TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie

Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« dnia: 14 Maj 2009, 00:35:37 »
Witam, mam problem z ustawieniem Dwóch ekranów a mianowicie:

Podlaczyłem TV z Laptopem przez HDMI i tak, Gdy robie Obraz przez "Klonowanie" to wszystko ładnie widać na dwóch ekranach z tym ze na TV jest bardzo wielki ekran i nie da się go pomniejszyć i pewnie jest to związane z tym iż największą z możliwych roździelczości w latopie moge miec 1024x800,

coż sprobowałem drugim podobno lepszym sposobem "DualView" ale tu tez mam pewne problemy, otóż gdy uruchamiam film w KM Player i daje na cały ekran to nie wyświetla go na TV, lecz widać tylko Tapete indowsa i nic wiecej nawet ikonek nie ma, i za każdym razem muszę przesuwać z lewa na prawo zminimalizowane okno KM playera aby pojawiło się na TV i wtedy mogę oglądać w HD, ale z tym to moglbym tak robić problem jest takiego typu ze gdy Chce Zagrać w grę to niestety juz na TV nie wyświetla gdy przesuwam to również nie widać i z tad pytanie do was jak to wszysko ustawić abym mógł ogladać filmy w HD na TV oraz grać w gry. z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam, Warson

Offline d3tr0

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2009, 11:26:15 »
Windows 7 ma ogólnie problemy z podłączeniem przez HDMI
Nie wiem czy zauważyłeś ale kiedy masz podłączone HDMI to nie zainstalujesz Windowsa 7 (będzie ciemny pulpit po instalacji, lub monity z błędem urządzenia)
Skolei też zwróć uwage na bootlogo przy uruchamianiu systemu jak masz zainstalowany, z kablem HDMI będzie klasyczne z Visty
Kiedy odłączysz kabel będzie nowe ładne z windows 7

Z tym przeciąganiem z lewej na prawą, ustaw sobie 1|2 Monitory, będzie wszystko na jednym
Z rozdzielczością nic nie zrobisz to wina telewizora w trybie HDMI że na komputerze będzie dobrze a na telewizorze rozciągnięty
Sprawdz jeszcze w ustawieniach telewizora czy jest zmiana rozdzielczości
 

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2009, 11:41:20 »
Warson jakiego builda urzywasz?

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2009, 12:59:43 »
Windows 7 ma ogólnie problemy z podłączeniem przez HDMI
Nie wiem czy zauważyłeś ale kiedy masz podłączone HDMI to nie zainstalujesz Windowsa 7 (będzie ciemny pulpit po instalacji, lub monity z błędem urządzenia)

Mi się zainstalował bez problemu, był czarny pulpit, na monitorze, ale dalej leciało na TV.

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2009, 23:38:20 »
Ja mam podobny problem z tym że podłączam laptopa do telewizora zwykłym kablem (telewizor jako dodatkowy monitor).
Znika obraz na monitorze a na ekranie telewizyjnym napisane jest "poza zasiegiem".
Mam builda 7100.
Będę wdzieczny za pomoc.

Offline d3tr0

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2009, 00:25:48 »
Pod innym systemem działa ci prawidłowo ? to problem tylko w windows 7 ?

Odp: Laptop i TV przez HDMI - Ustawienie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2009, 09:21:31 »
Tak, mam na innej partycji windows xp prof. sp3 i działa bez problemów.