TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

[Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudzień 2008, 22:00:30 »


Zainstalowałem Windows 7, ale podczas uruchamiania systemu nie mam możliwości wyboru jaki system chcę uruchomić. Automatycznie uruchamia sie Win7
A co z Vistą? Udało mi się przeglądać foldery itd.
Ale jak zrobić, bym miał wybór jaki system chcę odpalić?
Proszę o pomoc, pilna sprawa.

A masz systemy na jednym dysku fizycznym czy dwóch? jak na dwóch to musisz dodać odpowiedni wpis do bootloadera, ewentualnie przełączać się w biosie między dyskami

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudzień 2008, 22:08:01 »


Zainstalowałem Windows 7, ale podczas uruchamiania systemu nie mam możliwości wyboru jaki system chcę uruchomić. Automatycznie uruchamia sie Win7
A co z Vistą? Udało mi się przeglądać foldery itd.
Ale jak zrobić, bym miał wybór jaki system chcę odpalić?
Proszę o pomoc, pilna sprawa.

A masz systemy na jednym dysku fizycznym czy dwóch? jak na dwóch to musisz dodać odpowiedni wpis do bootloadera, ewentualnie przełączać się w biosie między dyskami

Tzn? Mam dysk Segate 160 GB, podzielony na 2 partycje. 1 partycja to dysk C, druga to dysk D i tyle.




Znalazłem coś takiego ^
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2008, 22:13:06 wysłana przez Hautameki »
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudzień 2008, 22:31:12 »
I wszystko wiadome! Dzięki temu że dałeś tego ostatniego screena. ;) Na dyskach logicznych nie da się z reguły zainstalować systemów. Można to tylko robić na partycjach podstawowych, których na każdym dysku może być 4 lub 3 podstawowe + 1 rozszerzona. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Grudzień 2008, 22:35:21 »
I wszystko wiadome! Dzięki temu że dałeś tego ostatniego screena. ;) Na dyskach logicznych nie da się z reguły zainstalować systemów. Można to tylko robić na partycjach podstawowych, których na każdym dysku może być 4 lub 3 podstawowe + 1 rozszerzona. ;)

I co teraz :(?
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Grudzień 2008, 22:40:25 »
Najlepiej usuń sysk logiczny, a potem part. rozszerzonę i stwórz partycję podstawową. Tyle, że wiesz ż utracisz dane z dysku d: bezpowrotnie! ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudzień 2008, 23:34:39 »
Już sobie poradziłem. Użyłem programu EasyBCD 1.7.2, w nim dodałem Vistę i działa :)
Mogę już bez problemu wybrać system który chcę uruchomić.



Także dzięki za pomoc...
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline DOD

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Grudzień 2008, 12:10:53 »
A ja mam pytanie odnosnie upgrade 6801 do 6956 - czy komus sie to udało bezproblemowo ?? Moj problem polega na tym ze na laptopie mam tylko jedem system i jest nim windows 7 6801 i nie chciałbym miec problemów po upgrade i nie stracic jedynego systemu. Nowego builda własnie sciagnołem i mam tez nadzieje ze poprawili kilka irytujacyhc mnie błedów.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Grudzień 2008, 15:39:58 »
A ja mam pytanie odnosnie upgrade 6801 do 6956 - czy komus sie to udało bezproblemowo ?? Moj problem polega na tym ze na laptopie mam tylko jedem system i jest nim windows 7 6801 i nie chciałbym miec problemów po upgrade i nie stracic jedynego systemu. Nowego builda własnie sciagnołem i mam tez nadzieje ze poprawili kilka irytujacyhc mnie błedów.

To jest wersja Milestone, dlatego nie ma narazie co liczyć na większe rozwiązanie problemów, raczej z każdą wersją będą coraz większe i około bety 2 zaczną być partiami usuwane. ;)

Także dzięki za pomoc...
Nie ma za co dziękować, bo nie pomogłem. ;) Ale to ciekawa sprawa, że system startuje z dysku logicznego. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Grudzień 2008, 18:32:02 »
Aktualizacja niezbyt dobrze działa, właściwie to wcale nie działa :P A systemy jak najbardziej na dyskach logicznych instalować się da, jednak bootloader jest na partycji podstawowej i odnosi się do dysku logicznego. Domyślnie gdy zainstalujemy XP obok Win 98 tak się robi, więc pewnie tak samo jest z Sevenem i Vistą. A że w bootloaderze był tylko Seven to jest raczej błąd Sevena.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Grudzień 2008, 20:52:46 »
Dlatego na razie nie instaluje w7, mogłoby się coś spieprzyć i by była kaplica, bo na aktualnym systemie mam bardzo dużo ważnych zainstalowanych programów. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Grudzień 2008, 23:59:04 »
Win7 i tak jest o wiele stabilniejszy niż Vista (Longhorn) na podobnym etapie więc nie narzekajmy.

Offline DOD

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Grudzień 2008, 11:21:18 »
ja wczoraj próbowałem aktualizacji i nic z tego prawie na samym koncu wyskakuje błąd ze system jest niekompatybilny czy cos podobnego. na szczescie da sie przywrócic system do stanu poprzedniego i wszystko działa bez zarzutów. Takze upgrade z 6801 narazie nie działa. W weekend moze zainstaluje sobie czystą instalkena sformatowany dysk i zobaczmy jak wszystko działa. Stabilnoscia działania jest o 1000 km przed vistą w wersji beta !! naprawde myslę że microsoft zrobi teraz godnego następcę visty i XP i zacheci tym systemem wielu ludzi którzy mają juz dosc problemów z vistą. Ja póki co po pierwszym miesiacu testów jestem mega zadowolony oprócz kilku bugów ale to pierdółki i jest to wersja rozwojowa (nie zapamietuja mi się czasami ustawienia odnosnie taskbara i ikonek które maja byc widoczne a które nie, czasami mam problem z funkcją sleep - po powrotnym wznowieniu i obudzeniu kompa nie włacza mi sie ekran oraz nie działa mi program do czytnika linii papilarnych, sterowniki działaja ale program powoduje ze system nie chce sie zrestartowac ani wyłaczyc ale mysle ze to kwestia samego programu do obsługi tego czytnika a nie systemu). No i czekam z nieciepliwieniem na pierwszą betę !!

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Grudzień 2008, 20:15:47 »
Taskbar bardzo poprawili w tym buildzie, więc jeden problem masz z głowy :)

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Grudzień 2008, 15:46:45 »
Witam ja mam taki problem pobrałem obraz ISO W7 z tego forum i podczas instalacji komunikat jak na foto co może być ? źle pobrany obraz ? instalka na czysty dysk była robiona.
Foto tutaj http://s2.zapodaj.net/7633182.jpg.html

Odp: [Instalacja] Microsoft Windows 7 PDC Build 6956
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Grudzień 2008, 15:52:29 »
Wyskakuje to w momencie bootowania z płyty, czy po kopiowaniu plików i pierwszym restarcie ? Ile masz ramu ?