TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

SP2 dla Visty

Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Październik 2008, 19:58:19 »
Ja przed premierą odłożę kaskę, i kupie zaraz po premierze polskiej wersji.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Październik 2008, 20:19:21 »
Ja chyba też, ale poczekamy zobaczymy bo chcę mieć wersje ultimate. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Październik 2008, 20:21:22 »
Może jakieś grupowe zakupy się zorganizuje to wyjdzie taniej :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Październik 2008, 20:23:43 »
np. Całe windows7.pl kupi 20 kopii W7 ultimate. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Październik 2008, 20:26:14 »
np. Całe windows7.pl kupi 20 kopii W7 ultimate. ;)

Jakby na stronie powstał sklep i mieliby konkurencyjne ceny to bym tu kupił :)

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Październik 2008, 20:27:55 »
Ja też tylko że to jest raczej niewykonalne. Niestety. :-\
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Październik 2008, 20:33:46 »
Ja też tylko że to jest raczej niewykonalne. Niestety. :-\

Niemożliwe zrobienie sklepu czy konkurencyjne ceny?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Październik 2008, 20:39:17 »
Konkurencyjne ceny. Trzebaby wted kupic pewnie bardzo sporo kopii.

Cytuj
SP2 dla Windows Vista - zaproszenia do testerów wysłane
 
Dawid Długosz
20 października 2008 11:00

Kilka dni temu wspominaliśmy o tym, iż Microsoft pomału przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad dodatkiem SP2 dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008. Okazuje się, iż program testów beta już się rozpoczął, a gigant z Redmond rozesłał już zaproszenia do pierwszych testerów.

Dodatek Service Pack 2 ma zostać udostępniony w postaci jednej aktualizacji, zarówno dla systemu Windows Vista, jak i Windows Server 2008. O powodach takiej decyzji Microsoftu pisaliśmy kilka dni temu.

O rozpoczęciu wysyłki zaproszeń do zamkniętego programu beta pierwszy poinformował serwis neowin.net. Zaproszenia otrzymali tylko wybrani testerzy, sam program SP2 nie widnieje w witrynie Microsoft Connect, tak więc niestety na razie nie można zgłosić własnej chęci uczestnictwa.

Dodatek Service Pack integruje w sobie wszystkie dotychczasowe aktualizacje bezpieczeństwa dla danego produktu, a także hotfixy i zazwyczaj wnosi do programu nową funkcjonalność. SP2 dla Windows Vista zawierać ma czwartą odsłonę silnika indeksującego Windows Search oraz posiadać wsparcie dla technologii bluetooth (w tym uaktualnienia dla BT 2.1) i nowych 64-bitowych procesorów VIA. Nie zabraknie także kolejnej poprawki z cyklu łatek kompatybilności z oprogramowaniem firm trzecich, której nowe wersje Microsoft udostępnia co kilka miesięcy, w postaci odrębnej aktualizacji.

Wśród nowości oferowanych dla systemu Windows Server 2008 znaleźć się mają funkcje związane z replikowaniem zasobów, w tym nowe opcje zarządzania dostępne w konsolach Distributed File System i File Replication Service. W serwerze wydruku zaimplementowane mają być ulepszenia, które także znajdą się w systemie Windows Vista. W SP2 pojawi się także funkcja usprawniająca zgodność wsteczną z kluczami licencjonowania usług terminalowych.

Dodatek SP2 dla Windows Vista oraz Windows Server nie został jeszcze udostępniony dla testerów, obecnie program znajduje się w fazie oczekiwania i ma zostać uruchomiony w przeciągu najbliższych czterech tygodni.


http://www.pcworld.pl/news/170123/SP2.dla.Windows.Vista.zaproszenia.do.testerow.wyslane.html

Jak widać SP2 to niestety prawie same hotfixy, myślałem że będzie może troche nowych funkcji.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2008, 19:27:32 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline MP

Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Październik 2008, 13:49:03 »
Przecież jest kilka nowości, np. Windows Search 4.0, możliwość nagrywania płyt Blu-ray bez konieczności używania dodatkowych programów, wsparcie dla modułu Bluetooth w wersji 2.1. Mnie bardziej interesuje lepsze działanie i większa stabilność systemu niż nowe (często nieprzydatne) funkcje.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Pierwsza wzmianka o SP2 dla Windows Vista!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Październik 2008, 18:36:36 »
Windows Search jast już przecież do pobrania.

