TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista vs 7

Offline Szm3R

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Maj 2009, 11:00:05 »
Zacznijmy od tego, kto co robił na tej Viscie. Od lat zajmuję się grafiką, animacjami itp. itd. Pracując na XP, nie napotykałem problemów z wydajnością programów, z którym korzystam (najszczęściej produkty Adobe). Jakiś czas po wyjściu Visty zainstalowałem ten że system i fakt... działał fajnie, szybko, bezproblemowo itp. Jednak gdy zmusiłem do pracy Vistę podczas renderowania olbrzymich plików graficznych czy też filmów to zaczęła się niemilosiernie mulić.
Teraz na W7 też zrobiłem taki test i powiem szczerze że jestem bardzo mile zaskoczony. Może nie pracuje tak wydajnie jak XP ale niewiele brakuje.
Zakupienie dodatkowego RAM powinno rozwiązać problem. Właściwie to nie czuję potrzeby powrotu na XP.

Różnica jest dla mnie taka:

Vista - fajny OS do oglądania filmów, posłuchania muzyczki, popisania wierszyków w MS Office i popykania w jakąś gierkę...
Win 7 - Na pewno system, który tak jak XP będzie służył i do pracy i do rozrywki

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Maj 2009, 12:59:58 »
Vista to syf a 7 to super system.
Święta prawda. Vista to wogole najwiekszy śmieć wsrod dzieł Microsoftu, o ile mozna to nazwac dziełami, jesli chodzi o systemy operacyjne tej spolki. Za darmo moze byc, ale nie dalabym nawet zlotowki za takie systemy. Generalnie to żenada :D Za free jest OK :P

a pracowałeś kiedyś na Viście?
Jakbym nie pracowala, to przeciez bym tego co wyzej nie napisala. Logiczne.

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Maj 2009, 14:36:49 »
Zasłyszane w szkole:
"Tej no, czemu ten plik tak wolno chodzi? U mnie na XP chodziło szybko, a tu jest Vista, to powinno jeszcze szybciej!"

Aż chciałoby się zapytać jak "ten plik szybko chodzi" na Sevenie. Kolejny dowód na niższość Visty.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Maj 2009, 15:30:46 »
Jakbym nie pracowala, to przeciez bym tego co wyzej nie napisala. Logiczne.
Ok... Rozumiem że pracowałaś na dpbrym kompie na XP i Viście i XP b. szybko chodzi.... Tylko teraz mi powiedz ile lat dzieli pomiędzy tymi OSami? Zostawanie na XP, tak samo jak np. na IE6 zatrzymuje rozwój... Bo każdy powinien iść do przodu, a nie stać w miejscu, jeżeli uważasz że XP jest super bo szybko chodzi na sprzęcie, który został zmontowany np. 7 lat po jego premierze to gratulacje... A teraz porównaj porównywalne zestawy z ich premier:
XP-128MB RAM Athlon XP 1700+
Vista-2048MB RAM C2D 2,5GHz

Jeżeli zauważysz na tym sprzęcie, że XP o wiele szybciej działa niż Vista na tamtym sprzęcie to wtedy powiem: "Rzucam Vistę dla XP"

Zasłyszane w szkole:
"Tej no, czemu ten plik tak wolno chodzi? U mnie na XP chodziło szybko, a tu jest Vista, to powinno jeszcze szybciej!"

Aż chciałoby się zapytać jak "ten plik szybko chodzi" na Sevenie. Kolejny dowód na niższość Visty.

A teraz, to co mi kolega powiedział:

Mateusz
2009-03-28 17:57:36
niektóre gry tną się na viście

 Sebastian
2009-03-28 17:57:43
np. jakie?

 Mateusz
2009-03-28 17:57:51
ogólnie vista muli

 Sebastian
2009-03-28 17:58:02
na jakim komputerze?
2009-03-28 17:58:05
ile miał lat?

 Mateusz
2009-03-28 17:58:09
u mnie na informie tni most wanted
2009-03-28 17:58:14
a kompy sa dobre


Idzie się pociąć... Jeżeli ktoś nie wie od czego zależy szybkość komputera to sorry baby, bo większość ocenia szybkość kompów po:
-pamięci RAM
-daty zakupienia
-(tak to niestety prawda!) obudowie.
Więc nie ma co porównywać XP i Visty...

Proszę o jedno: Nie porównywajcie XP i Visty, które są nie do porównania, a tym bardziej z w7, który ma z górki po premierze Visty, która miała zawyżone wymagania i w7 jest tylko modyfikacją Visty, Vistę i w7 możnaby bardziej porównać, nie do SP jak towiele osób robi, ale raczej do:
-Mac OS X Leopard
-Mac OS X Snow Leopard
Gdzie SL jest modyfikacja Leo, lecz jest za duży na większą aktualizację tylko....
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Maj 2009, 15:43:12 »
Jakbym nie pracowala, to przeciez bym tego co wyzej nie napisala. Logiczne.
Ok... Rozumiem że pracowałaś na dpbrym kompie na XP i Viście i XP b. szybko chodzi.... Tylko teraz mi powiedz ile lat dzieli pomiędzy tymi OSami? Zostawanie na XP, tak samo jak np. na IE6 zatrzymuje rozwój... Bo każdy powinien iść do przodu, a nie stać w miejscu, jeżeli uważasz że XP jest super bo szybko chodzi na sprzęcie, który został zmontowany np. 7 lat po jego premierze to gratulacje... A teraz porównaj porównywalne zestawy z ich premier:
XP-128MB RAM Athlon XP 1700+
Vista-2048MB RAM C2D 2,5GHz

Jeżeli zauważysz na tym sprzęcie, że XP o wiele szybciej działa niż Vista na tamtym sprzęcie to wtedy powiem: "Rzucam Vistę dla XP"
Moze zacznijmy od tego, ze temat jest "Vista vs 7", a ty caly czas nawijasz "Vista vs XP". Po prostu piszesz nie na temat.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Maj 2009, 15:49:45 »
Może zacznijmy od tego, że nagle się doczepiłeś do mnie a sporo poprzednich postów było również nt Vista vs. XP.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Maj 2009, 15:59:35 »
Doczepilam sie do ciebie, bo ty najpierw doczepiles sie do mnie. Wiesz, to taka kontra ;D
Jak ktos inny pisze nie na temat, to wcale nie oznacza, ze masz powtarzac bledy tego kogos.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Maj 2009, 16:13:46 »
Doczepilam sie do ciebie, bo ty najpierw doczepiles sie do mnie. Wiesz, to taka kontra ;D
Jak ktos inny pisze nie na temat, to wcale nie oznacza, ze masz powtarzac bledy tego kogos.

No dobra, przyczepiłaś się do poczatku, a teraz przeczytaj koniec wypowiedzi mej. :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)