TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #510 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:15:11 »
I znowu sie zgadzam z Madzia instalowalem viste na roznych kompach ale zawsze je konfigurowalem tak samo robilem defragmentacje wylanczalem to co nie potrzebne ale to za malo poprostu ten system jest mulasty i tyle brak mu szybkosci vista skonczy jak windows 2000 malo slawna produkcja z nielicznym gronem fanow.

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #511 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:20:05 »
Ciekawe ciekawe. Ja kompa jakiegoś super nie mam, Vistę używałem od września 2007 do maja 2009, przez ten czas tylko 2 razy robiłem formata, nie miałem nigdy syfu na dysku i co mogę powiedzieć... Vista chodziła idealnie. Nie miałem z tym systemem żadnych problemów, nigdy nie miałem ani jednego BSODa, żadnych problemów ze sprzętem. Teraz na domowym kompie mam W7, ale na laptopie (Toshiba A300) nadal mam zainstalowaną Vistę i też działa bezproblemowo. I to nie jest kwestia "szczęścia" jak ktoś wcześniej napisał  ::)

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #512 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:21:42 »
I znowu sie zgadzam z Madzia instalowalem viste na roznych kompach ale zawsze je konfigurowalem tak samo robilem defragmentacje wylanczalem to co nie potrzebne ale to za malo poprostu ten system jest mulasty i tyle brak mu szybkosci vista skonczy jak windows 2000 malo slawna produkcja z nielicznym gronem fanow.
może i masz rację, ale to nie znaczy że trzeba na nim psy wieszać, ja jestem najlepszym przykładem że vista może działać dobrze - szybko i wydajnie. a swego czasu też używałem 2000, na miom kompie działał b.dobrze, a u mojego brata ciągle były bluescreeny i nie nadawał się do użytku, a kompy mieliśmy podobne, jak na tamte czasy to maszyny po 500MHz ;) więc nadal uważam, że winą może być obsługa sprzętu

Ciekawe ciekawe. Ja kompa jakiegoś super nie mam, Vistę używałem od września 2007 do maja 2009, przez ten czas tylko 2 razy robiłem formata, nie miałem nigdy syfu na dysku i co mogę powiedzieć... Vista chodziła idealnie. Nie miałem z tym systemem żadnych problemów, nigdy nie miałem ani jednego BSODa, żadnych problemów ze sprzętem. Teraz na domowym kompie mam W7, ale na laptopie (Toshiba A300) nadal mam zainstalowaną Vistę i też działa bezproblemowo. I to nie jest kwestia "szczęścia" jak ktoś wcześniej napisał  ::)
no nareszcie nie jestem osamotniony w walce z oświecaniem ludzi w kwestii visty ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 16:28:57 wysłana przez Mirahz »
AMD Athlon 64 X2 4600+ 3,06GHz | 3GB DDR-2 765MHz | Gigabyte GA-MA78GM-S2H AMD 780G | Nvidia Quadro FX 4600  656Mhz core/2020Mhz mem | Seagate Barracuda 250GB Sata2 7200obr | Windows 7 Ultimate x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #513 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:28:30 »
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja. Zawsze beda klotnie :D
Konkluzja jest taka, ze teraz Win 7 rzadzi i Vista odchodzi do lamusa ;D Takie sa fakty.

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #514 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:30:35 »
Zgadzam sie z Madzia koniec tej bezsensownej dyskusji to beznadziejne nabijanie spobie postow nic poza tym.

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #515 dnia: 11 Czerwiec 2009, 11:33:24 »
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja.
dobre określenie  ;)
Cytuj
Zawsze beda klotnie :D
oj tak, już to na kilku forach przeżyłem i także odnośnie visty ;D
Cytuj
Konkluzja jest taka, ze teraz Win 7 rzadzi i Vista odchodzi do lamusa ;D Takie sa fakty.
to się okaże po wydaniu RTM'a


a odnośnie tego spolszczenia do 7201 co "ktoś" wstawił, ściągałem 2 razy i uszkodzone archiwum, ma ktoś dobry link?
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 16:27:15 wysłana przez Mirahz »
AMD Athlon 64 X2 4600+ 3,06GHz | 3GB DDR-2 765MHz | Gigabyte GA-MA78GM-S2H AMD 780G | Nvidia Quadro FX 4600  656Mhz core/2020Mhz mem | Seagate Barracuda 250GB Sata2 7200obr | Windows 7 Ultimate x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #516 dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:03:15 »
a odnośnie tego spolszczenia do 7201 co "ktoś" wstawił, ściągałem 2 razy i uszkodzone archiwum, ma ktoś dobry link?
Masz na PW z dedykacja ze vista to syf ;D

