TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Biznes na windows 7

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Czerwiec 2009, 18:09:45 »
aha.

A tak swoją drogą to ciekawe czy któreś z czasopism da "własną wersję" tak jak to miało miejsce z Vistą w CHIPie(6/2007 o ile dobrze pamiętam).
Myślę że to dobry pomysł, domyślam się że na CHIPa rzuciło się wtedy sporo osób ;D
A wiem że to trudne do przygotowania nie jest(sam się kiedyś w to bawiłem), no ale dopiero po rtm i jeśli ms WindowsAIK udostępni :)

lukasz_bigo

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Czerwiec 2009, 19:36:51 »
Jak będziesz Łukasz Bigo to mi tylko jedno odpowiedz: Czemu płytka z W7 RC z prenumeratą kosztuje tyle co NIS 2009 z prenumeratą? W końcu NIS jest płatny, a W7 RC nie; więc czemu cena z siódemką jest taka sama jak z Nortonem? :D

Z kilku powodów:
1) uproszczenie rachunków (mniejsze szanse na pomyłkę podczas obsługi prenumeraty)
2) wytłoczenie płyt z Windows 7 wcale nie jest darmowe... Zresztą, wydaje mi się, że aktualna oferta prenumeraty jest naprawdę korzystna, bo cena egzemplarza wynosi w niej jakieś grosze, 11 czy 12 zł.

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
PC World


Offline run3

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Czerwiec 2009, 20:58:50 »
Witam Panie Łukaszu.

Bardzo jestem zadowlony z pana wypowiedzie jest jednak małe ale.

Dołączając  Windwos Seven, Państwo robią promocję premuneraty.Znaczy to że Państwo ten system sprzedają.
Rozumiem że czytelnicy prosili o to lecz zamiast zachęcac do prenumeraty kusząc nowym systemem,powinni państwo opracować naprawdę dobrą kampanie reklamową, i zaproponować coś co się nie będzie kojarzyło ze sprzedażą darmowego (choć tylko przez rok) systemu operacyjnego.
Ja nie jestem młokosem i wiek nastolatka mam za sobą kilkanaście lat temu:):) ,lecz nie kupiłbym czasopisma dla systemu operacyjnego ogólnie dostępnego.Kupuje czasopismo dla jego treści i informacji.

Obecnie w Polsce nie kupuję gazet komputerowych ,gdyż dla mnie nie mam tam żadnych wartościowych informacji .Dla przeciętnego  (przepraszam nie zamierzam nikogo urazić ) kowalskiego być może są tam informacje i jest zadowolony .lecz również rozumiem iż nie ma gazety uniwersalnej.
Zaś informtyką binarną niewiele osób się zajmuje :):)

Fatk że pierwszy raz siedzę więcej na windows seven x64 niż moim Linuxie może świadczyć że naprawdę doceniłem pracę nad tym systemem.
Pierwszy raz pracuje na Windows z aplikacjami ,które są mi potrzebne (nawet dos) bez żadnych większych problemów.

Co do legalności  takiego systemu w firmie odsyłam do ordynacji podatkowej  i proszę sobie  ją dokładnie przeczytać.

System operacyjny można legalnie instalować w firmie nawet bez faktury  vat o ile pozwoli na to licencja oprogramowania.I żaden US NIE MA PRAWA się do tego doczepić ,chyba że tylko i wyłącznie z nieznajomości prawa podatkowego,(żyjemy w polsce ).

Pozdrawiam

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Czerwiec 2009, 21:00:06 »
Z kilku powodów:
1) uproszczenie rachunków (mniejsze szanse na pomyłkę podczas obsługi prenumeraty)
2) wytłoczenie płyt z Windows 7 wcale nie jest darmowe... Zresztą, wydaje mi się, że aktualna oferta prenumeraty jest naprawdę korzystna, bo cena egzemplarza wynosi w niej jakieś grosze, 11 czy 12 zł.

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
PC World


No wiem, że jest korzystna i na pewno kupie, tylko cena jest taka, że jakby ten NIS nic nie kosztował\lub mało co kosztował, a licencja na rok kosztuje chyba 160 zł?....
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

lukasz_bigo

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Czerwiec 2009, 22:20:47 »
Witam Panie Łukaszu.

Bardzo jestem zadowlony z pana wypowiedzie jest jednak małe ale.

Dołączając  Windwos Seven, Państwo robią promocję premuneraty.Znaczy to że Państwo ten system sprzedają.
 ...

Muszę zdecydowanie zaprzeczyć: system dostępny jest za darmo w ramach bonusu w ofercie prenumeraty oraz za darmo dla wybranych prenumeratorów-specjalistów IT. Choćby nawet Pan bardzo, bardzo chciał, nie zdoła Pan go od nas kupić, ponieważ nie mamy prawa go sprzedawać.

Co do prawa i Urzędów Skarbowych - oczywiście, wiem, jakie jest prawo. Natomiast ja sam kilka razy słyszałem skargi, że kontroler z US policzył wartość Linuksa według cennika Windows.

O... znalazłem odpowiedni wpis: http://prawo.vagla.pl/node/5912

Z tego właśnie powodu proponuję zakup prenumeraty z bonusem w postaci Windows 7 na fakturę. To naprawdę jedyna sensowna podkładka w razie kontroli (również policyjnej) - bo przecież urzędnicy nie muszą wiedzieć, że Microsoft udostępnił desktopowe Windows za darmo.

No wiem, że jest korzystna i na pewno kupie, tylko cena jest taka, że jakby ten NIS nic nie kosztował\lub mało co kosztował, a licencja na rok kosztuje chyba 160 zł?....

NA stronie firmy Symantec pudełko kosztuje 179 zł (rozdajemy pudełka, nie wersję elektroniczną).

