TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Czerwiec 2009, 19:45:03 »
No ale wątpię czy początkujący użytkownik komputera na to wpadnie :( I zaczną mówić jaki to Seven jest niedobry bo nie można przeglądać stron, wieść się rozniesie, zaczną ją powtarzać osoby które nie widziały tego systemu na oczy i Seven stanie się jeszcze bardziej znienawidzony niż Vista.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Czerwiec 2009, 11:32:58 »
Cytuj
Teoria spiskowa

Zapachniało teorią spiskową - Microsoft usuwa IE, uniemożliwiając w ten sposób ściągnięcie jakiekolwiek produktu konkurencji. Zrezygnowany klient odpala Windows Update i znajduje tam... nową wersję IE do pobrania... Status quo jest zachowany...

Microsoft co prawda obiecuje, że w "bezinternetexplorerowym" Windows 7 znajdzie się specjalne narzędzie umożliwiające zdobycie wybranej przeglądarki - ale my zaczęliśmy się zastanawiać, czy jest jakiś inny sposób... Okazuje się, że jest - co najmniej jeden. Co prawda zadziałał tylko w przypadku jednej przeglądarki... ale to zawsze coś.

Postanowiliśmy skorzystać z windowsowego klienta FTP (jest to jedna z funkcji Eksploratora Windows) - aby go uruchomić, wystarczy otworzyć dowolne okno (np. folder z pulpitu lub Mój Komputer)i w polu adresowym wpisać adres serwera FTP odpowiedniego producenta przeglądarki. Sprawdziliśmy cztery najpopularniejsze przeglądarki (poza IE). Wygląda na to, że obecnie na dystrybuowanie programu via FTP przygotowana jest tylko Opera...

Po omacku w świecie FTP

W naszym eksperymencie spróbowaliśmy wejść w skórę użytkownika Windows o dość ogólnej wiedzy o świecie Internetu i komputerów. Taki użytkownik kupił sobie właśnie komputer z Windows 7 E, podłączył sieć i... zorientował się, że nie ma jak surfować po Sieci - w systemie nie ma przeglądarki.  Na szczęście nasz przeciętny użytkownik wie, że w Windows jest klient FTP i zna nazwy najpopularniejszych przeglądarek - uruchamia więc okno i zaczyna wpisywać w ciemno adresy FTP (bo w Google nic nie może sprawdzić - niby jak?).

Zaczęliśmy od Firefoksa. Ftp.mozilla.com - owszem, jest taka strona, ale bez hasła ani rusz. No dobra - a ftp.firefox.com? Też nie - taka strona się nie zgłasza. Ftp.firefox.pl? Nie znamy hasła. Ftp.mozilla.pl? Znów prośba o hasło... Ok, wygląda na to, że Firefoksa w ten sposób nie zdobędziemy.

Próbujemy z Safari. Ftp.apple.com. Jest serwer ftp, hasła nie trzeba podawać. Tylko Safari nigdzie nie ma. Jest za to sugestia, żeby... odwiedzić stronę WWW. Dziękujemy, ale nie mamy jak.

Czas na Chrome. Przeglądarki Google'a też nie pobraliśmy via FTP - wypróbowaliśmy chyba z 10 różnych adresów ftp (m.in. ftp.chrome.com, ftp.chromium.com, w akcie desperacji wpisaliśmy nawet ftp.google.com) i nic. Żaden nie działał.

A na końcu, nieco już zniechęceni, sprawdziliśmy serwer FTP Opery. I... poszło jak z płatka. Oczywisty adres - ftp.opera.com - a potem wszystko rozsądnie poukładane. Wystarczy wybrać folder Opera -> Windows ->folder z wersją (jest kilkanaście - w tym najnowsza 9.64 i beta 10) i wersję językową. Kopiujemy do lokalnego folderu, uruchamiamy i już mamy Windows z przeglądarkę.

Jeśli nie lubicie Opery, zawsze możecie wykorzystać ją tylko do pobrania i zainstalowania innej przeglądarki. Ewentualnie możecie poprosić znajomego o wysłanie e-mailem "instalki" Firefoksa lub Safari...

Macie jakieś inne pomysły na pobranie przeglądarki w Windows, w którym nie ma IE? Jeśli tak, wpisujcie je w komentarzach.

http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6719138,Windows_bez_IE___sprawdzamy__jak_pobrac_inna_przegladarke.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=6361287

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Czerwiec 2009, 17:56:55 »
Nie wpadli na ftp.mozilla.org :P Można tam pobrać nie tylko Firefoxa, ale też Thunderbirda bo w Win 7 nie będzie też programu pocztowego.