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #517 dnia: 11 Czerwiec 2009, 13:48:58 »
Cytuj
Powod ze muli jest zalosny w/g ciebie? To jest glowny powod. Po co mi system ktory nie dziala jak powinien.
tak, vista muli a vista po "liftingu" śmiga, jakoś dziwnie to brzmi ;) wydaje mi się, że ty poprostu wyolbrzymiasz
Byc moze, ale system ma byc jak najlepiej dostosowany dla kazdego, nawet dla tego co sie malo zna i nie potrafi robic tego typu zabiegow jak napisales. Nie w tym rzecz.
tak, ale to nie powód żeby zaraz wypisywać, że to syf, bo vista jest naprawdę dobrym systemem, a skoro są jakieś problemy to trzeba starać się je rozwiązać, a nie od razu mieszać ją z błotem, a skoro nic nie da się zrobić to widocznie nie są związane z systemem tylko z konkretnym sprzętem (może sterowniki itp.), a wtedy to nie wina os'a ;)
Widzialam jak vista dziala na roznych konfiguracjach komputerowych, wiec nie sadze ze to wina sprzetu. Nie chodzi o to, ze tylko na moim wolno chodzi. U mnie w pracy chodzi beznadziejnie na kazdym, a sa naprawde rozne konfiguracje, od starszych, po najnowsze. Jesli u ciebie smiga, to chyba masz szczescie.
tu nie występuje takie coś jak szczęście, poprostu trzeba system dobrze skonfigurować i "dbać o niego", czyścić rejestr, regularnie defragmentować, nie zaśmiecać niepotrzebnymi programami, a wtedy wszystko będzie działać jak w szwajcarskim zegarku. być może u Ciebie w pracy kompy są źle skonfigurowane, mogę się tylko domyślać, u mnie w szkole kompy też są nowe, a są tak źle skonfigurowane że nawet XP muli, jakbym był tam administratorem to bym zrobił z nimi porządek  ;D
Odezwał się rzeczoznawcza ;P

To jak taki jesteś zorientowany to wytłumacz mi proszę dlaczego na moim AMD x2 5000+ Vista chodziła jakby na niższym procesorze ba nawet w crysisa na full detalach grac sie nie dało na viscie bo sie gra cieła a na xp chodziła płynnie na tych samych ustawieniach. Na Pentium 4 2.93GHz z 1.0 GB ramu i po zabiegach konfiguracyjnych WIN 7 chodzi szybciej niz vista i to zauważalnie. Sama vista jest spierniczona kodzie jądra czego juz zadne poprawki nie naprawią.

Viste mozna by porównać do GTA IV bo oboje nie są poprawnie zoptymalizowane w kodzie zródłowym wiec nawet na szybkich kompach  bedą chodzić wolno.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #518 dnia: 11 Czerwiec 2009, 13:49:35 »
Nie wiem czy to wazne ale zauważyłem ze na tej kompilacji duzo sterownikow przestalo działac.. :/ MS cos poknocił czy jaka cholera...
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #519 dnia: 11 Czerwiec 2009, 14:26:53 »
Cytuj
Powod ze muli jest zalosny w/g ciebie? To jest glowny powod. Po co mi system ktory nie dziala jak powinien.
tak, vista muli a vista po "liftingu" śmiga, jakoś dziwnie to brzmi ;) wydaje mi się, że ty poprostu wyolbrzymiasz
Byc moze, ale system ma byc jak najlepiej dostosowany dla kazdego, nawet dla tego co sie malo zna i nie potrafi robic tego typu zabiegow jak napisales. Nie w tym rzecz.
tak, ale to nie powód żeby zaraz wypisywać, że to syf, bo vista jest naprawdę dobrym systemem, a skoro są jakieś problemy to trzeba starać się je rozwiązać, a nie od razu mieszać ją z błotem, a skoro nic nie da się zrobić to widocznie nie są związane z systemem tylko z konkretnym sprzętem (może sterowniki itp.), a wtedy to nie wina os'a ;)
Widzialam jak vista dziala na roznych konfiguracjach komputerowych, wiec nie sadze ze to wina sprzetu. Nie chodzi o to, ze tylko na moim wolno chodzi. U mnie w pracy chodzi beznadziejnie na kazdym, a sa naprawde rozne konfiguracje, od starszych, po najnowsze. Jesli u ciebie smiga, to chyba masz szczescie.
tu nie występuje takie coś jak szczęście, poprostu trzeba system dobrze skonfigurować i "dbać o niego", czyścić rejestr, regularnie defragmentować, nie zaśmiecać niepotrzebnymi programami, a wtedy wszystko będzie działać jak w szwajcarskim zegarku. być może u Ciebie w pracy kompy są źle skonfigurowane, mogę się tylko domyślać, u mnie w szkole kompy też są nowe, a są tak źle skonfigurowane że nawet XP muli, jakbym był tam administratorem to bym zrobił z nimi porządek  ;D
Odezwał się rzeczoznawcza ;P

