TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dzielenie dysku na partycje

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Czerwiec 2009, 18:27:10 »
Witam. Wg mnie wystarczy w zarządzaniu dyskami zmniejszyć rozmiar partycji (c), a następnie z wolnego miejsca utworzyć kolejną partycję.

Można i tak - najprostsze rozwiązanie pod ręką ;)
Problem bywa z tym jeden - chcesz rozszerzyć daną partycję pomimo masy wolnego, nieprzydzielonego miejsca, a tutaj ... nie da się rozszerzyć partycji do rozmiaru większego niż 20 GB (to tylko przykład, jaki mnie spotkał kilkakrotnie). W zasadzie nie wiem dlaczego tak jest ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Czerwiec 2009, 20:53:34 »
Pliki trzeba zdefragmentować. Ja tak miałem

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Czerwiec 2009, 23:21:04 »
Pliki trzeba zdefragmentować. Ja tak miałem

U mnie źródłem problemu było coś innego (wciąż nie wiem co :)). Dyski miałem zdefragmentowane.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwiec 2009, 23:25:19 »
Zawsze jakiś plik się mógł nie przenieść. Mały plik systemowy naprzykład. Ja tak miałem...:/

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Czerwiec 2009, 23:30:21 »
Zawsze jakiś plik się mógł nie przenieść. Mały plik systemowy naprzykład. Ja tak miałem...:/

Może, ciężko stwierdzić. Tak czy siak - narzędzie staje się wtedy kompletnie bezużyteczne.
Dlatego polecam właśnie GParted - pracuje przy wyłączonym systemie operacyjnym, nie jest uruchamiany z dysku twardego - dysk jest dla tego programu tylko dodatkowym, nieużywanym w danej chwili nośnikiem.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Czerwiec 2009, 03:29:25 »
Ten program co podałem wcześniej przy resizingu partycji uruchamia ponownie komputer i wszystko przenosi i ustawia. Można ustawić kilka operacji na raz a on to zrobi przy jednym restarcie:)

Jeśli gParted ktoś nagrywa na płyte to przy mojej radzie płyty nie będzie marnował (taki mały szczegół)  :D

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Czerwiec 2009, 15:42:19 »
Ja tam wkładam Ubuntu Live CD i zmieniam wielkosc partycji. U mnie zawsze to działa.

Offline freeman

  • *
  • 36
  • FiestaKlubPolska
Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Czerwiec 2009, 20:19:09 »
Ze zmniejszeniem rozmiaru partycji, a potem zrobieniu z tego nowej partycji nie ma wielkiego problemu. Gorzej jeśli chcesz zwiększyć partycje C o zwolnione miejsce z partycji D (np)
Fiesta Klub Polska na YouTube

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Czerwiec 2009, 20:23:17 »
Ja tam wkładam Ubuntu Live CD i zmieniam wielkosc partycji. U mnie zawsze to działa.

A mi się zamawiać nie chce, ani pobierać :P  Wole jakiś program windowsowy zainstalować i do dzieła  :D

Odp: Dzielenie dysku na partycje
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Czerwiec 2009, 20:49:43 »
Heh tych dystrybucji linuksa mam pelno w chacie ale juz sobie odpuscilem - linuks nie jest na desktop i juz