TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...

Offline rynio

  • ***
  • 176
poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« dnia: 09 Lipiec 2009, 19:07:18 »
Powiem w skrócie, włączam quake 4, włączam ładowanie misji, w tle słucham muzyki z pulpitu, i q4 się ładuje, dysk bierze 100 % swojej wydajności, wszystko przycina, stopuje, muzyki w tle nie słychać, no i potem to już go wyłączam.
W Arma2 przy jednej misji też cięło i dysk mocno czytał.

To był praktyczny przykład, wcześniej i cały czas mam również spore problemy, gdyż np. przy rozpakowywaniu winrarem pliku, lub kopiowaniu na inny dysk, wszystko tnie i przycina, kontrolery sprawdzałem w menedżerze urządzeń nie są w trybie PIO.

Co może być problemem, dysk twardy to SATA 500 GB zewnętrzny(podłączony przez esata), e5200, 2gb ram, antywirus(avira). Na starszej konfiguracji z tym samym dyskiem nie miałem takich problemów, czy coś w płycie nie jest ustawione czy co, dlaczego są takie problemy?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2009, 19:33:14 »
No to jak w trybie PIO dysk SATA może być ??
Kliknij tam "Włącz tryb ATA"
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2009, 22:40:04 »
No to jak w trybie PIO dysk SATA może być ??
Kliknij tam "Włącz tryb ATA"

nie wiem o co chodzi, ale już cały system przeinstalowałem i co najważniejsze przestawiłem tryb pracy sata w biosie na AHCI, jak pisało ten tryb ma obsługiwać NCQ dysku i żeby go włączyć trzeba było przeinstalować system.

Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2009, 12:28:36 »
Nie trzeba przeinstalowywać systemu…
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2009, 12:44:04 »
Nie trzeba przeinstalowywać systemu…

do przestawienia trybu na ahci trzeba przeinstalowywać system, poczytaj instrukcję..

I mam jeszcze pytanie jak tak na szybko sprawdzić ten dysk, bo gdzieś patrzyłem na program victoria ,ale to masa zabawy, wolałbym jakiś program gdzie daje start i się testuje, i potem wiadomo co i jak , mam 100 % pewność czy dysk jest w porządku, czy nie.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2009, 12:45:45 wysłana przez rynio »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2009, 13:33:42 »
HD Tune.

Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:03:53 »
moze MHDD? Tutaj masz instrukcje http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
bardzo prosty program, polecam ;D

Odp: poważny problem z 100% zużyciem dysku twardego...
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipiec 2009, 15:26:34 »
rynio: niby od czego instrukcję? Wystarczy ściągnąć stery do AHCI odpowiednie dla Twojej płyty, wgrać je poprzez menadżer urządzeń, uruchomić ponownie komputer i w biosie zmienić tryb pracy dysku.  Tylko zachować kolejność, najpierw stery, następnie zmiana w biosie. Tak to wygląda w praktyce a nie w teorii.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"