To jak taki jesteś zorientowany to wytłumacz mi proszę dlaczego na moim AMD x2 5000+ Vista chodziła jakby na niższym procesorze ba nawet w crysisa na full detalach grac sie nie dało na viscie bo sie gra cieła a na xp chodziła płynnie na tych samych ustawieniach. Na Pentium 4 2.93GHz z 1.0 GB ramu i po zabiegach konfiguracyjnych WIN 7 chodzi szybciej niz vista i to zauważalnie. Sama vista jest spierniczona kodzie jądra czego juz zadne poprawki nie naprawią.

Viste mozna by porównać do GTA IV bo oboje nie są poprawnie zoptymalizowane w kodzie zródłowym wiec nawet na szybkich kompach  bedą chodzić wolno.
po pierwsze dla twojej wiadomości wydajność komputera nie zależy tylko od procka, ja mam starszego athlona 64 x2 4600+ i vista działa znakomicie, po drugie to jeśli przytaczasz testy w crysisie to łaskawie podaj jaką masz grafę bo to tutaj ma większe znaczenie, po trzecie jeśli próbujesz pracować na viście z 1GB ramu to powodzenia - możesz mieć pretensje tylko do samego siebie
AMD Athlon 64 X2 4600+ 3,06GHz | 3GB DDR-2 765MHz | Gigabyte GA-MA78GM-S2H AMD 780G | Nvidia Quadro FX 4600  656Mhz core/2020Mhz mem | Seagate Barracuda 250GB Sata2 7200obr | Windows 7 Ultimate x64

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #520 dnia: 11 Czerwiec 2009, 14:54:51 »
Cytuj
Powod ze muli jest zalosny w/g ciebie? To jest glowny powod. Po co mi system ktory nie dziala jak powinien.
tak, vista muli a vista po "liftingu" śmiga, jakoś dziwnie to brzmi ;) wydaje mi się, że ty poprostu wyolbrzymiasz
Byc moze, ale system ma byc jak najlepiej dostosowany dla kazdego, nawet dla tego co sie malo zna i nie potrafi robic tego typu zabiegow jak napisales. Nie w tym rzecz.
tak, ale to nie powód żeby zaraz wypisywać, że to syf, bo vista jest naprawdę dobrym systemem, a skoro są jakieś problemy to trzeba starać się je rozwiązać, a nie od razu mieszać ją z błotem, a skoro nic nie da się zrobić to widocznie nie są związane z systemem tylko z konkretnym sprzętem (może sterowniki itp.), a wtedy to nie wina os'a ;)
Widzialam jak vista dziala na roznych konfiguracjach komputerowych, wiec nie sadze ze to wina sprzetu. Nie chodzi o to, ze tylko na moim wolno chodzi. U mnie w pracy chodzi beznadziejnie na kazdym, a sa naprawde rozne konfiguracje, od starszych, po najnowsze. Jesli u ciebie smiga, to chyba masz szczescie.
tu nie występuje takie coś jak szczęście, poprostu trzeba system dobrze skonfigurować i "dbać o niego", czyścić rejestr, regularnie defragmentować, nie zaśmiecać niepotrzebnymi programami, a wtedy wszystko będzie działać jak w szwajcarskim zegarku. być może u Ciebie w pracy kompy są źle skonfigurowane, mogę się tylko domyślać, u mnie w szkole kompy też są nowe, a są tak źle skonfigurowane że nawet XP muli, jakbym był tam administratorem to bym zrobił z nimi porządek  ;D
Odezwał się rzeczoznawcza ;P

To jak taki jesteś zorientowany to wytłumacz mi proszę dlaczego na moim AMD x2 5000+ Vista chodziła jakby na niższym procesorze ba nawet w crysisa na full detalach grac sie nie dało na viscie bo sie gra cieła a na xp chodziła płynnie na tych samych ustawieniach. Na Pentium 4 2.93GHz z 1.0 GB ramu i po zabiegach konfiguracyjnych WIN 7 chodzi szybciej niz vista i to zauważalnie. Sama vista jest spierniczona kodzie jądra czego juz zadne poprawki nie naprawią.

