TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowy laptop: Vista z możliwością Upgrade do 7 czy czekać do 22.10?

 Witam, jestem nowym userem choć forum czytam codziennie po kilka razy :)
Postanowiłem się zarejestrować bo to chyba najlepsze miejsce na zadanie tego pytania, a mianowicie:

Postanowiłem zakupić laptopa (CoreDuo 2.0, 4GB DDR2, 350GB SATA) i tu pojawia się problem.
Na Allegro znalazłem już niektóre modele z dołączonym systemem Vista Home Premium, z możliwością 'apgrejdu' do Siódemki już po 22 Października tego roku.

Czy ten upgrade jest darmowy, czy trzeba za to zapłacić odpowiednią kasę?
Kupić lapka z Vistą i jesienią zrobić Update, czy kupić go z czystym HDD i zaczekać do 22.10?
Jak to się ma cenowo do siebie?

Zawsze jechałem na 'kopiach bezpieczeństwa' XP'ka. Jakiś czas temu zainstalowałem 7 (7100) na swoim kompie, i M$ w końcu mile mnie zaskoczył, dlatego zależy mi na oryginalności systemu, żeby nie mieć problemu ze wsparciem, poprawkami czy innymi duperelami, a nie chce mi się bawić w różnej maści aktywatory itp.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2009, 00:25:13 wysłana przez Murdoc »
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:01:45 »
Witam, jestem nowym userem choć forum czytam codziennie po kilka razy :)
Postanowiłem się zarejestrować bo to chyba najlepsze miejsce na zadanie tego pytania, a mianowicie:
Postanowiłem zakupić laptopa (CoreDuo 2.0, 4GB DDR2, 350GB SATA) i tu pojawia się problem.
Na Allegro znalazłem już niektóre modele z dołączonym systemem Vista Home Premium, z możliwością 'apgrejdu' do Siódemki już po 22 Października tego roku.
Czy ten upgrade jest darmowy, czy trzeba za to zapłacić odpowiednią kasę?
Kupić lapka z Vistą i jesienią zrobić Update, czy kupić go z czystym HDD i zaczekać do 22.10?
Jak to się ma cenowo do siebie?
Zawsze jechałem na 'kopiach bezpieczeństwa' XP'ka. Jakiś czas temu zainstalowałem 7 (7100) na swoim kompie, i M$ w końcu mile mnie zaskoczył, dlatego zależy mi na oryginalności systemu, żeby nie mieć problemu ze wsparciem, poprawkami czy innymi duperelami, a nie chce mi się bawić w różnej maści aktywatory itp.

Upgrade jest darmowy, ale musisz kupić laptopa objętego faktycznie promocją.
Trochę na ten temat - http://www.computerworld.pl/news/347017/Microsoft.aktualizacja.do.Windows.7.ma.byc.darmowa.html
Możesz kupować już teraz, ale odpowiednie laptopy (a nie te, które leżą na półce od dłuższego czasu, bo będziesz miał tam tylko Vistę, przy której aktualizacja do Windows 7 będzie płatna).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:13:48 »
Chodzi mi na przykład o tego laptopa:
http://allegro.pl/item689298658_hp_pavilion_dv6_1135ew_2_2g_15_6_hd_4gb_ati_512.html

Pod opisem ogólnym i zdjęciem jest napisane:
"Kpując laptopa na tej aukcji mają Państwo możliwość zmiany Windowsa Vista na najnowszy system operacyjny Microsoft Windows 7 (seven)".

Cytując pare słów z http://www.computerworld.pl/news/347017/Microsoft.aktualizacja.do.Windows.7.ma.byc.darmowa.html :

"Lista partnerów Microsoftu, którzy udostępnią aktualizację za darmo, uwzględnia również takie firmy jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, Lenovo, Samsung, Sony i Toshiba", laptop to jednak HP, czy ta lista mogła się zmienić?

Dalej: "Przypomnijmy, że jedyną drogą aktualizacji Visty do Windows E lub N będzie czysta instalacja", czym się rózni E od N? Czy chodzi tylko o preinstalowany IE?

