TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zwiększenie przepustowości sieci w domu.

Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« dnia: 18 Lipiec 2009, 11:18:35 »
Poradziłem już sobie praktycznie z konfiguracją sieci. Zostały mi jeszcze tylko dwie rzeczy.
- gdy zamontowałem jakiś obraz płyty z grą za pomocą alkohol 120%, przy instalacji taskmgr.exe pokazywał wykorzystanie sieci nie wieksze niż 20%. Obraz Płyty znajduje się na PC, zamontowałem ten obraz po przez sieć w wirtualnym napędzie na laptopie. Komputery połączone są przez ruter. W laptopie jako, że jest troszkę bliżej rutera takmgr.exe pokazuje szybkość łącza 54Mb/s a w PC 48Mb/s lub 32Mb/s. Znalazłem coś takiego, ale nic mi to nie dało http://www.searchengines.pl/Male-wykorzystanie-sieci-LAN--t125704.html. Na obu komputerach mam Win 7 x64bit
-drugiego problemu chyba tu nie będę opisywał, tylko znajdę jakieś forum o NOD32, bo chodzi o to, że muszę go wyłączyć aby sieć działała.

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2009, 13:25:25 »
Rozumiem, że chodzi o wi-fi.
Im jesteś dalej od routera tym prędkość jest niższa.
Dzieje się tak dla zapewnienia stabilności połączenia.
Jeśli nie chcesz z tego korzystać w routerze przestaw prędkość z "automatycznie" na "54 mb/s".

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2009, 14:27:20 »
ale jeśli jestem przy ruterze to prędkość sieci jest 54Mb/s wtedy mi wykorzystuje jej nie więcej niż 25%, jeśli odejdę troszkę dalej to prędkość pokazuje mi 48Mb/s której też wykorzystuje tylko 25%.

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2009, 14:47:53 »
No to możliwe, że router ma całkowite pasmo 54mb/s i rozdziela je pomiędzy wszystkich klientów.

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2009, 15:59:10 »
czyli tylko dwa komputery, które chcę połączyć, bo więcej nie mam w domu. Czasem jeszcze łącze telefon z wi-fi

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2009, 16:20:53 »
Czyli wychodzi teoretycznie po 27mb/s. A jeszcze pewnie szyfrowanie itp.
Ale jak mówię to tylko przypuszczenia.

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2009, 19:15:29 »
jak kopiowałem plik to udało mi się osiągnąć nawet 1,1Mb/s ale to rekord zazwyczaj jest jakieś 800KB/s

Odp: Zwiększenie przepustowości sieci w domu.
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2009, 14:05:16 »
ja osiagam max 1,4 Mb/s  przez wifi na lokalnym hubie dc ,  nie da sie jakos zwiekszyc tej przepustowosci ? bo po kabelku sciagam 8 mb/s