TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem

Guest

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Sierpień 2010, 13:29:55 »
Wymienić dysk, jeśli format nie pomógł i nie pomoże ;D Kosztowna sprawa ale pomoże

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Sierpień 2010, 17:09:12 »
Tryb diagnostyczny wyłącza wszystkie usługi i programy uruchamiane przy starcie. Jeżeli więc działa normalnie, to znaczy że wina leży po stronie usługi lub programu. Włączaj wszystko po kolei i patrz jak zachowuje się system. Sprzęt możemy wykluczyć.
Nie musisz kupować/wymieniać dysku.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2010, 17:35:10 wysłana przez tommat »

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Sierpień 2010, 09:57:26 »
A czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić jakie usługi są uruchamiane w trybie diagnostycznym, a jakie w normalnym?
Jakiś zrzut pełnej listy z adresami źródłowymi?

Bo już nie raz instalowałem czystą wersję systemu i problem jak był tak jest. Ale możliwe jest to, że w trybie normalnym jest uruchamiana jakaś usługa systemu, która w trybie diagnostycznym nie jest uruchamiana, tak jak np. aero.
W tym momencie mielibyśmy do czynienia z domyślną usługa systemu, wychodziłoby wtedy na to że to niekoniecznie wina jakiegoś programu czy sterów;)
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2010, 09:59:36 wysłana przez electro4 »

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Sierpień 2010, 12:13:30 »
Dobra, już wiem co i jak;)

Wszedłem w tryb diagnostyczny i zacząłem włączać po kolei usługi. Już traciłem nadzieję, aż nagle doszedłem do usługi która się dumnie zwie "wstępne ładowanie do pamięci" :P No i to ona okazała się winowajcą tych zawiech przy starcie systemu. Po jej wyłączeniu system startuje bez zawiech ;)

Oczywiście potestuje kompa pare dni i zobaczę jak będzie się sprawował z wyłączoną usługa, bo ona niby reguluję wykorzystanie pamięci w pracy systemu, co oczywiście brzmi jak problemy:/ No ale zobaczymy za pare dni;)

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sierpień 2010, 17:45:29 »
Z tego co czytam, da się bez niej żyć :) W kontakcie !  8)

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Sierpień 2010, 19:40:14 »
I witamy z powrotem:/

Na wstępie dziękuję za wcześniejsze porady dzięki którym rozwiązałem obydwa problemy. A teraz do mniej przyjemnych spraw.

Sprawa wygląda następująco, komp się zawiesza. Wygląda to tak, ze pracuję sobie, oglądam film, gram itp. itd. i nagle bum, system zaczyna się powoli przycinać, aż dostaje mocnej zawieszki (ani myszka nie działa, ani klawiatura).

Odpaliłem podgląd zdarzeń, zakładkę system i w momencie zawiech wywala następujące błędy:

1) Ntfs - Domyślny menedżer zasobów transakcji w woluminie \Device\HarddiskVolume4 napotkał błąd niepowtarzający operacji i nie można go uruchomić. Dane zawierają kod błędu.

2) Disk - W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

Obydwa błędy występują naraz.

Co to może być? Czyżby jednak dysk padał?

Dodatkowo miałbym jeszcze jedno pytanie. Trochę śmieszne, ale wolę się upewnić po ostatnich problemach mojego kolegi z pewną sprawą:) Otóż, czy jak kupię zwykły dysk SATA, powiedzmy 500GB albo 1TB i do tego obudowę zewnętrzną USB na dysk za około 3 dychy, to będzie to działać? Bo nie bardzo widzę sens żeby kupować od razu dysk zewnętrzny skoro wyjdzie to sporo drożej niż jakbym sam dysk i osobno obudowę kupił;)
No i najważniejsze. Czy na takim dysku zewnętrznym na USB będę mógł zainstalować system operacyjny?


Będę wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź, bo za 2 tygodnie kończy mi się gwarancja na lapka i teraz nie wiem czy oddawać go do serwisu czy po prostu kupić dysk zewnętrzny, a ten w lapku na śmieci zostawić.


Pozdro All ;)

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Sierpień 2010, 05:42:56 »
Dysk uszkodzony, przez te zwiechy go uszkodziło. Pobierz sobie HDD Regenerator 1.71 (pełną wersje) wypal na płycie wystartuj kompa z płytki i odpal scan and fix. Program przeskanuje cały dysk i naprawi uszkodzone sektory jeśli jest to możliwe a o dane na dysku nie musisz się martwić nie zostaną usunięte. Jeśli po naprawie dysku tą metodą zwiechy nadal będą występować to będzie znaczyło że dysk został poważnie uszkodzony i tylko jego wymiana wchodzi w grę.

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Sierpień 2010, 09:14:21 »
Programy typu HDD Regenerator wolałbym omijać szerokim łukiem;) Raz, że nie sprawdza on dokładnie dysku (np. SMART), a dwa że on działa nawet jak dysk jest odłączony;P W sumie to może nawet uszkodzić dysk:/
Choć nie daje za to głowy, bo z moją aktualną wiedzą nie jestem w pozycji do wydania konkretnych wniosków;)

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Sierpień 2010, 10:07:06 »
Nie przesadzaj kolego HDD Regenerator dysku ci nie uszkodzi a już na pewno nie znajdzie jakiegoś dysku który nie jest podłączony do komputera. Używam tego programu dość często i nie zawiódł mnie nigdy i nie jeden dysk przywrócił do życia ;) Możesz mi wierzyć lub nie ale to co o tym programie piszesz to po prostu bujda. Moje zdanie już znasz, ja kieruję się swoim doświadczeniem przy doradzaniu i podaje tylko sprawdzone przez siebie sposoby, wybór należy do ciebie.

Odp: Win7 x64 Problem po uruchomieniu systemu i z antywirem
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Sierpień 2010, 16:22:53 »
Podaj markę dysku.
Tak w ogóle machnij z linii komend: chckdsk /r
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2010, 17:34:17 wysłana przez tommat »