepłacania?

Zgoda. Może i nie warto było tyle płacić... Mnie tylko chodzi o to, że Win7 Ultimate, jest jakby trochę "ubogi" w porównaniu do Visty Ultimate... Choć może właśnie w tym jego siła, że został "odchudzony"...

A dylemat pozostał... choć jak znam siebie... Zagości dzisiaj na kompie Vista Ultimate x64... I tyle.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:33:36 »
To podaj konfigurację swojego komputera.

Odp: Vista czy jednak Win7
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:43:23 »
Konfiguracja niczego sobie... tym bardziej pod x64, ale proszę...

Athlon 64 FX2 4200, 4GB RAM DDR800 "w dualu", 0,5TB na dyskach, do tego Radeon 3850 z 512MB... Jest czym poszaleć. :)

I nie mam dylematu, czy 64 czy też 32 bity... Już teraz, tylko 64bity... nie przesiadam się na 32... choć będę musiał kupić nową kamerkę i wymienić kartę telewizyjną... Ale mimo wszystko. Działa to jakoś szybciej.

Po prostu, mam wątpliwości co do samej zawartości Win7... A do Visty, już się przyzwyczaiłem. A i Win7 po dodaniu paru aplikacji, i dłuższej pracy zaczyna się zachowywać dokładnie tak samo jak Vista.