Teraz po przemyśleniu sprawy... w Viście i najprawdopodobniej także w Sevenie RTM jeżeli nie podamy klucza podczas instalacji będzie można zainstalować dowolną wersje systemu, więc nawet w polskiej wersji będzie powiedzmy do wyboru Win 7 Home Premium E i Win 7 Home Premium. Idąc dalej wersje te nie będą się niczym różniły, i najprawdopodobniej na Win 7 z IE zadziała klucz kupionej wersji Win 7 E.

Jednak teoria może wziąć w łeb, bo w Sevenie klucz podaje się dopiero po instalacji w fazie oobe, a wybrór instalowanej wersji pojawiał się rzadko i tylko w niektórych buildach, chociaż podczas modyfikacji Win 7 RC1 zauważyłem że w orginalnym obrazie wim były zapisane wszystkie wersje.

Zawsze można zintegrować IE, Firefoxa, Operę i inne przeglądarki jakie tylko sobie wymarzymy z instalatorem tą samą metodą którą integruje się Service Packi.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2009, 18:58:54 wysłana przez urban92 »

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Czerwiec 2009, 18:25:24 »
W każdym buildzie jest możliwość wyboru wersji tylko że jest to domyślnie wyłączone. Czytałem gdzieś na forum, że należy z płyty nstalacyjnej usunąć plik z podanej ścieżki:

x:\sources\ei.cfg

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Czerwiec 2009, 19:15:07 »
Najlepszym rozwiazaniem bedzie po prostu zamowienie Win7 w Microsoft Store. Nawet Vista przy obecnym kursie dolara jest tansza w sklepie MS niz w Polsce. Potem pobrac pliki jezykowe i po sprawie.

...Jeszcze chcialem dodac ze Microsoft zamierza juz nie dlugo wypuscic DARMOWY PROGRAM ANTYWIRUSOWY WBUDOWANY W SYSTEM....

Kolega szerzy jakies herezje. Prawda jest, ze bedzie dostepny niedlugo, ale na razie tylko w wersji trial.
Natomiast nie wbudowany a jako stand-alone download.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Czerwiec 2009, 19:22:45 »
W każdym buildzie jest możliwość wyboru wersji tylko że jest to domyślnie wyłączone. Czytałem gdzieś na forum, że należy z płyty nstalacyjnej usunąć plik z podanej ścieżki:

x:\sources\ei.cfg

Dziękujemy ci za powiedzenia nam tego, chociaż wszyscy to wiedzą....

Najlepszym rozwiazaniem bedzie po prostu zamowienie Win7 w Microsoft Store. Nawet Vista przy obecnym kursie dolara jest tansza w sklepie MS niz w Polsce. Potem pobrac pliki jezykowe i po sprawie.


Taaa? A MSS wysyła do Polski? Nie wiedziałem...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:13:38 »
Wysylac? Kto mowil o wysylaniu, teraz sie wszystko pobiera na dysk, tak tez jest w przypadku MS Store ;)

ps. czy naprawde tak trudno wejsc na strone sklepu MS i sprawdzic, zamiast pisac beznadziejnego posta?

Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Czerwiec 2009, 23:12:51 »
Jak dzieci... z resztą swoje wiem...
Może jednak powrócimy do tematu, czy wolicie już go zamknąć?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Czerwiec 2009, 17:36:15 »
Wysylac? Kto mowil o wysylaniu, teraz sie wszystko pobiera na dysk, tak tez jest w przypadku MS Store ;)

ps. czy naprawde tak trudno wejsc na strone sklepu MS i sprawdzic, zamiast pisac beznadziejnego posta?

Ktoś usunał mojego posta i teraz wyszedłem na frajera, który pisze "beznadziejne posty"... Niechaj zgadnę, kto to zrobił.... ehh nieważne zresztą. A więc: Wiedz, zę patrzyłem na stronę MSS i nie wiem jaki masz podstawy do sądzenia, ze ten post był beznadziejny... No chyba, że wielmożny pan tak uważa, ale wiem, zę nei ma nawet najmniejszych do tego podstaw, gdyż sam nie myśli, bo czy czasem taki sklep nie bedzie odrzucał polskiej karty kredytowej, jak iTS? Będzie! Więc, prosze nie usuwać tego posta bo go jeszce raz napisze, aż zostanę zbanowany(zesram się, a nie dam się :D).
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Microsoft proponuje Windows bez Internet Explorera
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Lipiec 2009, 12:41:46 »
Nie wpadli na ftp.mozilla.org :P Można tam pobrać nie tylko Firefoxa, ale też Thunderbirda bo w Win 7 nie będzie też programu pocztowego.

ftp.mozilla.org jest dostępny w przeglądarce i można pobierać ale przez ftp wbudowane w Windows coś nie idzie. Żąda logowania.