Viste mozna by porównać do GTA IV bo oboje nie są poprawnie zoptymalizowane w kodzie zródłowym wiec nawet na szybkich kompach  bedą chodzić wolno.
Z twoim zdaniem nie do końca bym się zgodził. W czasie premiery visty doskonale rozumiałem narzekania na viste(ba, sam narzekałem) lecz z czasem vista pozbyła się tego nie dzięki poprawkom, nie dzięki marketingowi, ale dzięki stale przyspieszającemu rynkowi elektronicznemu. W 2006/2007 roku jak ktoś miał proca pentium 4 albo pentium d i 512/1024 mb ramu to był kimś, a teraz core 2 duo 2,4 i 2 gb ramu nie jest niczym specjalnym. Vista napędziła rynek. Producenci i użytkownicy musieli ulepszać sprzęty aby vista działała dostatecznie szybko. Po premierze XP była podobna sytuacja, gdyż nowe komputery z win xp posiadały np procesor celeron 450 mhz i 128 mb ram. Każdy nowy system ma swoje przypadłości wieku dziecięcego, ale z czasem sie ich pozbywa. W czasach xp komputery przyspieszały, przyspieszając działanie systemu. Porównując działanie visty na komputerze za 1 tys zł z 2007 i kompie tez za tyl ale z 2009 zauważymy kolosalną różnicę.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #521 dnia: 11 Czerwiec 2009, 15:04:55 »
Vista jest całkiem niezłym systemem jeśli instaluje się go na odpowiednio mocnym komputerze, 'na czysto' (z oryginalnego nośnika bez dodatków od obcych firm), trzeba też potrafić go należycie skonfigurować. Wiele osób zraża się do Visty gdy jej instalacja nie spełni jednego z powyższych warunków.
Jeszcze inni powtarzają to, co jest w modzie i co mówi 'ogół' - nie mając w ogóle kontaktu z tym systemem lub instalując go na moment tylko po to, żeby później powtórzyć modną frazę 'zainstalowałem i nie mogłe na to g... patrzeć, odinstalowałem po 10 minutach' :P
Tak samo jak Windows XP był kiedyś 'wolną i ociężałą krową', a pokochany został przez użytkowników wraz ze wzrostem prędkości przeciętnego komputera i wydawaniem kolejnych Service Packów, tak i Vista zaczyna być powoli doceniana.
Racja. Ale druga jest taka prawda że wielu ludzi psioczyło na vistę nie mając jej nawet zainstalowanej, nie widząc jej na oczy. Zdarzają się przypadki jak ktoś mówi jaka to vista jest muląca, głupia i brzydka. Te opinie biorą się od innych pseudoinformatyków lub jakichś nierzetelnych opinii w internecie. Jak ma się zainstalowaną vistę to można powiedzieć że muli, że ma problemy. Ja bynajmniej nie miałem nigdy żadnej zwiechy, blue screena lub mulenia. Vista dorasta z czasem jak xp. Xp nie byłby tak popularnym systemem gdyby nie to, że był na rynku przez 8 lat.

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #522 dnia: 11 Czerwiec 2009, 15:24:24 »
Ja mialem viste od lutego 2007 do wycieku windows 7 build 6965 wiec wiem co pisze i juz napisalem co o tym mysle uwazam temat za zakonczony.

Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #523 dnia: 11 Czerwiec 2009, 15:29:51 »
Nie wiem czy to wazne ale zauważyłem ze na tej kompilacji duzo sterownikow przestalo działac.. :/ MS cos poknocił czy jaka cholera...
U mnie wszystko gra , nawet Windows Update chciał ściągnąć nowsza wersje sterownika :P
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: !!!!! Windows 7 - 6.1.7201.0.winmain_win7ids_sp.090601
« Odpowiedź #524 dnia: 11 Czerwiec 2009, 15:37:51 »
Nie wiem czy to wazne ale zauważyłem ze na tej kompilacji duzo sterownikow przestalo działac.. :/ MS cos poknocił czy jaka cholera...
U mnie wszystko gra , nawet Windows Update chciał ściągnąć nowsza wersje sterownika :P

U mnie najważniejsze sterowniki wyszukało automatycznie, ale mam je i tak zapisane na dysku więc nie przydają się:P Ale dobrze, że przynajmniej wyszukuje