TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Mac OS X Leopard na PC

Odp: Mac OS X Leopard na PC
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lipiec 2009, 13:13:46 »
No więc? Jest taka możliwość? Chciałbym zasmakować trochę Mac OS, ale boje sie o tego WoW'a i niektóre gierki ;)

Odp: Mac OS X Leopard na PC
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipiec 2009, 16:10:24 »
Można. Najlepiej aby systemy były na 2 osobnych dyskach, nie partycjach. Wówczas uruchamianiem systemów można sterować z BIOSu. Na jednym dysku już jest gorzej, bo trzeba się bawić z konfiguracją jakiegoś bootloader'a (macowy nie widzi innych, Windowsowy nie poradzi sobie z macowym, więc trzeba załatwić inny). Ja np. mam Mac OS'a na dysku USB i ilekroć go podłącze to komp bootuje z niego.

Odp: Mac OS X Leopard na PC
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lipiec 2009, 16:29:06 »
Wystarczy grub czy lilo - a czy wy mnie nie sluchacie ? Jak wersja wowa na maca może na macu nie chodzić ? Ona ma nawet macowy instalator .... Macie tutaj wersja WoW'a dla Maca z oficjalnej strony blizzarda. Zagramanicą to nawet w boxach jest http://www.worldofwarcraft.com/downloads/files/mac/TryWoW.zip

Odp: Mac OS X Leopard na PC
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lipiec 2009, 16:48:58 »
Z tym, że wersja od Blizzarda to 3.0+ a ja potrzebuję 2.4.3 bo na takiej działa serwer na którym gram. Mógłby mnie ktos poinstruować jak poprawnie wgrac w takiej sytuacji GRUB'a... Bo jedyne środowisko, w którym się z tym bootloaderem zetknąłem to Linux..

Odp: Mac OS X Leopard na PC
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lipiec 2009, 16:56:40 »
Cytuj
Macie tutaj wersja WoW'a dla Maca z oficjalnej strony blizzarda. Zagramanicą to nawet w boxach jest http://www.worldofwarcraft.com/downloads/files/mac/TryWoW.zip

Nie tylko zagranicą. W Polsce również jak kupisz boxa to na płycie znajdują się zarówno wersja dla Windowsa jak i dla MacOS. Ja np kupiłem sobie battle chest'a i jak wkładam płytę do odtwarzacza to w Leopardzie normalnie włącza mi się instalator :). Z resztą nawet na pudełku jest napisane Windows 2000/XP/Vista, Machintosh.

A teraz odnośnie stawiania Leo na pececie. O ile z komputerami stacjonarnymi nie jest tak źle o tyle z laptopami jest mnóstwo problemów. Ja mam postawionego Leoparda na Dell'u XPS M1530 i walczyłem z nim naprawdę dużo. Finalnie nie działa wyłączanie (po zamknięciu systemu trzeba dokończyć wyłączanie przyciskiem), restart, sleep, wbudowany mikrofon, czytnik kart pamięci, wyjście VGA (o dziwo HDMI działa :p) i musiałem zmienić kartę WiFi. System mam zainstalowany obok Windows7 i korzystam z bootloader'a Chameleon, który emuluje EFI.
Proponuję instalowanie MacOS'a bez żadnych kextów. Tylko system z kernelem. Jak się uda zainstalować to dopiero wtedy należy instalować kexty. Ogólnie polecam forum InsanelyMac. Jest tam wszystko na temat instalacji MacOS' na PC.

Pozdrawiam!