Przepraszam za tyle pytań, nie chcę kupić kota w worku :(
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:18:43 »
Chodzi mi na przykład o tego laptopa:
http://allegro.pl/item689298658_hp_pavilion_dv6_1135ew_2_2g_15_6_hd_4gb_ati_512.html
Pod opisem ogólnym i zdjęciem jest napisane:
"Kpując laptopa na tej aukcji mają Państwo możliwość zmiany Windowsa Vista na najnowszy system operacyjny Microsoft Windows 7 (seven)".
Cytując pare słów z http://www.computerworld.pl/news/347017/Microsoft.aktualizacja.do.Windows.7.ma.byc.darmowa.html :
"Lista partnerów Microsoftu, którzy udostępnią aktualizację za darmo, uwzględnia również takie firmy jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, Lenovo, Samsung, Sony i Toshiba", laptop to jednak HP, czy ta lista mogła się zmienić?
Dalej: "Przypomnijmy, że jedyną drogą aktualizacji Visty do Windows E lub N będzie czysta instalacja", czym się rózni E od N? Czy chodzi tylko o preinstalowany IE?
Przepraszam za tyle pytań, nie chcę kupić kota w worku :(

E oznacza brak Internet Explorera, N oznacza brak Windows Media Playera. Wszystko to, aby uchronić się przed rozbojem w wykonaniu uniokomuny - Microsoft płaci od lat rekordowej wysokości kary za włączanie IE czy WMP do systemu, postanowili więc olać złodziejów i wypuścili wersję 'oczekiwaną' :)

Co do laptopa - w teorii sprzedawca może napisać co chce - ale prawdziwa firma, licząca na wielu klientów, nie robiłaby chyba takich numerów?
Dowiedzieć się można 22 października ;)

Na przyszłość polecam używać wyszukiwarkę forum lub google - zadajesz proste pytania, a w Internecie roi się od odpowiedzi na nie ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:23:15 »
No dobra, to na razie chyba tyle.
Dzięki Wojtek,
można zamykać :P
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:29:19 »
Chodzi mi na przykład o tego laptopa:
http://allegro.pl/item689298658_hp_pavilion_dv6_1135ew_2_2g_15_6_hd_4gb_ati_512.html
Pod opisem ogólnym i zdjęciem jest napisane:
"Kpując laptopa na tej aukcji mają Państwo możliwość zmiany Windowsa Vista na najnowszy system operacyjny Microsoft Windows 7 (seven)".
Cytując pare słów z http://www.computerworld.pl/news/347017/Microsoft.aktualizacja.do.Windows.7.ma.byc.darmowa.html :
"Lista partnerów Microsoftu, którzy udostępnią aktualizację za darmo, uwzględnia również takie firmy jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, Lenovo, Samsung, Sony i Toshiba", laptop to jednak HP, czy ta lista mogła się zmienić?
Dalej: "Przypomnijmy, że jedyną drogą aktualizacji Visty do Windows E lub N będzie czysta instalacja", czym się rózni E od N? Czy chodzi tylko o preinstalowany IE?
Przepraszam za tyle pytań, nie chcę kupić kota w worku :(

E oznacza brak Internet Explorera, N oznacza brak Windows Media Playera. Wszystko to, aby uchronić się przed rozbojem w wykonaniu uniokomuny - Microsoft płaci od lat rekordowej wysokości kary za włączanie IE czy WMP do systemu, postanowili więc olać złodziejów i wypuścili wersję 'oczekiwaną' :)

Co do laptopa - w teorii sprzedawca może napisać co chce - ale prawdziwa firma, licząca na wielu klientów, nie robiłaby chyba takich numerów?
Dowiedzieć się można 22 października ;)

Na przyszłość polecam używać wyszukiwarkę forum lub google - zadajesz proste pytania, a w Internecie roi się od odpowiedzi na nie ...