/edit:

Cytuj
Windows Vista SP2 - w lutym RC, w kwietniu RTM!
 
Newsroom IDG.pl/Dawid Długosz
24 listopada 2008 10:00

Microsoft rozpoczął zamknięte testy beta dodatku SP2 dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008 w zeszłym miesiącu. Do sieci trafiły informacje o planowanych datach premiery wersji RC oraz RTM.

Dodatek Service Pack integruje w sobie wszystkie dotychczasowe aktualizacje bezpieczeństwa dla danego produktu, a także hotfixy i zazwyczaj wnosi do programu nową funkcjonalność. SP2 dla Windows Vista zawierać ma czwartą odsłonę silnika indeksującego Windows Search oraz posiadać wsparcie dla technologii bluetooth (w tym uaktualnienia dla BT 2.1) i nowych 64-bitowych procesorów VIA oraz pokaźną liczbę driverów dla nowego sprzętu. Nie zabraknie także kolejnej poprawki z cyklu łatek kompatybilności z oprogramowaniem firm trzecich, której nowe wersje Microsoft udostępnia co kilka miesięcy, w postaci odrębnej aktualizacji. Usprawnieniu ulegnie także obsługa systemu plików exFAT. W sieci pojawiły się spekulacje, że być może w SP2 znajdzie się także DirectX 11.

Według najnowszych informacji wersje Release to Candidate dodatku ma zostać udostępniona już w lutym następnego roku. Kwiecień będzie miesiącem, kiedy Microsoft oznaczy SP2 mianem RTM (Release to Manufacturing) i skieruje dodatek do producentów OEM. Później natomiast pozostanie tylko faza Release to Web (RTW), co potrwa zapewne kilka tygodni, gdyż w tym czasie będą udostępniane zlokalizowane wersje SP2 dla Visty. Wraz z wersją anglojęzyczną pojawi się francuska, niemiecka, hiszpańska oraz japońska. Pozostałe, w tym polska, nieco później.

http://www.pcworld.pl/news/175807/Windows.Vista.SP2.w.lutym.RC.w.kwietniu.RTM.html

/edit2:
Cytuj
Windows Vista SP2 beta dla wszystkich już jutro
 
Newsroom IDG.pl/DD
3 grudnia 2008 10:45

Na oficjalnym blogu zespołu odpowiedzialnego za rozwój systemu Windows Vista został opublikowany wpis z informacją, że dodatek Service Pack 2 beta zostanie udostępniony dla wszystkich zainteresowanych już jutro.

Pierwsze informacje o dodatku SP2 dla Windows Vista Microsoft podał do wiadomości publicznej dwa miesiące temu. Pod koniec października natomiast rozpoczęły się zamknięte testy pakietu w programie TAP. Wczoraj SP2 beta został udostępniony subskrybentom programów TechNet oraz MSDN. Jutro, to jest 4 grudnia ma zostać wydany publicznie w ramach programu Customer Preview Program (CPP). Najprawdopodobniej dodatek zostanie udostępniony tylko w kilku językach, wśród których zapewne zabraknie polskiego.
http://www.pcworld.pl/news/327562/Windows.Vista.SP2.beta.dla.wszystkich.juz.jutro.html
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2008, 15:15:51 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: SP2 dla Visty
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Grudzień 2008, 16:27:59 »
Ma ktoś już?  :D

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: SP2 dla Visty
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudzień 2008, 21:26:47 »
Może w weekend sprawdzę na VPC. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: SP2 dla Visty
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Grudzień 2008, 22:07:55 »
Oczywiście SP2 to tylko zbiór łatek + kilka programów, które sciągnąć możemy. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: SP2 dla Visty
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Grudzień 2008, 11:49:10 »
Windows Server 2008 Service Pack 2 Beta and Windows Vista Service Pack 2 Beta - Five Language Standalone (KB948465) - Polski
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=dca54ecc-362a-4b4d-b62b-22780e839a7e