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 22:30:46 wysłana przez lukasz_bigo »

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Czerwiec 2009, 22:24:02 »
Linuks'a według cennika Windows? Goth jak nic zaliczy komende w tę niedzielę.

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Czerwiec 2009, 10:02:14 »
ale namawiasz do kupna pronumeraty :D
sam widziałem na swojej poczcie reklame tej prenumeraaty dzien przed wszczęciem tej dyskusji... Nawet przeczuwałem, że dyskusja się rozpocznie :D Ale nie przyposzczałem, że ktos z prenumeraty przyjdzie dyskutować - pewien plus dla was, bo widać, że nie jestescie obojetni.
Prenumerata, choć wydaje mi sie śmieszne to co mam za darmo z internetu kupować w kiosku. No ale coż, przyposzczam, że i nawet na bazarkach typu stadion w wawie, ktory skasowali. teraz sie rozleźli :P - będą sprzedawać za symboliczną opłata system Windows 7 :P
Tak czy owak - ci którzy mają słabe łacze lub jego nie mają :O (ale stawiam na tych ze słabym łączem) i ci którzy nie chca sobie zawracac głowę torrentami itp (są tacy, mimo, ze mają dobry net to nic nie ściagają) lub ci ktorzy jak wspomniałeś, będa chcieli mieć fakture :P - kupia wszystko co zawiera słowa "nowy", "Windows 7", "Darmowy przez rok".
Konkludując - jest popyt ;)
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Offline Croc

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Czerwiec 2009, 15:02:12 »
Dla mnie dołączanie Windowsa 7 do pisma to żerowanie na naiwności. Nie wierzę, że użytkownicy słali maile z taką prośbą. Ktoś, kto umie wysłać mail raczej potrafi ściągnąć sobie sam od Microsoftu. Marketing, marketing. Pan Łukasz pisze bardzo ładnie, och i ach, a wy to łykacie jak dropsa. Takie coś miało sens w dobie modemów. A podobno reklamy na forum są zakazane...

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Czerwiec 2009, 15:31:07 »
Przecież nikt nie mowi że to łykamy ale jest prawdą to, że nawet jeżeli jestesmy dobrze zinformatyzowani (patrz. termin społeczeństwo informacyjne) to i tak jakiś tam popyt na to będzie. Koncze Zarządzanie i Marketing to wiem :P pozatym wszystko sie da sprzedać - nawet powietrze! (podatki klimatyczne hle hle hle)
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Czerwiec 2009, 16:01:32 »
Moje zdanie jest takie, że nikt nikogo nie zmusza do kupowania tego czasopisma. Jeśli ktoś uważa, że warto wydać pieniądze na prenumeratę, to jego sprawa. Ja np. wolę ściągnąć z sieci (na szczęście jeszcze mam wybór).

Dobrze, że temat został poruszony.

Offline Croc

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Czerwiec 2009, 16:43:14 »
Racja, ale nie można nie negować czegoś "bo każdy ma wybór". Narkotyki są ok, bo nikt nas nie zmusza do ćpania. Swoimi opiniami chcę przekazać, że ktoś tu robi nieładnie.

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Czerwiec 2009, 18:07:50 »
Robił by nie ładnie jak by cie zmuszał do kupna.

BTW. Narkotyki nie są złe, w niektórych przypadkach pożądane np. morfina, eksperymenty z LSD , amfetamina... a faktem jest ze nikt niekogo nie zmusza do jarania wiadrami marihuany, czy wciągania koki.

lukasz_bigo

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:17:25 »
Racja, ale nie można nie negować czegoś "bo każdy ma wybór". Narkotyki są ok, bo nikt nas nie zmusza do ćpania. Swoimi opiniami chcę przekazać, że ktoś tu robi nieładnie.

Proszę mi wybaczyć, ale Pana argument nie jest najlepszy (co wykazał również mój poprzednik). Z prenumeratą dostaje Pan coś, czego w inny sposób otrzymać nie można (wyjątek: bardzo bliska współpraca z Microsoftem). Za darmo. Owszem, może Pan pobrać ISO z Internetu - przecież nikt tego nie neguje. Ale obraz Ubuntu też można pobrać z Internetu, a mimo to akcja ShipIt cieszy się olbrzymią popularnością.

OK, jest Pan niezadowolony z naszej akcji - w porządku. Ale czy gdy PC World Komputer jako pierwszy w Polsce (tak, tak, nasz wydawca pozwala redakcji na takie awangardowe wybryki; i chwała mu za to!) dodał płytę CD do gazety, też mówił Pan, że to bez sensu, bo nikt nie ma czytnika?

Zupełnie nie rozumiem Pana argumentacji, chociaż - oczywiście - ją szanuję.

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
PC World

Ps. Z tą płytą CD to była śmieszna sprawa, bo CD-ROMy mało kto w Polsce miał, a tymczasem sprzedaliśmy bodaj 120 procent nakładu (czyli nakład plus dodruki). /uwaga, mogę tutaj odrobinę mijać się z prawdą, bo jestem młody stażem i tę historię słyszałem tylko z opowieści ludzi, którzy słyszeli ją od innych/
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009, 00:35:18 wysłana przez lukasz_bigo »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Czerwiec 2009, 00:30:31 »
Jak dla mnie to fajna sprawa, taka płytka oryginalna z wersją RC. Jak by była tak ślicznie ohologramowana jak oryginalna płyta DVD Visty to bym zamówił sobie prenumeratę dla takiej płytki ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Croc

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Czerwiec 2009, 01:06:53 »
A na cholerę ci piękna płyta z wersją RC? ??? Jak wyjdzie już Windows 7 to będziesz się na nią napalał czy jak?