Dodam tylko:
Z tego co wiem to regulamin Windows 7 Upgrade Program nie jest ostateczny i ms zastrzega sobie prawo do zmian.
W lapkach o ile wiem, upgrade VHP na 7HP jest darmowa. W nowych dostawach w pudełkach są odpowiednie certyfikaty umożliwiające wykonanie upgradu, ale to zależy od marki sprzętu.
Ciebie "klienta" nie obchodzi ile czasu "towar" zalega na magazynie, nie to ma znaczenia. Ważny jest dowód zakupu (paragon/faktura), że towar został zakupiony od 26 czerwca do 2 października br.
Przed zakupem wymarzonego lapka, na twoim miejscu wysłałbym odpowiednio sformułowane zapytanie, dla pewności :).

ps. popraw temat to może wątek będzie miał jakoś wartość dla potomnych ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:33:26 »
Ciebie "klienta" nie obchodzi ile czasu "towar" zalega na magazynie, nie to ma znaczenia. Ważny jest dowód zakupu (paragon/faktura), że towar został zakupiony od 26 czerwca do 2 października br.

Tak, jest tylko jeden problem - jeśli chodzi o Allegro.
Różnie bywa ze sprzętami z aukcji, czasem są to komputery kupione już w hurtowni czy w sklepie i sprzedawca nie wystawia paragonu - nie można wtedy starać się o darmową aktualizację, bo komputer kupiony był np. 21 czerwca 2009.

Autorowi wątku polecam obejrzenie testów konkretnych modeli laptopów na www.notebookcheck.pl i www.notebookcheck.net (bazy testów różnią się między sobą wbrew pozorom) - ja zastanowiłbym się kilka razy przed kupnem tego HP (jako coraz bardziej uprzedzony do marki właściciel kilku laptopów HP).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:52:29 »
Ciebie "klienta" nie obchodzi ile czasu "towar" zalega na magazynie, nie to ma znaczenia. Ważny jest dowód zakupu (paragon/faktura), że towar został zakupiony od 26 czerwca do 2 października br.

Tak, jest tylko jeden problem - jeśli chodzi o Allegro.
Różnie bywa ze sprzętami z aukcji, czasem są to komputery kupione już w hurtowni czy w sklepie i sprzedawca nie wystawia paragonu - nie można wtedy starać się o darmową aktualizację, bo komputer kupiony był np. 21 czerwca 2009.

Autorowi wątku polecam obejrzenie testów konkretnych modeli laptopów na www.notebookcheck.pl i www.notebookcheck.net (bazy testów różnią się między sobą wbrew pozorom) - ja zastanowiłbym się kilka razy przed kupnem tego HP (jako coraz bardziej uprzedzony do marki właściciel kilku laptopów HP).

Co do nowych pavilionów podzielam twoje zdanie.

W/w link, sprzedawca-firma wydaje się być uczciwa (dane zgadzają się z KRS) i wydaje wystawione przez firmę dowody zakupu.

Abstrahując jakie cwaniaki sprzedają na allegro, trzeba pilnować się i swojego interesu.
A jeśli dajmy na to jakaś firma działająca w handlu nie wydaje dokumentu dowodu zakupu za sprzedany towar to krótka piłka, skarbówka .... CBŚ CBA... :D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2009, 23:56:34 »
Dokładnie - i dlatego napisałem
Cytuj
Co do laptopa - w teorii sprzedawca może napisać co chce - ale prawdziwa firma, licząca na wielu klientów, nie robiłaby chyba takich numerów?

Firmy nie będą się w to bawić, ale 'prywatni' sprzedawcy miewają różne pomysły.
Czasem nawet w dobrej wierze (nie znając detali) napiszą, że aktualizacja darmowa obejmuje dany komputer, a wcale tak nie będzie (zerkną na datę sprzedaży 'przez siebie', a nie na dzień, w którym kupili sprzęt w hurtowni i pomyślą, że naprawdę ta promocja sprzedawanego komputera dotyczy).

