TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

DOS MODE w win 7

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Czerwiec 2009, 23:00:09 »
Hej.
Mogę podesłać Ci obraz ISO z CD Startowym ładującym MS-DOS (i nie tylko) - nie wiem jednak czy dysponujesz chociażby zewnętrznym napędem CD/DVD?
Bez problemów uruchomisz tam plik z aktualizatorem BIOSu - wrzuciłem do menu CD Startowego min. obsługę długich nazw plików pod DOSem, obsługę NTFS (odczyt pewny, zapis mniej), myszy, CD, itd.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:24:43 »
Powiem Ci ze nie mam napendu optycznego do mojego WIATRU :) Ale botowalnego Pendraka (pendrive) moge przeciez zrobic chyba nie powinno być problemu :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:26:27 »
Powiem Ci ze nie mam napendu optycznego do mojego WIATRU :) Ale botowalnego Pendraka (pendrive) moge przeciez zrobic chyba nie powinno być problemu :)

W tym przypadku będzie problem - wspominany CD Startowy składa się z kilkudziesięciu obrazów startowych 2,88 MB, które wybrać można z menu ładującego się na starcie.
Wydaje mi się, że nie przeniesiesz tego ot tak po prostu na pendrive - korzystając ze standardowych metod.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:31:11 »
hmmm... zapodaj to jesli łaska, zobacze co sie da z tym zrobic... moze uda mi sie zmontować pena bootowalnego... :) Trzeba probowac :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:36:47 »
hmmm... zapodaj to jesli łaska, zobacze co sie da z tym zrobic... moze uda mi sie zmontować pena bootowalnego... :) Trzeba probowac :)

OK, postaram się wrzucić to na jakiś serwer. Niestety mam wolny upload, więc musisz poczekać kilka godzin (lub do jutra).
Wyślę Ci link w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Czerwiec 2009, 21:39:19 »
okej... tylko oby nie rapidshare.. :/ bo pod moim IP jest jeszcze ok 1500 innych osob... i nie mozliwosci aby wbic sie w kolejke.. :D
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: DOS MODE w win 7
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Czerwiec 2009, 11:24:14 »
Problem rozwiazałem, :) Udało mi sie update biosa zrobić pod windą... :D Poźniej zrobie Edit i opisze to dla potomnych, moze komus sie kiedyś przyda.. :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D