Wszystkie firmy bez wyjątku sprzedające teraz kiepskie modele, trzeba się solidnie zorientować w temacie przed wyborem - teraz marka nie daje żadnej gwarancji jakości, co najwyżej 'mniejsze ryzyko wtopienia' ...
Różnice między różnymi modelami komputerów tej samej firmy są gigantyczne - jak między Mercedesem SLR i A-klasą ... (a w końcu firma ta sama).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Vista czy Seven?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2009, 00:21:33 »
Ten konkretny laptopa raczej znaczenie tylko poglądowe, sam raczej nie będę kupował HP, na razie tylko głośno myślę, mam na to jeszcze jakiś miesiąc (payday :P). Kupować i tak raczej będę albo w jakimś sklepie internetowym, albo w swojej mieścinie w jakimś salonie komputerowym.

Zastanawiałem się nad kupnem boxu z siódemką, ale chyba dam sobie spokój i na prawdę skorzystam z opcji upgrade do 7.
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D

Odp: Nowy laptop: Vista z możliwością Upgrade do 7 czy czekać do 22.10?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2009, 15:54:05 »
Dokładnie - i dlatego napisałem
Cytuj
Co do laptopa - w teorii sprzedawca może napisać co chce - ale prawdziwa firma, licząca na wielu klientów, nie robiłaby chyba takich numerów?

Firmy nie będą się w to bawić, ale 'prywatni' sprzedawcy miewają różne pomysły.
Czasem nawet w dobrej wierze (nie znając detali) napiszą, że aktualizacja darmowa obejmuje dany komputer, a wcale tak nie będzie (zerkną na datę sprzedaży 'przez siebie', a nie na dzień, w którym kupili sprzęt w hurtowni i pomyślą, że naprawdę ta promocja sprzedawanego komputera dotyczy).

Tia..
w dobrej wierze to ci "prywatni sprzedawcy jeleniów szukają.

W hurtowniach mogą kupować tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Zastanawiałem się nad kupnem boxu z siódemką, ale chyba dam sobie spokój i na prawdę skorzystam z opcji upgrade do 7.

A po co Ci box? Kupując nowego lapka trudno znaleźć jakiś który byłby bez systemu Vista HP/B.
No tylko nie wleź w kupę tzn. Vista Home Basic ;)

No i ostania kwestia, czy czekać.
Hmm to zależy jak bardzo potrzebujesz ten sprzęt. Według mnie, cena lapka (początek grudnia br.) z preinstalowanym w7 hp/pro będzie wyższa od tego z z vista hp/b. Jedynie znaczący spadek kursu euro może to zmienić.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Nowy laptop: Vista z możliwością Upgrade do 7 czy czekać do 22.10?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lipiec 2009, 16:00:56 »
Tia..
w dobrej wierze to ci "prywatni sprzedawcy jeleniów szukają.

Zwykle tak, pisałem o wyjątkowym przypadku, w którym ktoś jest uczciwy, a wypisał bzdury w aukcji sugerując się np. obiegowymi opieniami.

W hurtowniach mogą kupować tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą.

E tam, w detalu można często kupować.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Nowy laptop: Vista z możliwością Upgrade do 7 czy czekać do 22.10?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lipiec 2009, 17:58:33 »
No tylko nie wleź w kupę tzn. Vista Home Basic ;)

No i ostania kwestia, czy czekać.
Hmm to zależy jak bardzo potrzebujesz ten sprzęt. Według mnie, cena lapka (początek grudnia br.) z preinstalowanym w7 hp/pro będzie wyższa od tego z z vista hp/b. Jedynie znaczący spadek kursu euro może to zmienić.

No w tą 'kupe' nie wlazę :P
I właśnie przez tą róznice cenową na pewno kupię za jakiś miesiąc lapka z Vistą HP.

Swoją drogą, jakiego proponujecie? Zależy mi na 4GB ramu, procku 2x2 co najmniej i z 250 HDD
"Frontpage is not and never been WYSIWYG. (...) It was more like WYSIWTF." (userfriendly.org)

:D